Ukrayna Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.614,00
  % 0,49
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5281
  % 0,20
 • € EURO
  34,8923
  % 0,36
 • £ POUND
  40,5549
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3455
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  2002583,207
  % -3,77
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Ukrayna Konsolosluğu

Ukrayna Konsolosluğu
728 90

Ukrayna, Türkiye ile vize serbestisi olan ülkelerden biridir. Pasaporta gerek olmadan T.C kimlik kartı ile doğrudan seyahat edilebilir. Ukrayna Konsolosluğu, uzun süreli ulusal vize başvuruları için hizmet vermektedir. Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Çanakkale Fahri Konsolosluklarından vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Başlıklar

Ukrayna Konsolosluğu Ankara

Ukrayna Konsolosluğu Ankara merkezi, Çankaya ilçesi Sancak Mahallesinde hizmet veriyor. Uzun süreli seyahat programları, çalışma ve oturum vizesi ile aile birleşimi vizeleri için Ankara Konsolosluğuna başvurular kabul ediliyor.

300 250 4

Ukrayna Büyükelçiliği https://turkey.mfa.gov.ua/tr resmi internet adresi üzerinden vize için gerekli şartlar ve vize türlerine göre başvuru süreçlerini inceleyebilirsiniz. Ukrayna vize başvuruları için gerekli evraklar, Büyükelçilik ve Dış İşleri Bakanlığı ile Göç Merkezi tarafından belirlenmektedir.

Ukrayna vatandaşlık işlemleri, göç ve göçmen işlemleri, oturum kartı ve çalışma vizesi ile öğrenci vizesi başvuruları, Ankara merkezinden yapılabilir. Türkiye’de ikameti devam eden Ukrayna vatandaşları için resmi işlemlerde hizmet verilmektedir.

Ukrayna Konsolosluğu çalışma saatleri; 09:00- 13:00 ile 13:45- 18:00 arasındadır. Telefon, mail ve şahsen müracaatlarınız belirlenen çalışma saatleri aralığında değerlendirilir. Ukrayna Büyükelçiliği Ankara Konsolosluk birimi adresi şöyledir;

Sancak Mah. 512. Sok. No: 17 Çankaya/ Ankara, telefon numarası ise 0312 440 52 89

Ukrayna Konsolosluğu İstanbul

Ukrayna Konsolosluğu İstanbul iletişim bilgileri için https://turkey.mfa.gov.ua/tr resmi web adresinden erişim sağlayabilirsiniz. Adres, telefon ve konum bilgilerini edinerek vize işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Ukrayna, 180 gün içinde 90 günü geçmeyen seyahatler için Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Pasaport talebinde bulunmayan Ukrayna’ya, kimlik belgesi ile doğrudan seyahat edebilirsiniz.

Ukrayna İstanbul Başkonsolosluğu, Bakırköy ilçesinde hizmet veriyor. 0212 662 25 41 numaralı telefondan ulaşabilir, vize ve diğer işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ulusal vize başvuruları için randevu oluşturabilir, oturum vizesi için detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ukrayna Konsolosluğu iletişim adresi şu şekildedir;

Adakale Sok. No: 13, Şenlikköy, Florya- Bakırköy/ İstanbul

İstanbul konsolosluğu çalışma saatleri, hafta içi her gün sabah 09:00 ile 18:00 saatleri arasındadır. Öğle arası 13:00 ile 13:45 arası tatil olan Ukrayna konsolosluğu, hafta sonları kapalıdır. Ayrıca Ukrayna milli gün, bayramlar ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir. Konsolosluk biriminin kapalı olduğu günleri, web sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ukrayna Konsolosluğu İletişim

Ukrayna Konsolosluğu iletişim adresleri; Ankara, İstanbul ve Çanakkale konsolosluk birimleri olarak verilmektedir. Ukrayna’nın Ankara temsilciliğine +90 312 440 52 89 genel merkez numarasından ulaşabilir, konsolosluk işleri için +90 312 442 16 58 telefonundan görüşme sağlayabilirsiniz. Belge ve çeşitli gönderiler için +90 312 440 68 15 numaralı fakstan irtibat sağlayabilirsiniz.

Ukrayna Konsolosluğu yazı işleri + 90 312 440 53 00 telefon numarası üzerinden hizmet veriyor. Ukrayna konsolosluk şubesi e-mail adresi [email protected] elektronik posta adresinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yazı işlerine doğrudan ulaşmak ve mesajlarınızı iletmek için [email protected] mail adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Ankara Ukrayna Büyükelçiliği konsolosluk şubesi çalışma saatleri: Pazartesi ve Cuma günleri arasında; 09:00 ile 18:00 aralığında hizmet veriyor. Ukrayna konsolosluğu nerede, nasıl ulaşım sağlanır bilgileri için https://turkey.mfa.gov.ua/tr internet adresini ziyaret etmeniz gereklidir.

Ukrayna Konsolosluğu Adresi

Ukrayna Konsolosluğu adresi ve telefon numaraları ile eksiksiz iletişim sağlıyor. Hem telefon ve online sistem üzerinden hem konsolosluk ziyaret adreslerinden vize işlemlerinizi kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ankara konsolosluğu adresiyle Sancak Mah. 512. Sok, No: 17 Çankaya/ Ankara’dan hizmet veriliyor.

Ukrayna İstanbul Konsolosluğuna ise Adakale Sok. No: 13, Şenlikköy, Florya, Bakırköy, İstanbul adres bilgilerinden ulaşabilir, 0212 662 25 41 telefon numarasından irtibat sağlayabilirsiniz.

Ukrayna Konsolosluğu Çanakkale adresi ise Kemal Paşa Mah. Yalı Cad. Vakıf İş Hanı K: 1 D: 3, Çanakkale Merkez/ Çanakkale olarak belirtilmiştir. Fahri konsolosluk olarak faaliyet gösteren kuruma, vize ve vatandaşlık işlemleriniz için başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklular, Ukrayna çalışma ve oturum vizesi için konsolosluklardan başvuru yapabilirler. Türkiye’de ikamet eden Ukrayna vatandaşları için doğum, ölüm, evlilik, noter gibi resmi işlemler için hizmet verilmektedir. Ukrayna pasaportu, Türkiye oturum kartıyla adres değişikliği gibi işlemler için temsilciliklerden hizmet veriliyor.

Ukrayna Konsolosluk Vize Randevu

Ukrayna Konsolosluğu vize randevu işlemleri, kolay vize uygulamaları kapsamında gerçekleştirilir. 3 aydan daha kısa süreli olan seyahatler için Ukrayna, Türki Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep etmiyor. Bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri pasaportları veya sadece kimlik belgeleri ile doğrudan seyahat edebilirler.

Öğrenci vizesi, ticari vize, yatırımcı vizesi, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, aile birleşimi vizesi, çalışma vizesi ve oturum izni gibi uzun süreli ulusal vize başvuruları kabul edilmektedir. Ukrayna Konsolosluğu Ankara Büyükelçiliği, ulusal vize başvurularında onay veren tek yetkili kurumdur.

Aile birleşimi ve oturum vizesi başvurularını doğrudan Ankara Konsolosluğuna yapabilir, vize koşullarına göre belgeleri tamamlayabilirsiniz. Ankara konsolosluk birimi için 0312) 440 52 89 telefon numarasından randevu alabilirsiniz.

https://turkey.mfa.gov.ua/tr resmi internet adresinden hizmet bölgelerine göre konsolosluk birimlerine ulaşabilir ve [email protected] mail adresinden bilgi alabilirsiniz. Vize başvuruları için bilgi ve randevu [email protected] mail adresi üzerinden talep oluşturarak sağlanabilir.

Ukrayna Konsolosluk Duyuru

Ukrayna Konsolosluğu gelişmeler ve haberler ile web sayfa üzerinden duyurular yayınlıyor. Türkiye ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler, ekonomik ve siyasi anlaşmalar, vize serbestisi, ticari konular gibi tüm gelişmeler, büyükelçilik duyuruları olarak yayınlanmaktadır.

Ukrayna Konsolosluğu duyuru ve bültenleri incelemek için https://turkey.mfa.gov.ua/tr resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ana sayfada akış halinde sunulan duyurulara göre vize ve vatandaşlık işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Pandemi süreciyle alakalı seyahat önerileri, göçmenlik işlemleri ve süreçleriyle ilgili güncel gelişmeler anlık olarak paylaşılmaktadır.

Ukrayna’da yaşamak, çalışma veya aile birleşimi yapmak isteyen Türk vatandaşları için istenilen belgelere dijital olarak ulaşabilirsiniz. Oturum izni için gerekli şartlar ve belgeler, vize süresini uzatma, çoklu giriş vizesi gibi farklı kategorilerdeki işlemler için yeni güncellemelere erişebilirsiniz.

Ukrayna Konsolosluğu Vize Sorgulama

Ukrayna seyahatleri için 90 güne kadar olan programlarda vizeye gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport, hususi pasaport ve hizmet pasaportu sahibi olan T.C vatandaşları ile henüz pasaportu olmayan Türk vatandaşları herhangi bir seyahat belgesine gerek olmadan Ukrayna’ya giriş yapabilirler.

Ulaşım ve konaklama belgeleri dahilinde doğrudan Ukrayna’ya seyahat edebilirsiniz. Ukrayna Konsolosluğu vize sorgulama, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasından yapılabilir. T.C vatandaşları nüfus ve vatandaşlık işlemlerinin tamamını online sistem üzerinden gerçekleştirebilir.

Pasaport ve vize başvuruları için sorgulama ekranına nvi.gov.tr adresinden vize işlemleri başlığına tıklayarak yapabilirsiniz. Kimlik numarası ile vize sorgulama işlemlerini ayrıca; https://www.konsolosluk.gov.tr/Appointment/SearchAppointment adresinden sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluk İşleri resmi internet adresi üzerinden Türkler ve yabancı uyruklular olarak sorgulama yapılabilir.

e-devlet şifresi olan vatandaşlar Devlet Kapısı sistemine giriş yaparak e-sorgulamalar başlığından Ukrayna vize durumunu inceleyebilirler. Turkiye.gov.tr resmi internet adresi veya mobil e-devlet sisteminden e-sorgulama yaparak veya T.C. kimlik numarası ile vize sorgulama yapılmaktadır.

Ukrayna Büyükelçiliği Ankara Konsolosluğu, İstanbul Başkonsolosluğu ve Çanakkale Fahri Konsolosluklarına yapılan Ukrayna Ulusal vize başvurularını, konsolosluk danışma numaralarını arayarak öğrenebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla