İsviçre Frankı Ne Kadar ?
 • YARIM ALTIN
  7.867,00
  % 0,30
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5561
  % 0,12
 • € EURO
  34,9929
  % 0,27
 • £ POUND
  41,4930
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4876
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3902
  % 2,43
 • BITCOIN/TL
  2123320,387
  % -1,15
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

CHF - İsviçre Frankı

Serbest Piyasa
Alış36,8101
Satış36,8332
( 0.12 %)
Son Güncelleme: 11:24
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
 • BU YIL
 • 5 YILLIK

* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

İsviçre Frankı Ne Kadar ?

Zengin ekonomisi ve finans piyasasındaki yeri ile birlikte İsviçre Federasyonu, para birimi ile de oldukça konuşulan bir ülkedir. İsviçre frangı, finans piyasasında yer edilen güvenilir limanlar arasında bulunur. Genel olarak yatırımcılar piyasa üzerinden yaptığı yatırımlarını, İsviçre frangını ele alarak değerlendirir. İsviçre frankı ne kadar?

İsviçre Frankı

Güçlü ekonomisi ve pazardaki değeri ile birlikte İsviçre Federasyonu’nun para birimi, Frank’tır. Geçmiş zamanlardan günümüze kadar değerli para birimleri içerisinde bulunan frank, sembol olarak F harfi ile gösterilir. Uluslararası finans piyasasında CHF şeklinde kısaltılan para birimi aynı zamanda FR ve SFr şeklinde de yer edinir. Para biriminin alt birimi rappendir.  İsviçre frankı ne kadar? Alt birim üzerinden hesap edildiği takdirde, 1 Frank yüz robben değerinde bulunur. Bankacılık, ekonomi, ticaret, turizm ve bunların yanında sigortacılık anlamında da oldukça önemli yerde bulunan ülkenin, para birimine de bu durum etki eder.

İsviçre Para Birimi

İsviçre’de yer edinen ulusal banka tarafından finans piyasasında bulundurulan frank, Amerikan doları ya da Euro gibi önemli para birimleri içerisinde de değer olarak yükseliştedir. Piyasa açısından düşünüldüğü takdirde, güvenilir liman özelliği taşır. Her geçen yıl piyasaya etki eden para birimi aynı zamanda dünya rezerv para birimleri içerisinde bulunur. Ülkede resmi para birimi olarak kullanılan İsviçre frangı, genel olarak turizm sektörüyle, ülkenin ekonomisine etki etmektedir. Piyasa açısından İsviçre frankı ne kadar, İsviçre frangı üzerinden yatırım yapılır mı şeklinde sorulara, tam anlamıyla net bir cevap vermek doğru değildir. Bu durum piyasada değişkenlik gösterir. Sitemizi takip ettiğiniz takdirde, günlük olarak piyasa değerlerini görebilirsiniz.

Piyasa Değerleri ve İsviçre Frankı

Finans piyasası içerisinde kabul gören belirli major dövizler bulunur. Bu major dövizler içerisinde İsviçre frangı da, yer edinir. İsviçre frangı, güçlü ekonomisiyle piyasada yer edinen diğer para birimlerine göre güvenilir liman özelliği taşır. Böylece yatırımcının tercihinde olmaktadır. Yüksek işlem hacmine sahip olan İsviçre frangı, 7 major döviz içerisinde yer edinen dövizler arasındadır.

 • Amerikan doları
 • Euro
 • Avustralya doları
 • İngiliz sterlini
 • Ya da Japon para birimi gibi çeşitli dövizler karşısında, büyük yatırımcıların yakın takibinde yer edinir.

Aynı zamanda ticari ilişkilerde yapılan çeşitli finans durumlarında da, çoğu kişinin yakından takip ettiği bir dövizdir. İsviçre frankı ne kadar? Sitemizi konu hakkında takip ettiğiniz takdirde, detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Amerikan Doları Ve İsviçre Frankı Paritesi

USD/CHF paritesi şeklinde bulunan Amerikan doları ve İsviçre frangı, piyasa değerinde yüksek işlem hacmine sahiptir. Bu parite sistemi karşılaştırıldığı taktirde, USD baz ise CHF karşıt döviz olarak bulunur. 2 para birimi eşitlendiği takdirde, yükseliş 2015 yılında görülmüştür. 2 para biriminin düşüşe geçti durumda, yine aynı yıl içerisinde gerçekleşmiştir. Oldukça önemli para birimleri olması, her geçen gün değişkenlik gösterebileceğini sağlar. Bu sebeple özellikle yatırımcıların ya da piyasayı takip edenlerin seyrinde olan durumu, site üzerinden oldukça rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

Euro Ve İsviçre Frankı Paritesi

EURO/CHF paritesi, Euro’nun İsviçre frangı karşısında bulunan değeridir. Burada İsviçre frangı, Euro’nun karşıt konumunda yer alır. Yani parite bu iki para biriminde ters orantılı bir şekilde hareket eder. Ve İsviçre frangı piyasa durumunda ele alındığı takdirde, frank baskın bir konumda bulunur. Döviz konumunda, Euro’nun olmasına rağmen yönün belirleyicisi İsviçre frangıdır. Oldukça farklı değerlerin gözlemlendiği para birimi için İsviçre frankı ne kadar şeklinde bir soru ifadesinde, cevap değişkenlik gösterebilir. Siteyi takip ettiğiniz takdirde, İsviçre frangı ve Euro’nun değerlerin, net bir şekilde görebilirsiniz.

İsviçre Frankı Ve Türk Lirası Paritesi

CHF/TRY paritesi, İsviçre frangı ve Türk Lirası karşılaştığı taktirde ölçülür. Burada döviz konumunda olan para birimi, Türk lirasıdır. Aynı zamanda İsviçre frangı ile Türk Lirası değerlendirildiği takdirde, bu Parite ters orantılıdır. İsviçre frangı, baz konumumda bulunur. 2 para biriminde değer kayıpları yaşanabildiği gibi yüksek rekor değerlerde görülür. Fakat ülkelerde yaşanan;

 • Krizler,
 • Değer kayıpları
 • Ya da bunun gibi durumlar piyasaya etki eder.

İsviçre frankı ne kadar? Sitede bulunan döviz piyasalarını ve finans piyasasını takip ettiğiniz takdirde, değişiklikleri de rahatlıkla görebilirsiniz.

İsviçre Frankının Piyasa Durumu

İsviçre frangı, İsviçre  merkez bankası tarafından takip edilip, kullanılan para birimidir. İsviçre’de bulunan ulusal banka tarafından, finans piyasasında yer edinmiştir. İsviçre frangı, Avrupa’da kullanılan aynı zamanda tek ve son frank olarak bulunur. Para biriminin uluslararası kısa kodu CHF’dir. Türkiye’de bulunan yatırımcılar ya da finans piyasasının takip edenler, İsviçre frankı ne kadar, İsviçre frangında ki değişiklikler, İsviçre frangında yaşanılan son durum gibi çeşitli aramaları her gün yapabilir. Bu aramalar günlük, haftalık, aylık ve yıllık şeklinde değişkenlik gösterir. Bu sebeple site üzerinden İsviçre frangı sayfasını takip ettiğiniz takdirde, belirli zaman dilimlerine göre güncel rakamlara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda saatlik olarak takip imkanı da site üzerinden sağlanır. İsviçre frangı, diğer para birimlerine göre Türk Lirası karşısında, oldukça değerli bir para birimidir.

İsviçre Ekonomisi

İsviçre, ekonomi bakımından düşünüldüğü takdirde oldukça zengin bir ülkedir. Ülkede yaşayan kişi başına gelir, diğer bilinen zengin ülkelerde olduğu gibi oldukça yüksektir. Hizmet sektörüne dayalı olarak bulunan ekonomisi, bu durumda yer edilen diğer sektörlere de etki etmektedir. Bankacılık ve finans sektörünün gelişim göstermesi aynı zamanda sigortacılık sektöründe de gelişmiş ve lider ülkeler içerisinde yer almasını sağlar. Böylece finans piyasasına da etki eder. İsviçre’de gelişmiş borsa, gelişmiş piyasa ve ekonominin de yüksek seviyede olması, para birimini değerli kılan bir faktördür.

Piyasa Sektöründe Yatırımcılar

Yabancı yatırımcılar ya da Türk yatırımcılar, piyasa sektörü içerisinde bulunan çeşitli para birimlerine yatırım yapar. Bu yatırımların ileriye dönük kazançlı bir şekilde tamamlanması adına yatırım yapılan para biriminin de, sağlam bir şekilde olması gerekir. İsviçre frangı hem bulunduğu ülkesinde hem de İsviçre bankalarının üst düzey seviyede hizmet vermesi sebebiyle, finansal açıdan düşünüldüğünde yatırımın oldukça doğru olduğu bir para birimidir.

 • Yatırım danışmanlığı
 • Portföy yönetimi
 • Paranın transfer işlemleri
 • Ya da finansal analizler gibi çeşitli konularda İsviçre frangı, üzerinden bir hizmet gerçekleşir.

Yatırımcılar Ve Finans Piyasası

Piyasada bulunan para birimleri;

 • Alış
 • Satış
 • Kapanış
 • Yüksek değer
 • Düşük değer
 • Ya da günlük, aylık, haftalık ve yıllık olarak çeşitli değişim yüzdelerini bulundurur.

Bu değerler genel olarak yatırımcıların ve finans piyasasını takip edenlerin dikkat ettiği bir durumdur. İsviçre Frankı ne kadar? İsviçre frangının, günlük değişimi gibi çeşitli faktörleri site üzerinden oldukça rahat bir şekilde takip edebilirsiniz. Aynı zamanda değişim yüzdelerinin haftalık, günlük, yıllık ve aylık olarak farklılık göstermesi gibi çeşitli etmenler de net bir şekilde sağlanır. İsviçre frangı, yüksek değerlere sahip bir para birimidir. Anlık olarak düzenli bir takip gerçekleştiği takdirde, ileriye dönük yatırım yapmak isteyenler, İsviçre frangını tercih edebilir. Aynı zamanda ekonomik açıdan İsviçre ile ticari bir ilişki gerçekleştirenler içinde, bu değerlerin seyir halinde olması gerekir.

728 90
Araç çubuğuna atla