Kripto Paralar İşlem Saatleri | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1574332,440
  % -0,69
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Kripto Paralar İşlem Saatleri

Kripto Paralar İşlem Saatleri
728 90

Borsa ve döviz kurlarında her zaman açılış ve kapanış saatleri bulunuyor. Belirli bir merkeze bağlı olmayan kripto paralar işlem saatleri üzerinden açılış ve kapanış saatlerine göre hesaplanıyor. Yatırımlarınızı ne zaman yapacağınızı öğrenmenizi sağlayacak açılış saatleri oldukça önemli olabiliyor.

Kripto Paralar İşlem Saatleri Ne Zamandır?

Dünyada ve Türkiye’de yatırımcıların kripto paralar işlem saatleri üzerine takip sistemlerine sahip olması, günlük verileri almalarını sağlamaktadır. Açılış ve kapanış saatleri, piyasadaki yatırımların hangi saatlerde artığını ve direnç seviyesini ölçmenizi sağlayacaktır. Belirli bir saati referans almak, düzenli takip etmek ve ülkelerin yerel saatlerine göre yatırımlarınızı yönlendirmek için önemlidir.

300 250 4

Kripto para borsası asla uyumaz ancak günlük açılış ve kapanış saatlerine göre yatırımcılarını bekler. Dünya saatine göre her ülkenin referans alacağı zaman dilimi farklıdır. Kuzey yarım küre ile Güney yarım kürede bulunan ülkelere göre saatlerin de farklı olması gibi. Biz de Türkiye üzerinden açılış ve kapanış saatlerini takip ederek, yatırım araçlarımızı neye göre yönlendirmemiz gerektiğini saptayabiliriz.

Türkiye’de Kripto Paralar İşlem Saatleri Ne Zaman?

Türkiye’de referans olarak alınması gereken saat Greenwich saatidir. Greenwich zaman dilimi olarak bizim ülkemizden 3 saat geridedir. Bu da bizim saatimiz 12’yi gösterdiğinde kapanış saatine üç saat kaldığı anlamına gelir. Çünkü Greenwich üzerinden saatler 12’yi gösterdiğinde kapanış başlayacaktır. Türkiye’de kripto para kapanış saatleri 3.00’dır.

Diğer zaman dilimine göre piyasada kapanma saati 00:00 UTC olarak hesaplanmıştır. Gece saat 12’yi gösterdiğinde kripto para borsasında kapanış olacak ve açılış saatine kadar yatırımlar duraksayacaktır. Bu da Kripto para borsasındaki değer ölçülerinin açığa çıkması ve hesaplanabilmesini sağlar. Açılış ve kapanış farkları ve yatırım değerlerinin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Geleneksel Borsa İle Kripto Para Arasındaki Açılış Kapanış Saatleri

Geleneksel borsa yatırım araçlarının ticaret üzerinden işlediği bir düzene sahiptir. Kripto para işlem saatleri ticari faaliyetlerden değil, popülerlik ve ağ kullanımından geçmektedir. Bu nedenle kripto para borsası hiçbir zaman uyumaz ve uyanmaz. Aslında hep açıktır. Ancak belirli bir saat diliminde kapanış saati ayarı verilerek, fiyat değerlendirmelerinin yapılmasını sağlayacaktır.

Belirli bir merkeze bağlı olmayan kripto para açılış kapanış saatleri geleneksel borsaya göre işlemez. Yatırımların duraksadığı ve hafiflediği saatler gece 12’den sonra başlayacağı için de kapanış adı verilen bir süreç izlenmektedir. Kripto para borsasına yatırımlar hiçbir zaman durmamakta, 24 saat devam etmektedir.

Bitcoin Borsası Ne Zaman Açılır?

Ticaret faaliyetleriyle işlemeden sadece arz ve talep ilişkisi üzerinden işlemekte olan bitcoin borsası da kripto paranın merkezi bir yönetim stili olmadığı için kolay bir yatırım aracı olarak tercih edilmektedir. Kripto para borsası üzerinden yatırımların açılış ve kapanış saatleri bulunmamaktadır. Ancak saat 12’de kapanış ve hemen ardından açılış olduğunu görebilirsiniz.

 • Kripto para borsasında ticari faaliyetler olmadığı için kapanış bulunmamaktadır.
 • Günlük fiyat endeksi ve değerlendirmeleri için kısa bir kapanış olmaktadır.
 • Yerel saatler üzerinden Türkiye’de saat üçü gösterdiğinde kapanış vakti gelecektir.
 • Açılış ve kapanış takibini yapmak için aynı zamanda yatırım araçlarını kullanmak için kapanış saatlerini kontrol etmelisiniz.

Bitcoin İşlem Saatleri Ne Zaman?

Bitcoin işlem saatleri, günün her saatinde aktif olarak devam etmektedir. Bu durum geriye kalan 200’den fazla kripto para için de aynıdır. Geleneksel borsaya göre işlem yapılmadığı için bitcoin yatırımlarınızı her zaman yapabilir ve takip edebilirsiniz. Kripto para borsasını geleneksel borsadan ayıran en temel etkenlerden biri ticari faaliyetler, hisse alım ve satımlarına göre işlememesidir. Tamamen arz ve talep ilişkisi üzerinden ilerlediği için ne kadar alım ve satım yapılırsa, borsa değerleri değişim göstermektedir.

Bitcoin işlem saatleri için sadece gece 12’den sonra borsa kapanır ve ardından açılır. Piyasanın her zaman açık olması da kripto para borsasının farklarından biri olarak değerlendirilebilir.

Kripto Para Yatırımlarımızı Hangi Saatte Yapmalıyım?

Kripto para yatırımlarınız için açılış ve kapanış saatlerini baz almanıza büyük oranda gerek yoktur. Takip ederek gün sonu değerlendirmelerini öğrenmeniz oldukça önemlidir. Ancak yine de yatırım yaptığınız kripto para üzerinden iniş ve çıkışları takip etmeniz yatırım saatlerinizi belirlemelidir. Örneğin Bitcoin para biriminin günlük olarak yatırım aldığı saatler ve yatırımın düştüğü saatleri takip ederek sistemin nasıl ilerlediğini takip edebilirsiniz.

Türkiye saatine göre yatırım yaptığınız para birimine göre değerleri inceleyebilir, yeni bir yatırım aracı hakkında bilgi edinerek kripto paralar işlem saatleri üzerinden yatırımlarınızı yönlendirmeye başlayabilirsiniz.

Kripto Para Gün Dönümü Nedir?

Her borsa kuru gibi kripto paranın da gün dönümü yapması gerekmekte ve bir açılış kapanış saati belirleyerek zaman çizgisine göre hareket etmesi gerekmektedir. Bu nedenle açılış kapanış saati olarak belirlenmiş ancak kripto para piyasasına etki etmeyen az biraz duraksamasına neden olan gece 12 işlem saatlerinin kapanışıdır. Açılışı da hemen ardından olarak gün dönümü ile yeni bir güne başlanır ve yatırımlar durmaksızın devam eder. Kripto para gün dönümü Türkiye’de gece 3;00’dır.

728 90
Araç çubuğuna atla