• YARIM ALTIN
  4.487,00
  % 2,90
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0115
  % 0,19
 • € EURO
  21,3833
  % -0,24
 • £ POUND
  24,9742
  % 0,83
 • ¥ YUAN
  2,8330
  % 0,40
 • РУБ RUBLE
  0,2528
  % 1,50
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Nasdaq’tan kripto para sektörüne büyük adım

Nasdaq’tan kripto para sektörüne büyük adım

ABD’nin en büyük borsalarından Nasdaq, kurumsal müşterileri çekmek için büyük bir adım atarak kripto para saklama hizmeti vermeye hazırlanıyor.

Son dönemde birçok kurum kripto paralar için hizmet vermeye başladı. Nasdaq ise, 2018 yılında beri kripto girişimlerine teknoloji sağlayıcısı olarak hizmet veriyordu.

ABD’nin en büyük ikinci borsası olan Nasdaq (NDAQ), salı günü gerçekleştirdiği basın toplantısında, kurumsal kripto müşterilerinden gelen talepler üzerine kripto para saklama hizmeti vermeye başlayacağını duyurdu. 

Nasdaq kripto para saklama hizmetinin yanında 2018 yılından beri sürdürdüğü diğer hizmetlerini de genişletmeyi planlıyor.

Nasdaq’ın bu planları kripto para birimlerinin ticaretini kolaylaştırmak dışında kripto endüstrisinde bir hizmet sağlayıcısı olmayı istediğini gösteriyor.

Nasdaq aynı zamanda kripto gözetim araştırma şirketi Nasdaq Digital Assets içinde yeni bir departman kurdu. Bu departmanın başına ise daha önce Gemini şirketinde üst düzey yönetici olan Ira Auerbach’ı getirdi.

Nasdaq CEO’su Adena Friedman konuyla ilgili yaptığı açıklamada kripto borsaları için pazaryeri teknolojisi, kripto ticaretine konu olan ürünler için ise endeks çözümleri gibi dijital varlık ekosistemini genişletecek hizmetler sunduklarını belirtti. 

Şirketin genel başkan yardımcısı ve Kuzey Amerika pazarları başkanı Tal Cohen, dijital varlıklar üzerine çalışacak yeni departmanın başlangıçta sadece kurumsal yatırımcılara Bitcoin ve Ethereum saklama hizmeti vereceğini, daha sonra hizmetlerin kapsamını genişleteceklerini belirtti. Nasdaq’ın geniş kitlelere ulaşma ve bu alanda sürdürülebilir bir büyüme sağlamak için iyi bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi.

Nasdaq, kurumsal müşteriler için Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tutma konusunda kripto borsası Coinbase ile, koruyuculardan ise Anchorage Digital ve BitGo ile rekabet edecek.

Nasdaq ayrıca kripto endüstrisindeki yerel firmalarla çalışmaya açık olduğunu ancak kısa vadede herhangi bir satın alma planı olmadığını belirtti.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla