İsveç Kronu Ne Kadar ?
 • YARIM ALTIN
  8.680,00
  % 2,30
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5081
  % 0,29
 • € EURO
  34,5721
  % 0,21
 • £ POUND
  40,4128
  % 0,11
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3443
  % -0,72
 • BITCOIN/TL
  2012311,142
  % -3,50
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

SEK - İsveç Kronu

Serbest Piyasa
Alış2,9679
Satış2,9700
( -0.3 %)
Son Güncelleme: 19:22
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
 • BU YIL
 • 5 YILLIK

* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

İsveç Kronu Ne Kadar ?

Finans piyasası içerisinde birçok para birimi bulunur. Piyasa içerisinde takas ya da dönüşüm gibi hesaplama işleri yapıldığı takdirde, diğer önemli para birimleri ile birlikte kullanılan İsveç kronu, her geçen gün farklılık gösterebilir. İsveç kronu ne kadar? İsveç kronunun tam değeri nedir? gibi çeşitli sorulara net bir rakam vermek doğru değildir. Finans piyasasında yapılan değişiklikleri görüp aynı zamanda piyasa hakkında fikir edinmek adına sitemizi takip edebilirsiniz.

İsveç Kronu

İsveç kronu, İsveç’te kullanılan bir para birimidir. İsveççe kelime anlamıyla svensk kronu, olarak adlandırılır. İsveç’te 1873 yılından beri kullanılan para birimi aynı zamanda resmi para birimi olarak da yer alır. İsveç içerisinde kullanılan para birimi aynı zamanda Aland Adaları içerisinde de resmi para birimi olarak kullanılır. Ülke içerisinde bulunan uluslararası para kodu, SEK olarak yer alır. İsveç’te bulunan ulusal bankada basımı yapılan İsveç kronu, genel olarak borsa ya da döviz gibi işlemlerde dönüştürülür. İsveç kronu ne kadar?  sorusuna cevap arayanlar ise sitemizde yer edilen bilgilerden detayları öğrenebilir.

İsveç Para Biriminin Gelişimi

İsveç kronu, ülkede belirli bir döneme kadar altınla desteklenmiş fakat gelişim gösteren kağıt sertifikalarıyla birlikte, altın yerini kağıt para almıştır. Ülkede belirli bir dönemden günümüze kadar İsveç kronu kullanılması, ülke için bir dönüşümdür. İsveç’e giden ya da İsveç’ten gelenler için dönüşümü yapılan para, belirli ülkelere göre oldukça önemli bir değerdedir. İsveç kronu ne kadar? Konu ile ilgili merak edilenler ve detaylı bilgilerin hepsine sitemizde yer verilmiştir. Aynı zamanda İsveç kronunun değişiklik göstermesi ya da borsaya göre farklılık kazanması gibi durumları, siteyi her gün ziyaret ettiğiniz takdirde öğrenebilirsiniz

Finans Piyasasındaki Değerler

İsveç kronu, finans piyasasından bakıldığı takdirde oldukça yüksek işlem hacmine sahiptir. Aynı zamanda minör para denilen birimler, İsveç kronu ile birlikte kullanılır. Finans piyasasında genel olarak Amerikan doları, Norveç kronu, Euro gibi para birimlerine karşı işlemler yapılır. Oldukça yüksek işlem hacmine sahip olan İsveç kronu da, bu para birimleri ile eş değere sahiptir. Bu durumların değişiklik göstermesi Finans piyasasına bağlıdır. Bu sebeple İsveç kronu ne kadar ya da İsveç kronun da değişiklik olur mu gibi sorulara cevap bulabilmeniz, siteyi düzenli olarak takip ettiğiniz takdirde öğrenilebilir.

İsveç Kronunun Piyasa Değişiklikleri

İsveç kronu, finans piyasasında en yüksek seviyeye geldiği dönemlerinde, hızlı şekilde düşüşünü de yaşamıştır. Bu durum finans piyasasının kriz ya da çeşitli sebeplere göre değişkenlik göstermesinden kaynaklanır. İsveç kronu, bir Amerikan doları ya da Euro’ya göre oldukça yüksek işlem hacmine sahiptir. İsveç kronu üzerinden yapılan yüksek işlem hacimleri aynı zamanda minör para birimleri ile de eşdeğerdir. İsveç kronu ne kadar ifadesi, finans piyasası içerisinde birçok para birimi için sorulur. Fakat piyasada olabilecek değişiklikler, bu sorunun her geçen gün farklı şekilde cevaplandırılmasını sağlar. Siteyi ziyaret ettiğiniz takdirde, her gün detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Euro ve İsveç Kronu Paritesi

İsveç kronu paritesi, EUR/SEK şeklinde ifade edilir. Bu parite oldukça yüksek işlem hacmini bulundurur. Paritenin geçmiş zamanlarda ya da geleceğe dönük hareketlerinde bir inceleme yapıldığı zaman, bu durumun uzun vade de oldukça dikkat çeken bir yükselişte olacağı, çeşitli Finans piyasası eleştirmenleri tarafından söylenmektedir. İsveç kronu, finans piyasası içerisinde son 5 yılın, yüksek seviyelerine görmüştür. Piyasayı dikkatle takip eden ve sürekli olarak inceleyen kişiler için İsveç kronu hakkında, detaylı bilgilere site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Norveç Kronu ve İsveç Kronu Paritesi

Norveç Kronu ya da İsveç kronu paritesi bir arada incelendiği takdirde dalgalı bir görünüm gerçekleşir. Kısa vadede ya da uzun vadede yer edinen pariteler, son 5 yılın en yüksek seviyesini yaşadığı gibi aynı zamanda düşüşünde görüleceği söylenebilir. İsveç kronu ne kadar, sorusu şeklinde bir ifadenin cevabına net bir durum söylemek mümkün değildir. Bu durum her parite için farklılık gösterir. Bu sebeple siteyi günlük olarak takip ettiğiniz takdirde, İsveç kronunun değişikliklerini de görebilirsiniz. İsveç kronu aynı zamanda kendi ülkesinde de oldukça gelişmiş bir işlem hacmine sahiptir. İsveç, normalde diğer bilinen ülkelere göre, iş dünyası bakımından oldukça gelişmiştir. Para biriminin bu kadar gelişim göstermesi, ülke içerisindeki ekonomiden de kaynaklanır.

İsveç Ekonomisinin Para Birimine Etkisi

İsveç ekonomisi;

 • Eğitim,
 • Diğer serbest girişimlere yapılan çeşitli yatırımlar,
 • İsveç altyapı çalışmaları, İsveç kronunun gelişim göstermesini önemli ölçüde etkiler.

İsveç ekonomisinin her geçen yıl gelişim göstermesi, piyasada bulunan İsveç kronunun da finans sektörü açısından ön plan da olmasını sağlar. İsveç kronu, piyasa içerisinde genel olarak Norveç, Almanya, Danimarka ve Çin gibi ülkeler tarafından sıklıkla dönüşümü yapılan para birimidir. İsveç kronu genellikle kendi ülkesinde oldukça ciddi bir meblağa sahipken, bu ülkelerde de tercih edilir.

İsveç Kronunun Ekonomik Değeri

İsveç kronu genellikle;

 • Tatil,
 • Eğitim,
 • Yatırım,
 • Finans ya da bunun gibi çeşitli ekonomik alanlarda kullanılır.

Herhangi bir kişinin İsveç kronu alması, her ülkeye göre değişkenlik gösterir. İsveç kronu, Türkiye’de farklı bir değerde olduğu gibi herhangi bir ülkede daha düşük ya da daha yüksek bir değer de bulunabilir. Bunun için güncel kur değerlerinin takip edilmesi ve bu duruma göre bir hesaplama yapılıp, İsveç kronun alınması gerekir. İsveç kronu ne kadar?  sitemizi takip ettiğiniz takdirde, değişkenlik gösteren güncel kur değerlerini net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İsveç Kronunun Piyasa Değeri

İsveç kronu, orta ve uzun vadeli düşünüldüğü takdirde, piyasada kendi açısından oldukça önemli bir yeri bulunur. Fakat her geçen yıl dijitalleşmenin istenilen doğrultudaki hedeflerine ulaşıldığı takdirde, İsveç kronu negatif olarak etki alabilir. Bu durum finans piyasasını da etkiler. Fakat İsveç ekonomisi, İsveç kronu ile birlikte direnç kazandığı takdirde aynı gerilemenin olması İsveç’i de etkiler. Piyasa üzerine yapılan eleştiriler doğrultusunda, İsveç kronu ele alınarak bir yatırım yapmak ileri süreçler için tam anlamıyla doğru değildir. Yatırım genel olarak sorumluluk gerektiren bir iştir. Bu durumda İsveç kronunun, orta ve uzun vadede belirli olmayan durumlar sergileyebilmesi, kişinin yatırım durumunu da etkiler.

İsveç Kronunun Finans Piyasasına Etkisi

İsveç kronu, İsveç’te kullanılan oldukça önemli bir para birimidir. Finans piyasası içerisindedir. Amerikan doları ya da Euro gibi takas edilen para birimleri ile eşdeğer de yer edinir. İsveç kronu, genel olarak çoğunlukla takas edilen, euro ile birlikte takas edilir. Aynı zamanda dünya üzerinden düşünüldüğü takdirde, işlem gören para birimleri arasında 9. sırada yer alır. İsveç kronunun dönüşüm katsayısı, tam anlamıyla ve finans durumundaki değerine göre 6 basamağa sahiptir. İsveç kronu ne kadar ya da İsveç kronundaki değişiklikler gibi çeşitli durumlar için net bir değer söylenemez. Değişkenlik gösteren finans piyasası, İsveç kronunu da etkiler. Bu sebeple günlük olarak sitemizi takip ettiğiniz taktirde, değerleri doğru ve net bir şekilde görebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla