THY Hisse – Türk Hava Yolları Borsa Fiyatları
 • YARIM ALTIN
  8.658,00
  % 2,00
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5089
  % 0,29
 • € EURO
  34,5829
  % 0,23
 • £ POUND
  40,4555
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3443
  % -0,72
 • BITCOIN/TL
  2012125,738
  % -4,34
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

(0,00)
Son Güncelleme:
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
 • BU YIL
 • 12 YILLIK

* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

THY Hisse – Türk Hava Yolları Borsa Fiyatları

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin en büyük hava yolu şirketidir. Türkiye’deki hava yolu şirketleri arasında bayrak taşıyıcı nitelikte olmasının yanı sıra dünyanın en fazla ülkesine uçuş seferi yapan hava yolu şirketidir.

THY Hisse

Türk Hava Yolları 20 Mayıs 1933 yılında kurulmuş ve tam 88 yıldır varlığını sürdürmektedir. Türk Hava Yolları ilk önce sadece 5 uçak ve 30’u bulmayan çalışan sayısı ile serüvene başlamışken günümüzde dünyada en çok ülkeye uçuş yapan bir firma haline gelmiştir. Şu anda ise 360 uçak filosuna sahiptir. 1933 yılından beri varlığını sürdüren THY’nin sermaye yapısı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na bağlıdır. Fakat 2006 yılında halka arz edilmeye başlanması ile birlikte THY hisse yüzde 50.88 oran ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştır. THY hisse bu şekilde halk tarafından da belirli oranlarda alınmaya başlanmıştır. Yüzde 50.88’in dışında kalan yüzde 49.12’lik pay ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bağlıdır. THY hisse senedi günümüzde birçok kişi tarafından satın alınarak şirkete yatırım yapılmaktadır.

Türk Hava Yolları ilk olarak Devlet Hava Yolları İşletmesi olarak isimlendirilmiş ve göreve başlamıştı. Bu dönemde ise kurumun müdürü olarak Fesa Evrensev görevlendirilmişti. Az miktardaki uçak filosu ve az sayıda çalışanı olan bir işletme olarak THY, ilk yurtdışı uçuşunu 1947 yılında İstanbul’dan Atina’ya yapmıştır.

Türk Hava Yolları Borsa

Türk Hava Yolları borsa konusunda da yatırım aracı olarak kullanılıyor. THY hisseleri almak için aracı kurum üzerinden THY için bir yatırım hesabı açtırmanız gereklidir. Türk Hava Yollarının her biri 1 kuruş değerli olmak üzere 137.999.999.999 adet A grubu hissesi bulunur. Ayrıca Türk Hava Yollarının 1 Kuruş nominal değerli ve 1 kuruş da C grubu hissesi bulunur. Türk Hava Yolları borsa üzerinde en çok işlem gören şirketlerden bir tanesidir.

Türk Hava Yolları 1951 yılında uçak filo sayısını 33’e çıkartarak Lefkoşa, Beyrut ve Kahire gibi daha uzak yerlere de bayrağımızı taşımaya başlamıştır. Türk Hava Yolları uzun ylar boyunca sıra dışı başarılara imza atmış bir şirkettir. “Türk Hava Yolları” ismi de 1955 yılında ortaya çıkmış ve kurum yeni ismiyle birlikte Uluşlararası Hava Taşımacılığı Birliği olan IATA’nın arasında yer almaya başladı. 1953 yılında İstanbul’da Yeşilköy Havalimanı ve ilk olarak ülkemizde hava trafiği başlamış oldu. 1985 yılına kadar bu havalimanı kullanıldıktan sonra 1985 yılında Atatürk Havalimanı inşaatı tamamlanarak yıllar sürecek yeni bir macera başlamış oldu.

THY Borsa Fiyatları

THY borsa fiyatları günümüzde her gün piyasa koşullarındaki değişikliğe bağlı olarak değişkenlik gösterir. THY borsa fiyatları birçok yatırım sitesi üzerinden detaylı olarak incelenebilir. THYAO adı ile borsa içerisinde yer alan Türk Hava Yolları borsada da en çok kazandıran yatırım araçları arasında yer alır. THY borsa fiyatları yatırım yapılan site üzerinden incelenerek alım ve satım hareketleri ile kazanç sağlanabilir. Bunun için şirketin hisselerinin hangi durumlarda değer kazandığını ve hangi durumlarda değer kaybettiğini çok iyi incelemek gerekir. Değerin yükselmeye başlayacağı anlaşıldığında yatırım yapılır ve hisse değerinin yükselmesi ile birlikte düşüşe geçmeye başlamadan önce satım işlemi yapılmalıdır. Bu şekilde doğru zamanlarda yapacağınız alım ve satım emirleri ile birlikte Türk Hava Yolları aracılığı ile çok kârlı bir yatırım yapılabilir. Aracı kurum üzerinden yatırım hesabı açılıp hesaba para aktardıktan sonra THYAO hissesine satın alım emri verilerek alım işlemi gerçekleştirilir.

THY Hisse Borsa

THY hisse borsa ile yatırım yapmayı düşünen herkes için THY oldukça önemli bir yatırım aracıdır. Sadece forex şirketleri ile değil, bankalar aracılığı ile de yatırım hesabı açabilirsiniz. Alacağınız hisse senedi ile istediğiniz kurumdan pay satın alabilirsiniz. Hisse senedi, şirketlerin tüm ortakları için oraklıklarını belgelemek için verdiği değerli evraklara verilen isimdir. Hisse senetleri Türk Hava Yolları gibi anonim şirketleri ya da sermaye şirketleri tarafından ortaya çıkartılır. Bu şekilde halka arz edilerek küçük miktarlarda yatırım amaçlı olarak kullanılır. THY hisse borsa üzerinde belirli değerlere sahiptir ve yatırımcı yatırım yapmak istediği miktara göre hisse alıp satabilir. Bu şekilde THY yatırımcıların portföyünde bulunabilecek bir şirkettir. THY gibi büyük şirketlerin halka arz edilmiş hisseleri dünya üzerinde en çok işlem gören ve tercih edilen hisse senetleridir. Bu sebeple THY hisse senetleri borsada oldukça çok işlem gören ve hareketli yatırım araçlarından bir tanesidir.

THY 2021 Hisse Fiyatı

THY 2021 hisse fiyatı şu anda 14 TRY civarında işlem görmektedir. Gün içerisinde çeşitli şekilde düşüş ya da yükselişler yaşanan THYAO hisseleri güncel olarak takip edilebilir. THYAO üzerinde yatırım yapmak için aracı kurum üzerinden yatırım hesabı açarak bir miktar sermaye eklenmelidir. Sonrasında THY 2021 hisse fiyatı üzerine istenen miktarda yatırım yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, yatırım yaptığınız aracı kurumun güvenilir bir kurum olmasıdır. Aracı kurumun borsa hisseleri alıp satabilmeniz için gerekli izinleri yasa gereği almış olması gerekmektedir. İzinleri tam olmayan kurumlar üzerinden yapılacak alım satım işlemlerinde çok ciddi zararlarla karşılaşılabilir. Bu sebeple hangi firma ya da aracı kurum il yatırım yapılacaksa kurum çok iyi araştırılmalı ve denetlenip denetlenmediği de kontrol edilmelidir. Özellikle çerçeve sözleşmesi ve risk bildirim formunu müşteriye imzalatan kurumlar ile birlikte çalışılmalıdır. Risk bildirim formunun içeriği Sermaye Piyasası Kurulu tarafından belirlenmiştir. Bu form içerisinde yatırımcıdan alınacak komisyon oranları, risk hakkında bilgilendirme, saklama ücretleri ve diğer masraflar gibi önemli detaylar yer alır.

Güncel THY Hisse Yorumları

Güncel THY hisse yorumları birçok sitede yer alır. Günümüzde her gün değişen politik süreçler ile birlikte hisse senetleri fiyatları da değişir. Özellikle piyasa koşullarındaki değişiklikler ve yurtdışı ilişkiler özellikle Türk Hava Yolları hisselerinde önemli hareketlenmelere sebep olur. şirket içersinde de olabilecek değişiklikler de bu hareketliliğe yol açabilir. Dolayısıyla güncel THY hisse yorumları mutlaka takip edilmeli ve ona göre bir strateji belirlenmelidir. Anlık olarak değişebilecek durumlarda anlık yükselişler ile oldukça iyi miktarlarda kazanç sağlanabilir. Ayrıca yine meydana gelecek ani düşüşlerde de ciddi miktarda kayıp yaşanabilir. Bu sebeple borsaya yatırım yapıldığı zaman tüm gelişmeler anlık olarak takip edilmeli ve gündem yorumlanabilmelidir. Bu şekilde oluşabilecek kayıpların önüne geçerken aynı zamanda kazanç sağlayabilirsiniz. Uzmanlar tarafından yapılan güncel yorumlar mutlaka takip edilmeli ve analizler incelenmelidir. Hisseler ve borsa ile ilgili yazılmış kitaplardan da fikir alınmalıdır. Bu tarz kitaplar özellikle e kitap olarak internette mevcuttur.

THY Hisse Canlı

THY hisse canlı olarak yatırım yapılan aracı kurum üzerinden takip edilerek alım satım işlemi yapılabilir. Anlık değer yükselişi ve düşüşlerine göre bir yol haritası izleyerek kendinize göre bir plan uygulamalısınız. THY hisse senedini banka üzerinden değil de farklı bir aracı kurumdan almayı düşünenler internet üzerinden hangi kuruma yatırım yapmaya karar vermişse o kurum üzerinden öncelikle bir hesap oluşturmalıdır. Hesap açıldıktan sonra banka hesabınızdan yeni yatırım hesabınıza para göndererek THYAO ismindeki Türk Hava Yolları hisselerinden istediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Aracı kurumunuzun internet sitesinden THY hisse canlı olarak izlenebilir. Seçilen aracı kurumun hisselerdeki düşüş ve yükselişi anlık olarak göstermesi kayıp yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Aracı kurumlar üzerinde yeni yatırımcılar için çok sayıda online eğitimler de verilir. Özellikle borsa alanında yatırımcının tecrübesi yoksa mutlaka bu tarz eğitimlere katılmak fayda sağlayacaktır.

THY Hisse Grafik

Türk Hava Yolları çok geniş bir uçuş ağına sahiptir. Dünyanın en geniş ağına sahip olan Türk Hava Yollarına bağlı 5432 adet pilot görev yaparken 12 bin 52 kabin memuru da görev yapmaktadır. Koltuk sayısı olarak 2004 yılında toplam 26 bin 481 ade koltuk ile uçuş yaparken 2018 yılında 182 bin 31 koltukla THY hızla büyüyen bir kurumdur. Bu sebeple THY hisselerinin değerlerinde de oldukça büyük bir artış söz konusu olmuştur. Özellikle 2018 yılında 75 milyondan fazla yolcu taşıması sayesince ciddi anlamda hisselerin değeri de yükselmiş, birçok yatırımcı Türk Hava Yolları’ndan hisse senedi alarak yatırım yapmaya başlamıştır. Dolayısıyla THY hisse grafik üzerinde de bariz bir yükselişe geçmiştir. kazanan ve kazandıran şirketlerden biri olan THY bu sebeple borsada günümüzde en çok tercih edilen hisse senetlerinden birisi olmuştur. THY hisse grafik yorumları anlık olarak.

THY Hisse Düşer Mi?

THY hisse düşer mi sorusu THYAO üzerine yatırım yapmayı düşünen birçok kişi tarafından sorulan ve araştırılan bir konudur. Türk Hava Yolları dünyada en fazla sayıda ülkeye uçuş gerçekleştiren şirket olma özelliğini taşır. Avrupa üzerinde 43 ülkeye, 116 şehre ve 118 havalimanına kadar giderken Amerika üzerinde 9 ülke, 19 şehir ve 19 havaalanına sefer düzenler. Uzak Doğuda ise 22 ülke, 39 şehir ve 40 havaalanına, Orta Doğuda ise 14 ülke, 86 şehir ve 88 havaalanına yolcu taşır. Afrika kıtası üzerinde ise 39 ülke, 60 şehir ve 60 havaalanına kadar giderken dünya üzerinde toplamda 127 ülke, 320 şehir ve 325 havaalanına yaptığı seferler ile dünyada en çok noktaya ulaşan hava yolu şirketidir. Bu sebeple THY hisselerinde düşüş olması için şirketin değer kaybetmesi gerekir. Bu sebeple THY hisse düşer mi sorusunun cevabı olarak THY hisselerine yatırım yapmanın zarar getirmeyeceğini söylemek mümkündür. Türk Hava Yolları büyük ve kazanan bir şirkettir. Şirket yıllar boyunca değer kaybetmeyip tam tersi olarak değer kazanmıştır. Dolayısıyla THY üzerinden hisse senedi alan bir yatırımcı zarar etmeyecektir.

THY Hisse Durumu

Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz yılda 218 dar gövdeli, 92 geniş gövdeli ve 22 adet kargo uçağı olmak üzere toplam 332 adet uçağı bulunuyordu. Günümüzde ise toplamda 362 adet uçak ile dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden birisidir. Türk Hava Yolları uçak sayısı açısından dünyada 10. sırada yer alır. ayrıca bu 10 hava yol şirketi arasında da filosu en genç 4. şirkettir. Filosuna sürekli yeni uçakları ekleyerek ağını daha da genişletmeyi hedefleyen Türk Hava Yolları her zaman göz önünde ve büyümeye devam eden bir şirkettir. Bu sebeple THY hisse durumu da oldukça olumlu seyreder. Günümüz pandemi koşulları sebebi ile bir dönem uçuşların durdurulması söz konusu olmuştu. Bu durumdan THY hisse durumu da etkilenmiş ve durağan hale gelmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid- 19 salgını sebebi ile uçuşların durdurulması hisse senetlerindeki yükselişi de durdurmuştur.  THY hisse durumu günümüzde uçuşların başlaması ile tekrar düzene girmiştir.

THY Hisse Fiyat Grafiği

Türk Hava Yolları Avrupa üzerinde çok sayıda noktaya sefer düzenliyor. Almanya, Fransa, Nice, Lüksemburg, İsviçre, Macaristan, Çekya, Portekiz, İspanya, Yunanistan, İtalya, İngiltere, Hollanda, İrlanda, İskoçya, Slovanya, Polonya, Estonya, Helsinki, Finlandiya, Letonya, Litvanya, İsveç, Norveç gibi daha birçok ülkeye uçuş düzenler. Bu bağlamda büyük bir şirket olması ile THY hisse fiyat grafiği de hareketlidir. THY hisseleri günümüzde en çok değer kazanan hisselerden birisidir. THY hisse fiyat grafiği de hem telefon üzerinden mobil uygulamalar ile hem de internet üzerinden anlık olarak takip edilebilir. Bunun için yapılması gereken, ekonomi ve finans alanında hizmet veren siteleri takip etmektir. Ayrıca telefona indirilecek bir uygulama ile de tüm fiyat hareketleri incelenebilir.

THY Hisse Geleceği

Telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamalar ile THY hisse geleceği ne olacağı konusunda yorumlar ve çıkarımlar yapabilirsiniz.  Uygulamaları indirmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi, sitenin ücretli olup olmamasıdır. Bazı siteler ücretli olarak THY hisse geleceği ile ilgili yorumlar ya da bilgilendirmeler yapsa da oldukça faydalı da olabilmektedir. Rahat ve hızlı hizmet sunulmasının yanı sıra çok detaylı yorumlamalar ve grafikler de bu sitelerde bulunur. Bu siteler aracılığı ile borsadaki gelişmeleri takip edebilirsiniz. Borsa yatırımlarında hareketlilik genellikle geçmişle ilişkilidir ve gündeme de bağlıdır. Gündemdeki ekonomik ve politik gelişmeleri takip etmek borsadaki kazancınızı korumanın en iyi yoludur.

THY Hisse İnceleme

Türk Hava Yolları Amerika üzerinde Washington DC, San Fransisco, Şİkago, Los Angeles, New York, Boston, Miami, Atlanta, Houston gibi önemli merkezlere direkt uçuş yapar. 208 farklı noktaya uçuş gerçekleştirmesi ile Türk Hava Yolları en geniş çapta hizmet veren hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Bu denli büyük bir şirket için yapılan yatırım mutlaka kârlı bir yatırım olacaktır. Özellikle pandemi sonrasında normalleşme sürecine geçilmeye başlanması ile birlikte uçuş seferleri tekrar düzenlenmiştir. Tüm dünya üzerinde meydana gelen ekonomik bunalımlardan fazla etkilenmeyerek gücünü gösteren THY hisse inceleme yapılarak da farkını gösterir. Hisselerinizi takip ederken mutlaka riskleri de hesaplamalısınız. Risklerin neler olduğu çok iyi analiz edilmeli ve alım satım emirleri daima doğru zamanda verilmelidir. Her yatırımcı internet üzerinden eş zamanlı olarak hisse senelerindeki düşüş ve yükselişleri en geç 5 dakikalık fark ile takip edebilir. THY hisse inceleme yaparken makro ekonomik veriler, ülkelerdeki kriz, siyasi gündem, doğal afetler gibi durumlar da oldukça önem taşır.

THY Hisse İşlem Hacmi

Bu günlerde THY hisse işlem hacmi önemli bir kırılım yapmadığı sürece yükseliş trendine devam edecek gibi gözüküyor. Oldukça sert günlük yükselişler olması, sert düşüş olma ihtimalini de doğurduğu için aynı zamanda riski de beraberinde getirir. Düşüş ve yükselişler arasında çok bariz farklar olmadığı için THYAO hisse senedine yatırım yapılabilir. THY işlem hacmi olarak günümüzde en yüksek hisse senetlerinden üçüncü sıradadır. Hisse işlem hacmi demek,  günlük alım ve satım işlemlerinin toplam değeri demektir. İşlem hacmi ise hisse senedinin ya da menkul kıymetin gün içerisindeki gördüğü işlem adedi ile fiyatların çarpılması ile bulunur. işlem adedinin içerisine tüm alış ve satışlar dahildir. Bir hisse senedinde işlem hacmi artıyorsa o hisse senedi üzerine alım satım işlemi çok yapılıyor demektir. Ayrıca işlem hacmi yüksek ise o hisse senedine ilgilin çok olduğunu gösterir. Bu sebeple alış ve satış fiyatı arasındaki fark yüksek olmayacaktır. Dolayısıyla

728 90
Araç çubuğuna atla