Çin Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  6.242,00
  % 0,78
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9139
  % 0,02
 • € EURO
  31,7880
  % 0,27
 • £ POUND
  36,7108
  % 0,49
 • ¥ YUAN
  4,0471
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3238
  % -0,20
 • BITCOIN/TL
  1086688,415
  % 2,15
 • BIST 100
  8.093,54
  % -0,17

Çin Konsolosluğu

Çin Konsolosluğu
728 90

Çin Konsolosluğu kapsamında vize işlemlerinin tümünü sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Sadece vize işlemleri değil Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu tüm hizmetler de konsolosluk dairesinde tamamlanmaktadır. İşlem yapmak için gerekli olan evraklar ile alakalı bilgilendirme öncesinde konsolosluğun sitesinde yayınlanmaktadır. Bu şekilde işlem akışının çok daha hızlı devam etmesi sağlanır.

Çin Konsolosluğu Ankara

Çin Konsolosluğu vize işlemlerini tamamlayabileceğiniz adres; Gölgelı Sokak Numara 34, 06700 Gaziosmanpaşa/Ankara şeklinde tanımlanmaktadır. Vize işlemleri ile alakalı tüm başvuru adımlarını ve takip işlemlerini bu adres üzerinden yerine getirebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da işlemlerin pandemi süreci sebebi ile normalden daha uzun sürme olasılığıdır. Bu nedenle özel tarihli bir etkinliğe katılacaksanız daha öncesinde başvuru adımlarını yerine getirme ve mümkünse 4-5 haftalık bir bekleme sürecini de dikkate almaya büyük özen gösterilmelidir.

300 250 4

Çin Konsolosluğu Ankara vize başvuru adımınızın ret yanıtı alması durumunda aynı şekilde konsolosluk üzerinden tüm reddi itiraz adımlarını tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunu reddi itiraz ile beraber başvurunuzun yeniden tamamlanması sağlanacaktır. Reddi itiraz sürecine dair sorularınızı [email protected] mail adresine göndermiş olduğunuz iletiler aracılığı ile bildirebilirsiniz. http://tr.chineseembassy.org ve http://tr.china-embassy.org siteleri üzerinden de vize başvurularına dair son gelişmelere hakim olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu İstanbul

Çin Konsolosluğu İstanbul temsilciliği üzerinden de vize başvuru adımlarını yerine getirebilirsiniz. Vize başvuru aşamasında Çin’in salgın yönetmeliği hakkında da bilgi almanız gerekmektedir. Özellikle uzun süreli bir seyahat hazırlığı yapan kişilerin hangi ülkede hangi tedbirlerin alındığına dair bilgi sahibi olması istenir. İstanbul temsilciğinin adresi Tarabya Mahallesi, Ahi Çelebi Cadde Çoban Çeşme Sokak No.4,Sarıyer, İstanbul şeklinde açıklanmaktadır.

Çin Konsolosluğu İstanbul mail adresi ise [email protected] olarak belirtilmiştir. Bu mail adresine gönderilen iletilerin açık ve anlaşılır yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Maillere en kısa sürede gerekli olan dönütün sağlanması için çaba sarf edilmektedir. http://istanbul.chineseconsulate.org ve http://istanbul.china-consulate.org siteleri üzerinden de tüm konsolosluk işlemleri hakkında yapılan son duyurular ve güncellemeler hakkında da veri sahibi olabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu İletişim

Çin Konsolosluğu hakkında son gelişmeler, vize işlemleri, yapılan duyurular, Çin ile alakalı yapılan bilgilendirmeler, İstanbul’a gelmek isteyen ya da genel olarak Türkiye’ye gelmek isteyen Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarının dikkate alması gereken hususlar http://istanbul.china-consulate.org/tur/ sitesinde erişime açıktır. Bu noktada ekstra bir sorunuz olursa daha öncesinde belirtmiş olduğumuz iletişim numaraları üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. Sitenin farklı dil seçenekleri de mevcuttur. Hangi dile daha hakimseniz hemen dil seçeneklerini değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Çin Konsolosluğu ile alakalı işlemleri gerçekleştirirken birebir uğraşmak istemezseniz danışmanlık firmalarından da destek alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları sayesinde vize başvuru adımlarının yerine getirilmesi sizin için artık her zamankinden çok daha kolay ve verimli bir hal alacaktır. Vize başvuru adımlarının tüm detayları sizin için bu özel vize danışmanlık firmaları tarafından yerine getirilecektir. Vize evraklarının derlenmesinden vize başvuru adımlarının takip edilmesine kadar bireysel uğraş vermek zorunda kalmayacaksınız.

Çin Konsolosluğu iletişim verileri kapsamında dikkat çeken bir diğer unsur da Çin vatandaşları için özel olarak hazırlanan destek birim hattıdır. Kişilerin kendilerini bir güvenlik sorunu yaşıyorken bulmaları durumunda 0090-531 338 9459 telefon numarasını kullanmasına izin verilmektedir. Bu şekilde gerekli olan desteğin Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmesi için harekete geçilir. Görüldüğü üzere sadece vize talep adımları değil Çin vatandaşlarının da işlemlerini tamamlamaları için özel hatlar geliştirilmiştir.

Çin Konsolosluğu Adresi

Çin Konsolosluğu İstanbul temsilciliği Tarabya’da bulunmaktadır. Ankara temsilciliği ise Gaziosmanpaşa’da yer alır. İzmir temsilciliğinin adresi ise Altıevler Mahallesi Yalçın Sokak No:22 Narlıdere olarak belirtilmektedir. Bu farklı temsilcilikler üzerinden başvuru adımlarını takip edebilir ve vize sürecine dair sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Salgın süreci sebebi ile işlemlerin büyük bir çoğunluğunun online yapılması konusunda büyük çaba sarf edilmektedir. En azından online yapılmasa dahi formları almak için konsolosluklara gelmenize gerek kalmadan tüm verilere online şekilde ulaşmanıza da olanak sunulmaktadır.

Çin Konsolosluğu adresi aracılığı ile başvurunuzu tamamlamak için gelirken sizden istenen tüm evrakların eksiksiz bir biçimde derlenmiş olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Belgelerde bir eksiklik meydana geldiği zaman bunun direkt olarak vize başvurunuzun reddine neden olacağını bilmelisiniz. Vize başvuru adımlarında ret yanıtı almamak için tüm işlem akışının sorunsuz şekilde yerine getirilmesi ve evraklara, işlem akış detaylarına dikkatle özen gösterilmesi gerekir. Özellikle vize talep adımlarında sunmuş olduğunuz belgelerin güncel olması gerekir. Çin Konsolosluğu nerede; İzmir, İstanbul ve Ankara olmak üzere 3 farklı temsilcilik bulunmaktadır. Bu temsilciliklere dilerseniz mail yolu ile dilerseniz de randevu alarak bizzat gelip danışma adımını tamamlayabilirsiniz.

Çin Konsolosluk Vize Randevu

Çin Konsolosluğu vize randevu adımlarını tamamladıktan sonra kesinleşmiş olan gün ve saatte dilediğiniz gibi işlem akışını tamamlama hakkınız olacaktır. Çin vize başvuru adımlarını tamamlamak için internet sitesi üzerinden online randevu al butonunu tıklamalısınız. Sizin için uygun olan günü seçmelisiniz. Sizin seçtiğiniz günde uygunluk bulunmuyorsa en yakın tarihe dair bilgilendirmeler de yapılacaktır. Bu randevu sisteminin oldukça açık ve anlaşılır olması daha öncesinde online olarak hiç randevu almamış olan kişileri dahi memnun etmeye devam etmektedir. Randevu alma adımında sizin başvuru formunun online halini doldurmanız istenecektir. Doldurma adımının hemen sonrasında Çin Online Vize Başvuru Formu Doldurma Teyidi alınmalıdır. Ancak bu şekilde size gerekli olan randevu verme adımı sorunsuz şekilde yerine getirilecektir.

Çin Konsolosluğu çalışma saatleri sabah 9.30 itibari ile başlamaktadır. Öğle arasına 12.30 itibari ile girilmektedir. 14.30 da yeniden hizmet vermeye başlanmakta ve 17.30da da mesai tamamlanmaktadır. Randevular da aktif olan bu saat aralıklarında kişilere sunulmaktadır. Çin vize işlemleri konusunda özellikle maddi unsurlarda kapsamlı araştırmalar yapmaktadır. Kişilerin ülkeye giriş adımının sonrasında maddi yük oluşturmayacağının kanıtlanması istenmektedir. Bunun için de 6 aya ait bir hesap ekstresinin sunulması istenebiliri. Bunun yanı sıra seyahat ve sağlık sigortasının aktifliği ile alakalı da bilgi sunmanız istenir. Tüm seyahat sürecini içine alacak şekilde aktifleştirme adımının yapılması sağlanır.

Çin Konsolosluk Duyuru

Çin Konsolosluğu duyuru takip sürecinde çok dikkatli olmalısınız. Duyurular hem iki ülke arasında vizeye ya da giriş çıkışlara dair yapılan değişimler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır hem de iki ülke arasındaki ilişkileri incelemenizi mümkün kılacaktır. Duyurular kısmına hem Çince hem de Türkçe ulaşmanıza olanak verilmektedir. Duyurularda vize başvuru adımlarının hangi kıstaslara dikkat ederek tamamlanması gerektiği konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır. Çin vize işlemleri ile alakalı yapılan duyuruşlarda son salgın önlemlerine dair gelişmelere de hakim olabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu Vize Sorgulama

Çin Konsolosluğu vize sorgulama adımlarının da online şekilde yapılmasına olanak verilmektedir. En azından vize başvuru ve değerlendirme adımının hangi noktada olduğuna dair veri sunabilirsiniz. Vize başvurunuzun salgın süreci sebebi ile beklenenden daha geç yanıt almasının da mümkün olduğunu bilmelisiniz. Bunun yanı sıra sunulan olanaklarda ya da geçerli olan prosedürlerde bir farklılık olması durumunda anında vize başvurusunun ret yanıtı almasına da karar verilebilir.

728 90
Araç çubuğuna atla