• YARIM ALTIN
  4.367,00
  % -0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0987
  % 0,64
 • € EURO
  21,6354
  % 1,00
 • £ POUND
  24,9782
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  2,8416
  % 0,52
 • РУБ RUBLE
  0,2486
  % -1,65
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %
Bitcoin
Nasdaq’tan kripto para sektörüne büyük adım
ABD'nin en büyük borsalarından Nasdaq, kurumsal müşterileri çekmek için büyük bir adım atarak kripto para saklama hizmeti vermeye hazırlanıyor.Son dönemde birçok kurum kripto paralar için hizmet vermeye başladı. Nasdaq ise, 2018 yılında beri kripto girişimlerine teknoloji sağlayıcısı olarak hizmet veriyordu.ABD'nin en büyük ikinci borsası olan Nasdaq (NDAQ), salı günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, kurumsal kripto müşterilerinden gelen talepler üzerine kripto para saklama hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu. Nasdaq
Powell merkeziyetsiz finansın düzenlenmesi gerektiğini belirtti
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, merkeziyetsiz finansın düzenlenmesi gerektiğini belirterek, "Kripto faaliyetlerinin düzenleyici çerçeve içinde nasıl ele alındığı konusunda çok dikkatli olmamız gerekiyor." dedi.Powell, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) Genel Müdürü Agustin Carstens ve Singapur Merkez Bankası Başkanı Ravi Menon, Fransa Merkez Bankası tarafından düzenlenen konferansta, finansal hizmetlerin dijitalleştirilmesiyle ilgili finansal istikrar zorluklarının nasıl ele alınabileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.Para politikası
Bitcoin Ticareti Nasıl Yapılır?
Kripto para biriminin değeri sürekli değişir. Bu, döviz kurundaki dalgalanmalardan (artış ve düşüş) para kazanmanızı sağlar. "Bitcoin ticareti nasıl yapılır" sorusu özel bir şekilde bununla ilgilidir. Sonuçta, bu "para birimi" çok değişkendir. Trende girerseniz, kazanç çok büyük olacaktır. Riskler de büyüktür, ancak alım / satım sürecine yetkin bir tavırla kolayca telafi edilebilirler. Yatırımları Nasıl Korursunuz? Kripto para borsasında işlem yapmaya başlamadan önce, paranızın güvenliğine dikkat etmeniz önerilir. Çünkü unutmayın
BİTCOİNLER (BTC) Nasıl Alınır?
BİTCOİNLER Fiyatları? BİTCOİN olarak bilinen bu paralar, kriptolu şifreli para kategorisinde yer alan paralar olarak ifade edilebilmektedir. Fakat bu paralar dijital para birimi olarak tanımlanabilir. BİTCOİNLER kullanmış olduğumuz TL, Dolar veya Euro gibi para birimleri gibi günlük alışverişlerimizde kullanmış olacağımız harcamalarımız gibi para birimi özelliği göstermektedir. Bu para gidiyor para birimlerinden ayıran özellik ise para otoritelerinin ve
Daha Fazla İçerik Yükle

Son yıllarda yaşadığı büyük artış ve popülerliği nedeniyle Bitcoin günümüzde yatırım için tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Bu kripto para birimi 2012’den itibaren sağladığı daha stabil grafik ile güvenilir bir para birimi olarak görülmeyi başarmıştır. Normal borsaya alternatif olarak kabul edilen kripto paralar, günümüzde kullanım yerlerinin artması ile de yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir. Yatırımcılar tarafından dijital borsada yatırım gerçekleştirilmesi için en güvenilir kripto para birimi Bitcoin’in olduğu düşünülmektedir.
Bitcoin Nedir?
Bitcoin’in yükseliş göstermeye başlamasının ardından yatırımcılar kripto para ve Bitcoin’in ne olduğu merak edilmeye başladılar. Bitcoin, 2008 yılında ortaya çıkmış ilk kripto para birimidir. Bitcoin’in alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için belirli dijital borsa platformları bulunmaktadır. İlk çıktığı yıllarda herhangi bir bankaya ya da devlete bağlı olmaması nedeniyle güvensiz gibi görülse de günümüzde güvenli yatırım yollarından biri olarak kabul edilmektedir. 2012 yılından itibaren gösterdiği yüksek artış ve sonrasında çizdiği stabil grafik yatırımcıların güvenini kazanmasındaki en büyük nedendir.
Bitcoin Nereden Alınır?
Yatırımlarınızı Bitcoin’e yapmak istiyorsanız, satın alabileceğiniz platformlar bulunmaktadır. Bu platformlar dijital borsa platformları olduğu için web sayfası ya da mobil uygulaması ile birlikte çalışmaktadırlar. Ancak Bitcoin satın almadan önce işleminizi gerçekleştirmek için,

Seçeceğiniz platformun güvenilir olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Güvenilir olmayan platformlar üzerinden gerçekleştirilen alışverişler sonrasında dolandırıcılık gibi geri dönüşü olmayan sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Platformun yapacağınız işlemler karşısında alacağı komisyon miktarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her platformun kendine ait komisyon miktarları bulunduğu için arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?
Bitcoin’in alım satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için takip edilmesi gereken adımlar bulunmaktadır. Bitcoin’in satın alınması için,

Öncelikle çalışmak istediğiniz platformu belirlemeniz gerekmektedir.
Belirlediğiniz platformda kendinize ait bir hesap oluşturmalı ve kimlik bilgilerinizi doğrulamalısınız.
Kimlik bilgilerinizin sistem tarafından doğrulanmasının ardından belirlenen miktarda hesabınıza bakiye yüklemeniz gerekmektedir.
Yüklediğiniz bakiye ile platform üzerinden Bitcoin’i satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Her yatırım yöntemi gibi Bitcoin’le yatırım yaparken de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır. Bitcoin’le yapacağınız alım satım işleminizde kayba uğramamak için,

Seçeceğiniz platforma dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçilebilecek en uygun platformda aranılan nitelik güvenilir ve düşük komisyonlu olması olmalıdır.
Yatırım planınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bitcoin’in grafiği günlük, aylık ve yıllık yatırım yapmaya uygun bir yatırım ortamı oluşturduğu için beklentilerinizi yapmak istediğiniz yatırım planına göre belirlemelisiniz.
Satın aldığınız Bitcoin’inizi bozdururken değerinin aldığınız fiyatta yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kar yerine zarar elde edebilirsiniz.
Bitcoin’in değer grafiğini inceleyerek ileriye yönelik tahminler yapabilmeniz gerekmektedir. Bitcoin’in değerini etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi olmanız ve durumu değerlendirebilmeniz büyük önem taşımaktadır.

Bitcoin Değerini Etkileyen Faktörler
Bitcoin, herhangi bir bankaya bağlı olmayan sanal bir paradır. Bu nedenle diğer yatırım türlerinin etkilendiği faktörlerden genellikle etkilenmemektedir. Eğer Bitcoin’i satın almadan analiz yapmak istiyorsanız Bitcoin’in etkilendiği faktörler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bitcoin’in etkilendiği 2 ana faktör bulunmaktadır. Bu faktörler,

Madencilik: Bitcoin’in üretilmesi Bitcoin madenciliği adı verilen yöntem ile gerçekleşmektedir. Bu durumda isteyen kişiler belirli bir uygulamayı bilgisayarına indirmektedir. Uygulamada karşılarına çıkan problemleri çözmeleri durumunda Bitcoin’in üretimi gerçekleşmektedir. Ne kadar çok madencilik yapılırsa Bitcoin’in değeri de o kadar değişecektir.
Talep: Bitcoin’in üretimi sınırsız olarak gerçekleşmemektedir. Sahip olduğu üst limit sayesinde piyasada belirli bir miktarda Bitcoin’in olması sağlanmaktadır. Bu nedenle sınırlı bir kaynak olan Bitcoin’in fiyatını onu talep eden kişi miktarı değiştirmektedir. Bitcoin’e olan talep ne kadar artarsa Bitcoin’in fiyatı o kadar yükselecektir.

Bitcoin Vergisi Var Mı?
Bitcoin’in satın alınması ya da bozdurulması bir bankaya bağlı değildir ancak ülkemizde gerçekleştirilen Bitcoin’in alım satım işlemlerinden belirli miktarda vergi alınmaktadır. Bu nedenle Bitcoin’inizi bozdurmak istediğiniz miktara bağlı olarak vergi ödemenizi de gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eğer Bitcoin’inizi TL’ye çevirmeden doğrudan kullanırsanız herhangi bir vergi bulunmamaktadır.
Neden Yatırımda Bitcoin Tercih Edilmelidir?
Yatırımda Bitcoin’in tercih edilmesi yatırımcılarına avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajları özetlemek istersek,

Enflasyon ve ekonomi çöküşünden etkilenmediği için yaşanılan ekonomik krizler yatırımınızı etkilemeyecektir.
Basit, güvenilir ve devlet tarafından denetlenemeyen bir yapıya sahiptir. Bu da kişilerin yüksek miktarlarda kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Ancak denetlenemiyor oluşu avantaj olduğu gibi kimi zaman dezavantaj da olabilmektedir.
Hızlı bir şekilde alım, satım, transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Dünyanın her yerinden Bitcoin’le ödeme alabilirsiniz. Böylece yaptığınız ticaretlerde ödeme biçimi olarak geçerli olabilmektedir.
Yüksek miktarlardaki paraları herhangi bir çevirme işlemi gerçekleştirmeden de cüzdanınızda tutabilirsiniz.

Bitcoin İle Kazanç Nasıl Elde Edilir?
Bitcoin, yatırımcısına iyi kazançlar sağlayabilen bir yatırım türüdür. Ancak yatırımcı adımlarına dikkat etmezse kar elde edebileceği gibi büyük zararlara da uğrayabilir. Bitcoin’le kazanç elde etmek için,

Bitcoin’e ait kur grafiği belirli aralıklarla incelenmelidir. Kurun ilerleyiş durumuna göre tahminler yapılabilmeli ve gerekli durumlarda risk alınabilmelidir.
Beklenen kar miktarına göre yatırım planı geliştirilmelidir. Uzun vadede yatırımlar daha çok kar sağlayabileceği gibi kısa vadeli yatırımlardan da kar elde etmek mümkündür.
Bitcoin’in tekrar bozdurulması sırasında değerinin alınan değerinden yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
Bitcoin’e ait kurun analizini yaparken uzmanların yorumlarını da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bitcoin Almak Güvenilir Midir?
Yatırımda Bitcoin’in kullanılması çoğu yatırımcı tarafından güvenilir olarak görülmektedir. Ancak buradaki soru güvenilir Bitcoin nereden alınır olmalıdır. Çünkü Bitcoin’in güvenilir olarak alınıp satılmasını sağlayan en önemli unsur bu işlemin gerçekleştirildiği platformdur. Bu nedenle bilindik ve uzmanlar tarafından güvenilir olarak kabul edilmiş platformların seçilmelidir. Seçilen platformlar ileride yaşanacak geri dönüşü olmayan olumsuz durumlardan kaçınmanın en iyi yöntemidir.
Bitcoin Nerelerde Kullanılır?
Bitcoin’in doğrudan kullanılabilmesi için ödeme işlemi olarak Bitcoin’i tanımış bankalar, kişiler ya da firmalar ile çalışabilirsiniz. Günümüzde Bitcoin’in değerinin bu kadar artması sonucunda bazı marketler Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul edebilmektedir. Bu ödeme işlemleri ise kişiden kişiye transfer yoluyla gerçekleştirilmektedir. Özellikle dünyanın her yerinde geçerli bir para birimi olması nedeniyle ihracat ya da ithalatta kullanılabilmektedir.
Bitcoin’in Dezavantajları Nelerdir?
Bitcoin’in avantajları olduğu kadar dezavantaj sayılabilecek noktaları da bulunmaktadır. Bu noktalar,

Bitcoin, 2008 yılında ortaya çıkmış yeni bir para birimidir. Yeni olması nedeniyle ilk stabil grafiklerini 2012’de oluşturabilmiştir. Günümüzde de hala aşırı stabil grafik oluşturmamaktadır.
Bitcoin’in yeni bir para birimi olmasının bir diğer dezavantajı da incelenebilecek bir grafiğinin bulunmamasıdır. Bir yatırımın tahmin edilmesini sağlayan en önemli nokta geçmişte bulunan grafiğidir.
Bitcoin’in kendine ait bir bankası bulunmaması nedeniyle satın almak ve satmak normal para birimleri kadar kolay olmamaktadır. Bitcoin’in alım ve satım işleminin kolay hale getirilmesi için hala çalışmalar yapılsa da günümüzde bu işlemler çok karışık durumdadır.
Her ne kadar Bitcoin gün geçtikçe hayatımıza daha çok girse de hala kullanım alanı çok dardır. Bu da Bitcoin’i TL’ye çevirmeden doğrudan kendi para biriminde kullanılmasını zorlaştırmaktadır.

Araç çubuğuna atla