#post_titleAvustralya doları ne kadar?
 • YARIM ALTIN
  8.149,00
  % 0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1862
  % 0,09
 • € EURO
  34,9965
  % 0,05
 • £ POUND
  41,0046
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,4520
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,3561
  % -0,15
 • BITCOIN/TL
  2262494,440
  % -0,99
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

AUD - Avustralya Doları

Serbest Piyasa
Alış21,4773
Satış21,5210
( 0.27 %)
Son Güncelleme: 05:28
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
 • BU YIL
 • 5 YILLIK

* Piyasaların kapalı olduğu gün ve saatlerde veri akışı bulunmamaktadır.

Avustralya Doları Ne Kadar ?

Avustralya Doları, Avustralya’nın kullandığı ulusal para birimidir. Döviz kurları piyasasında popüler bir kur birimi olmayan ancak bazı zamanlarda ülke piyasası ve farklı sebeplerle gündeme gelen bir para birimidir. Döviz kurları piyasasında işlem kodu AUD şeklinde olan Avustralya Doları, Aussie olarak da ifade edilmektedir. Avustralya doları kuru farklı etkenler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlikler yıllık uzun sürelerde olabildiği gibi aylık, haftalık ya da günlük kısa süreli değişimlerde olabilmektedir. Sizde Avustralya doları piyasasında yaşanan değişkenlikleri takip etmek amacıyla sitemizden güncel piyasa kurlarını takip edebilirsiniz.

Avustralya Dolarına Talep

Avustralya doları aylık yıllık ve haftalık değişkenlik gösterirken, bu para birimine artan ilgi de şekillenmektedir. Bu nedenle birçok yatırımcı adayının araştırma yapmak amaçlı Avustralya Doları piyasasını takip ettiği bilinmektedir. Avustralya dolarının Türk lirası karşısında sürekli değişiklik göstermesi nedeniyle yatırım yapmak isteyenlerin dikkatli bir şekilde incelemesi ve bu neticede yatırım yapması gerekmektedir.

Avustralya Doları ve Altın Arasındaki İlişki

Avustralya altın üretimi konusunda dünya ülkeleri arasında önde gelen ülkelerden biridir. Altın üretiminin aktif yapılası ve bu alanda tanınması nedeniyle Avustralya doları altın fiyatları ile ilişkilidir. Altın ve Avustralya doları arasında bulunan korelasyon ile yatırımcılarına farklı bir yatırım deneyimi de sunmaktadır. Özellikle altın fiyatlarının yükselmesi ile Avustralya doları da olumlu etkilenir ve yükselişe geçer. Bu nedenle de dünya döviz kurları piyasasında da işlem görüş derecesi bakımından 6. Sırada yer almaktadır. Bu nedenle de oldukça önemli sayılan para birimlerinden biridir.

Avustralya ve Gelişen Ekonomisi

Avustralya son yıllarda birçok yönden gelişen ülkelerden biri olmuştur. Gerek ham maddeleri gerekse ekonomik atılımları ile ekonomi dünyasında da adından sıkça söz ettiren Avustralya dünyada işlem yapılan 6. para birimi olarak yer almaktadır. Özellikle ekonomik anlamda Amerika ya da diğer Avrupa ülkeleri ile yarışacak seviyeye gelmesiyle tüm dikkatleri de üzerine çekmiştir. Böylelikle Avustralya doları olan para birimi de gittikçe yükselmekte ve yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Avustralya dolarının yükselişini göre döviz yatırımcıları, Avustralya doları üzerinden yatırım yaparak kar elde etmeyi amaçlamaktadırlar. Avustralya doları ne kadar? sorularını gün aşırı merak eden yatırımcılar, yüksek kazanç elde etmek amacıyla bu para birimini tercihe etmektedir.

Avustralya Doları ve Avustralya İhracatı İlişkisi

Avustralya ihracat yaparak yükselen ülkelerden bir tanesidir. Özellikle altın madeni gibi değerli madenlerin ham maddesinin ihracatını yapan Avustralya, ekonomik olarak da yükselişe geçmektedir. Ancak bu durum bazı handikapları da beraberinde getirmektedir. Ham madde rezervlerinin azalması gibi durumlarda Avustralya ekonomisi kötü etkilenerek, döviz piyasasında da ciddi kayıplar yaşayabilir. Bu nedenle Avustralya dolarına yatırım yapan ya da yapmayı düşünen yatırımcılar Avustralya doları ne kadar? ve Avustralya ekonomisi nasıl ilerlemekte? gibi soruları ve cevapları sıklıkla kontrol etmelidir. Özellikle refah seviyesi ve yaşam kalitesi açısından dikkat çeken Avustralya’nın bazı durumlarda para birimini değer kaybına uğrasa da yatırımcılarına kar getiren yatırımlardan biridir.

Avustralya Doları ve Piyasalarda İşlem Yapmak

AUD koduyla piyasalarda işlem gören Avustralya dolarının diğer para birimleri ile oluşturduğu paritelerden dolayı büyük ilgi görmektedir. Genellikle Avustralya Doları ve Amerikan Doları çiftleri ile alım satanlar daha büyük bir çoğunluğa sahiptir ancak farklı para birimi çiftleri de işlem görmektedir. Bu noktada önemli olan yatırım yaptığınız Avustralya dolarının kazandırma oranını takip etmektir. Böylelikle yaptığınız yatırımdan kazanç ve getiri elde edip etmeyeceğinizi anlayabilirsiniz.

