Japonya Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  7.860,00
  % 0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5687
  % 0,16
 • € EURO
  35,0056
  % 0,31
 • £ POUND
  41,4866
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4885
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,3931
  % 3,19
 • BITCOIN/TL
  2126832,738
  % -1,30
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Japonya Konsolosluğu

Japonya Konsolosluğu
728 90

Japonya konsolosluğu Türkiye ve Japonya arasındaki diplomatik ilişkiler üzerine 1924 yılında kurulan resmi dairedir. Japon konsolosluğun görevleri; Türkiye’de yaşayan Japon vatandaşlarının haklarını korumak, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek gibi görevlerdir.   

Başlıklar

Japonya Konsolosluğu Ankara

Türk vatandaşları, Japonya vizesi almak için Japonya konsolosluğuna müracaat etmelidir. Vize işlemleri ve başvuru prosedürü, Japonya konsolosluğu web adresi üzerinden duyurulur. Yapılan güncel duyurular doğrultusunda vize başvurusu yapabilirsiniz.

300 250 4

Japonya vizesi almak için öncelikle Japonya konsolosluğundan randevu almanız zorunludur. Randevu almak için ikamet ettiğiniz bölgede yetkili olan konsoloslukla iletişime geçebilirsiniz. İletişim numarasını arayarak veya resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurarak vize başvurusu için randevu alabilirsiniz.

Japonya konsolosluğu nerede: Reşit Galip Cd. No:81, G.O.P. 06680, Çankaya/Ankara adresinde faaliyet gösterir. Görev alanı, Ankara ve çevre illeridir. Japonya konsolosluğunda şehir içindeki otobüslerle ulaşım sağlanması mümkündür. Konsolosluk dairesine gitmeden önce, gitme amacınız için randevu almanız zorunludur.

Japonya konsolosluğu Ankara ve çevre illerinde yaşayan kişilerin vize işlemleri için müracaat edebileceği yetkili kurumdur. Randevu almak için iletişime geçebileceğiniz telefon numarası: 0312 446 05 00’dır. E-posta adresi: [email protected]. Mail adresi üzerinden vize, konsolosluk işlemleri için randevu alabilirsiniz.

Japonya konsolosluğu, resmi web adresi üzerinden vize işlemleri, konsolosluk faaliyetleri, vize için gerekli belgeler, çalışma saatleri gibi bilgilerin tümünü paylaşmaktadır. Resmi web adresi: www.tr.emb-japan.go.jp adresidir. Web adresi üzerinden konsolosluk işlemleri ile ilgili tüm bilgileri takip edebilirsiniz.

Japonya konsolosluğu çalışma saatleri; Pazartesi –  Cuma, 09.00 – 16.30’dur. Bu saatler içerisinde iletişim numarasını arayarak konsolosluk işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Japonya ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde konsolosluk hizmet vermez.  

Japonya Konsolosluk İstanbul

Japon konsolosluğu Türkiye ve Japonya arasındaki ilişkileri yürütmek üzerine kurulan resmi kurumdur. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının, konsolosluk işlemleri için müracaat edebileceği yetkili kurumdur.  

Japonya konsolosluğu İstanbul adresi: Büyükdere Cd. No:209, Tefken Tower, Kat:10 4. Levent/ İstanbul’dur. İstanbul konsolosluk adresine gitmeden önce Japonya konsolosluğundan randevu almanız zorunlu tutulmuştur. Randevu almak için iletişim numarasını arayabilir, resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurabilirsiniz.

Japonya konsolosluğu, Japonya ve Türkiye’nin resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Pazartesi- Cuma, 09.00 – 16. 30 saatleri arasında iletişim numarasını arayabilir ve işlemleriniz için randevu alabilirsiniz. Japonya İstanbul Başkonsolosluğu telefon numarası: 0212 317 46 00’dır.

Japonya vizesi almak için Japonya konsolosluğunu aramanız ve randevu tarihi belirlemeniz istenir. Vize bölümünden randevu almak için 09.00 – 17.00 saatleri arasında konsoloslukla iletişime geçebilirsiniz. Japonya vizesi almak için gereken şartlar ve hazırlanması gereken evraklar, resmi web adresinden duyurulur.

Japonya konsolosluğunun faaliyetleri, iletişim bilgileri, projeleri, resmi tatil günleri, vize prosedürü gibi bilgilerin tümünü Japonya konsolosluğu resmi web adresinden öğrenebilirsiniz. Resmi web adresi: www.tr.emb-japan.go.jp adresidir.  

Japonya Konsolosluğu İletişim

Japonya konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Japon vatandaşlarının resmi işlerini yürütmek, kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemek, Japonya vize başvurularını kabul etmek görevlerini yürütür. Türk vatandaşları, Japonya seyahati için vize başvurularını Japonya konsolosluğuna yapmalıdır.

Japonya vize prosedürüne göre vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının öncelikle vize randevusu alması gerekir. Randevu almak için arayabileceğiniz Japonya konsolosluğu iletişim numarası: 0212 317 46 00’dır.

Japonya konsolosluğu çalışma saatleri: Pazartesi-Cuma, 09.00-17.00 saatleri arasındadır. Japonya resmi tatil günleri ve Türkiye resmi tatil günlerinde konsolosluk hizmet vermemektedir. Resmi web adresi üzerinden resmi tatil günleri hakkında duyurular yapılır.  

Japonya Konsolosluğu Adresi

Japon konsolosluğu Türk vatandaşlarının vize işlemleri için müracaat edebileceği yetkili kurumdur. Japonya vizesi almak için Japonya konsolosluğundan randevu almanız zorunludur. Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Japonya konsolosluğu adresi: Büyükdere Cd. No:209, Tefken Tower, Kat:10 4. Levent/ İstanbul. Japonya konsolosluğuna gitmeden önce, gitme amacınıza göre randevu almanız istenir. Randevu alan kişilerin, randevu saatinden 15 dakika önce Japonya konsolosluğunda olması gerekmektedir.

Japonya Konsolosluğu Vize Randevu

Japonya, Türk vatandaşlarının ülkeye seyahat etmesi için vize almasını zorunlu tutmuştur. Japonya vizeleri; eğitim, çalışma, turistik, ticari gibi vize türlerinden oluşur. Vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz gerekir.

Japonya vize işlemleri, randevu sistemi ile yürütüldüğü için Japonya konsolosluğundan randevu alarak başvuru yapabilirsiniz. Vize işlemleri için randevu alacağınız konsolosluk, ikamet ettiğiniz bölgenin yetkili olduğu konsolosluk binasıdır. Ankara ve çevre illerinde yaşayan kişilerin Japonya Büyükelçiliğinden randevu alması gerekir.

İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türk vatandaşları, Japonya Başkonsolosluğundan randevu almalıdır. Randevu almak için vize işlemleri merkezinin mesai saatleri içerisinde Japonya konsolosluğunu arayabilirsiniz. Japonya konsolosluğu Pazartesi- Cuma günlerinde hizmet verir.

Japonya konsolosluğu vize randevu için arayabileceğiniz iletişim numarası: 0212 317 46 00’dır. Mesai saatleri içerisinde iletişim numarasını arayarak randevu tarihi belirleyebilirsiniz. Randevu tarihinde, randevu saatinden 15 dakika önce evraklarınızla birlikte konsolosluk binasında olmanız gerekir.  

Japonya Konsolosluğu Duyuru

Japonya konsolosluğu, Japon vatandaşlarının haklarını gözetmek, Türkiye ve Japonya arasındaki ilişkileri yürütmek, sosyal ve kültürel etkinlikle düzenlemek gibi görevleri yürütmektedir. Konsolosluğun görev alanları, görevleri ve faaliyetleri resmi web adresi üzerinden yayınlanır.

Japonya vize işlemleri, Japonya konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Vize başvurusu, vize evrakları, vize başvurusu için çalışma saatleri ve günleri, resmi adresinde duyurulmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişiler, konsolosluk tarafından yayınlanan son bilgileri dikkate alması gerekir.

Japonya konsolosluğu duyuru listesi, konsolosluğun web adresinin ana sayfasında yer almaktadır. Resmi tatil günleri ve çalışma saatlerini web adresi üzerinden öğrenebilirsiniz. Konsolosluklar, ülkeleri adına Türkiye’de sosyal ve kültürel etkinlikler düzenler. Japonya konsolosluğunun etkinliklerini web adresinden öğrenebilirsiniz.

Konsolosluk işleri; vize başvuruları, Japon vatandaşlarının resmi işlemleri, pasaport kaybı, pasaport alma, tedavi amaçlı vize gibi işlemlerdir. Web adresinin konsolosluk işleri başlığı altında vize şartları, evrak listeleri, vize başvurusunun nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgiler paylaşılır.

Başkonsolosluk iletişim bilgileri, yetki ve kapsama alanındaki iller, kültür ve eğitim bilgileri, Japonya yatırımı gibi ekonomi bilgileri, Japonya konsolosunun mesajları, Japonya konsolosluğu adresinde bulabileceğiniz duyurular arasında yer alır.

Japonya vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının hazırlaması gereken belirli evraklar vardır. Evrak listeleri, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda yıllara göre vize şartları ve evrak listeleri güncellenir. Konsolosluk tarafından yapılan son duyurular doğrultusunda vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz zorunludur.

Japonya Konsolosluk Vize Sorgulama

Japonya vize başvurusu yapmak için öncelikle randevu almanız ve randevu tarihinde belgelerinizin tümünü eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz gerekir. Vize başvuruları, olumlu veya olumsuz olacak yönde açılanır. Başvuru yapılan vize türlerine göre sonuçlanması tarihi değişiklik göstermektedir.  

Japonya konsolosluğu vize sorgulama için Tokyo Büyükelçiliği resmi web adresini açarak vize sorgulama ekranını açabilirsiniz. Kimlik numarası ve randevu tarihi bilgilerini doldurduktan sonra güvenlik kodunu girerek sorgulama ekranını açabilirsiniz. Vize sonucunu takip edebileceğiniz ekran üzerinde vize sonucunuz gösterilmektedir. Japonya vize sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanır.  

728 90
Araç çubuğuna atla