BİTCOİNLER (BTC) Nasıl Alınır? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.860,00
  % 0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5687
  % 0,16
 • € EURO
  35,0056
  % 0,31
 • £ POUND
  41,4866
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4885
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3931
  % 3,19
 • BITCOIN/TL
  2126832,320
  % -1,30
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

BİTCOİNLER (BTC) Nasıl Alınır?

BİTCOİNLER (BTC) Nasıl Alınır?
728 90

Başlıklar

BİTCOİNLER Fiyatları?

BİTCOİN olarak bilinen bu paralar, kriptolu şifreli para kategorisinde yer alan paralar olarak ifade edilebilmektedir. Fakat bu paralar dijital para birimi olarak tanımlanabilir. BİTCOİNLER kullanmış olduğumuz TL, Dolar veya Euro gibi para birimleri gibi günlük alışverişlerimizde kullanmış olacağımız harcamalarımız gibi para birimi özelliği göstermektedir. Bu para gidiyor para birimlerinden ayıran özellik ise para otoritelerinin ve hükümet işlerinin bir hakimiyetinin olma iş olarak ifade edilebilir. BİTCOİNLER, hükümetlerin kontrolünde olmadığı için yasal bir düzenlemesi de bulunmamaktadır. Yani BİTCOİN alışverişinde Euro gibi para birimleri günlük alışverişlerimizde kullanmış olacağımız harcamalarımız gibi para birimi özelliği göstermektedir. Bu parayı diğer para birimlerinden ayıran özellik ise para otoritelerinin ve hükümet işlerinin bir hakimiyetinin olmayışı olarak ifade edilebilir. BİTCOİNLER, hükümetlerin kontrolünde olmadığı için yasal bir düzenlemesi de bulunmamaktadır. Yani BİTCOİN ağının kontrolünde üretilmektedir kontrolünde üretilmektedir. Sizlere BİTCOİN fiyatlarından bahsedecek olursak, 2013 yılına kadar BİTCOİN piyasası sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde etkinliğini koruyordu. Bu paranın market değerinin 1 milyar $’a yaklaşması BİTCOİN için bazı yorumcular tarafından balon ifadesi kullanılmaya başlanmıştır. BİTCOİNLERİN başına düşen fiyat 266 $’dan 50 $’a düşmüş daha sonra ise 100 $’a yükselmiştir. Bu durum kısa süre içerisinde 70 $’a kadar düşmüştür. Daha sonra BİTCOİN iyileşmeye başlamıştır. Yani kısacası BİTCOİN yılları arasında değişikliğe uğrayan fiyatlara sahiptir. Tıpkı Bursa gibi iniş çıkışı olan bu para birimini sizlerde takip edebilirsiniz.

BİTCOİN Avantajları

Bu sanal paranın dezavantajları olacağı gibi bir çok avantajı da bulunmaktadır. BİTCOİNLER eşler arası bir dijital ödeme sistemi olarak ifade edilebilmektedir. Bunun yanı sıra bir çok özelliğe sahiptir. BİTCOİNLER çıktığı günden itibaren değerini gitgide artırmaktadır. Geleneksel olarak ödeme sistemlerine banka havalesi, EFT, kredi kartı gibi çok avantajları bulunmaktadır bunları şu şekilde açıklayabiliriz. Bu paraların Zaman sınırlaması yoktur. Online cüzdanlar aracılığıyla internet bulunan herhangi bir yerde istediğiniz an transfer olayını gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde çok önemli olan zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

300 250 4

Örnek olarak EFT mesai saatleri dışında gönderme yapmaz. Fakat bu işlem zaman sınırlaması olmayan bir işlem olacağından size fayda sağlayacaktır. Bunun yanı sıra mekan sınırlaması yoktur. Transferin çok hızlı gerçekleşmesi yine zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Bunları taşımak ve saklamak çok kolaydır binlerce Dolar değerinde parayı, akıllı telefonunuzdan sanal cüzdanınız ile yanımızda taşıyabilirsiniz. Bu paraların gider masrafları bulunmamaktadır. Ülkelerin ekonomik veya sosyal politik durumlarından etkilenmezler. Ödemelerde herhangi bir alt sınır bulunmaz. Ücret ve komisyon uygulanmaz. Şirketlerin ödemelerde ilgili işlem giderlerini ortadan kaldırır. Altın ile benzer özellikleri sahiptir fakat taklit edilememektedir.

BİTCOİN Nasıl Alınır?

Çoğu insan bu sanal paraları kullanmak için can atmaktadır. Kripto para satın almanın kolay yollarını sizlerle paylaşacağız. Kripto para BTC olarak da ifade edilebilmektedir. Ülkemizde ilki olan ve dünyanın dördüncü kripto para alım satım platformu olan BTC Türk ile kripto para alım veya satım işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Kolay alışma satış için, almak istediğiniz parayı BİTCOİN, ethereum ve diğerleri için seçim sağladıktan sonra kolay alış sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Almak istediğiniz Türk Lirası miktarını girmeniz gerekmektedir. Daha sonra al butonuna tıklayın ve mümkün olan en iyi fiyattan işleminizi gerçekleştirmeye bakın. Sizlere uyarı olarak kripto paranın satın almak için öncelikle hesabınızda para bulundurmanız gerektiğini öneriyoruz.

Peki nasıl tele yatırabilirsiniz? En düşük tutarda 100 TL ve üstü para yatırımlarınızda sadece kendi hesabınızdan ya da ATM şube veya internet bankacılığı üzerinden havale veya EFT işleminizi yapabilirsiniz. Eğer minimum bir işlem sağlamak istiyorsanız 10 TL ve üstü para yatırmalarınızda sadece kendi adınıza kayıtlı olan papara cüzdanlarımızdan ödeme yapabilirsiniz. Başka kişi ya da kurumlar tarafından hesabınıza yatırılacak paralar için ise uygun görülmeyen TL yatırma işlemleri hafta içi aynı gün saat akşam 17’de hafta sonu ise resmi tatil olacağı için sonraki iş günü gönderin iyi ban adresine iade edilecektir. Alış ve satış sağlarken, gelişmiş alış satış sayfası istediğiniz fiyattan alış satış yapmanızı sağlar. Girdiğiniz tutar İle eşleşecek bir alış veya satış işlemi otomatik olarak gerçekleşebilir. Gelişmiş alış satışlar için girmek istediğiniz emir tipini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra piyasa emre için almak ya da satmak istediğiniz parayı ve miktarını seçin. Diğer adımları ise ilerleyerek görüntüleyebileceksiniz.

BİTCOİN Nedir?

Kısaltması BTC olarak bilinen bu paralar, şifreli paralar kategorisinde yer almaktadır. Bu paralar dijital para olarak da bilinmektedir. Fakat işleyişi kullanmış olduğumuz TL, dolar veya Euro gibi para birimlerine göre günlük yaşantımızdaki alışveriş sistemimize göre kullanılabilme özelliği sunan para birimleri olarak değerlendirilebilir. BİTCOİNLER diyet diğer para birimlerinden biraz farklıdır. BİTCOİN üzerinde bir hakimiyetin olma iş olarak ifade edilebilmektedir. Bu paralar hükümet kontrolünde olmadığı için kendi bünyesinde kontrolü sağlanan paralar olarak ifade edilebilmektedir. BİTCOİN özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz. Bu paralar bağımsız para birimleridir ve kullanıcılarına İşlemlerinde anonimlik sağlar. BİTCOİN işlemleri herkes tarafından incelenebilir, hesap kurulumu oldukça basittir, yapılan para transferleri çok hızlı gerçekleşir ve BİTCOİN de işlem iptali yoktur. BİTCOİN birçok özelliği bu şekilde sıralanabilir.

728 90
YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Araç çubuğuna atla