Avustralya Doları Yatırımlarında Seçilen Kurum ve Önemi

Avustralya doları döviz kuru işlemlerinizi farklı kurumlar aracılığıyla yapabilir ya da aracı kurumlar ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu durumda işlem yapmak istediğiniz kurumu dikkat etmek gerekmektedir. Bankalar aracılığıyla paralarınızı güvenle saklayabilirken, döviz kurları aracılığıyla değerlendirebilirsiniz. Bu noktada döviz yatırımı yapmaya döviz hesabı açarak başlayabilir, yatırımlarınızı bu hesap üzerinden yapabilirsiniz. Diğer yatırım araçlarında olduğu gibi Avustralya dolarının artışa geçmesi, yatırımcılar için kar getirmektedir. Bu durumda Avustralya dolarına yatırım yapanlar, yatırım yapmadan önce döviz kurlarını oldukça yakından takip etmeli, Avustralya doları ne kadar olduğunu dikkatlice incelemelidir.

Borsada Avustralya Doları Yatırımı

Avustralya doları yatırımı yapmak isteyenler bankaları tercih edebileceği gibi borsayı da tercih edebilirler. Borsa işlemleri daha çok hisse yatırımı üzerinden şekillenmektedir. Ancak bu durumda borsa hesabı açma ve borsa piyasasını daha iyi anlamak en önemli şartlardan biridir. Bu durumda borsa hesabı açmadan önce borsa ile ilgili daha detaylı bilgi almak için borsa nedir konusunu detaylı bir şekilde okumakta fayda vardır. Böylelikle borsada yaşanan dalgalanmalar ya da olumsuz durumlardan etkilenmeden istediğiniz kazancı elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Dolayısıyla, Avustralya doları ne kadar? Nasıl işlem görüyor? Ne gibi değişkenlerden etkilenmektedir? gibi farklı soruları sorarak Avustralya doları yatırımlarınızı detaylı bir strateji belirlemeniz gerekmektedir.

Avustralya Dolarının Ticaret Birimi

Avustralya doları en çok ticaret yapılan para birimlerinden bir tanesidir. Özellikle Amerika doları ve Kanada doları ile olan yarışta kendini gösteren Avustralya doları, sağlam Avustralya ekonominsin bir göstergesidir. Avustralya doları yatırımları birçok yatırımcının ekonomik kriz dönemlerinde ya da dünya gündemini değiştiren durumlarda bile kar ettiği yatırımlardan bir tanesidir. Ancak bunun için detaylı bir inceleme ve takip yapmak gerekmektedir. Özellikle gün aşırı Avustralya doları ne kadardır araştırması yapılmalı ve bu doğrultuda bir strateji oluşturulmalıdır. Böylelikle yaptığınız döviz yatırımı işlemi ile daha karlı bir yatırım elde etmeniz daha kolay ve mümkün hale gelecektir.

Avustralya Doları Yatırımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

Avustralya doları yatırımı yapmak isteyenlerin bazı noktalara dikkat etmesi kazanç sağlaması açısından önemlidir. Özellikle ciddi yatırım yapmak isteyen yatırımcı adayları bu noktaları düşünmeden hareket etmemelidir. Ticaret yapmak ya da yatırım yapmak her zaman yatırımcısı için büyük riskler taşıyan işlerdir. Küçük paralarla büyük kazançlar getirmek herkesin hayali olsa da bazen hayal ettiğinizden daha büyük sorunlarla yüzleşmenize de neden olabilir. Bu durumda bazı riskleri göze almanız gerekmektedir. Ancak diğer yandan eğer bazı noktalara dikkat ederseniz, yatırımlarınızda kazanç sağlamakta mümkündür. Bu noktalardan ilki yapacağınız yatırım değerinin gerçekçi bir yatırım olmasına dikkat etmelisiniz. Diğer yandan Avustralya doları ne kadar olduğunu gün ve gün tekrar ederek, gerçek getirisini ve piyasa değerini iyice ölçmeniz gerekmektedir. Son olarak yatırım yapacağınız kurumun kurallarını ve getirilerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Böylelikle yapacağınız yatırım ile ilgili gelir ve giderlerinizi, kar oranlarınız iyi hesaplayarak yapmak istediğiniz yatırımı gerçekçi bir bakış açısı ile yapabilirsiniz.

Uzman Yardımı

Son olarak Avustralya doları ne kadar araştırması yapsanız ve güncel verilerden yararlansanız da uzman yardımı almak yatırımlarınızda kazanç getiri oranını yükseltebilir. Bu nedenle bu alanda uzmanlaşmış, yorumları ile piyasayı iyi tanıyan bir uzman ile çalışmak ya da uzman yorumlarını değerlendirmek yatırımdan kazanç sağlamanızda yardımcı olabilir. Siz de Avustralya doları üzerinden yatırım yapmayı amaçlıyorsanız sitemizden Avustralya doları ne kadar olduğuna bakabilir, yatırım yapmadan önce fikir sahibi olabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla