Sırbistan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.620,00
  % 0,54
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5379
  % 0,22
 • € EURO
  34,8773
  % 0,32
 • £ POUND
  40,6339
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  1999373,734
  % -3,83
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Sırbistan Konsolosluğu

Sırbistan Konsolosluğu
728 90

Sırbistan Konsolosluğu hem Türkiye’de bulunan Sırp vatandaşlar hem de Sırbistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşları için hizmet vermektedir. Sunulan hizmet kalitesine bakıldığı zaman oldukça hızlı ve sorunsuz bir akış sağlandığı görülmektedir. Pasaport işlemlerinden babalık tanıma unsurlarına ya da evliliğin Sırbistan’da tanıtılması için sunulan hizmetlere kadar birçok alanda işlemlerin halledildiği görülmektedir.

Başlıklar

Sırbistan Konsolosluğu Ankara

Sırp Konsolosluğu Ankara temsilciliği üzerinden Türkiye’de yapmış olduğunuz evliliğin Sırbistan’da tanınması işçin başvurunuzu yapabilirsiniz. Tabi ki bu başvurunun yapılması için Sırp vatandaşı olmanız gerekir. Sırp vatandaşlarının Türkiye’de doğan çocuklarının Sırbistan nüfus sistemine kaydedilmesi için de konsolosluk üzerinden başvur adımlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Konsolosluğa bizzat giderek işlem takibi yapmak isteyen kişilerin kesinlikle randevu alması istenir. Bu şekilde salgın koşullarında kalabalık grupların bir araya gelmesi de engellenmiş olur.

300 250 4

Remzi Oğuz Arık, Yazanlar Sokak. No:1, 06691 Kavaklıdere adresi aracılığı ile sorunsuz şekilde temsilciğe ulaşabilirsiniz. Temsilcilik aracılığı ile başvuru aşamasını sorunsuz yerine getirme fırsatınız olacaktır. [email protected] mail adresi aracılığı ile de soruları dile getirme fırsatınız vardır. Maillerinizin içeriğinin açık ve anlaşılır yapıda olmasına da dikkat edilmelidir. Olabildiğince kısa süre içerisinde göndermiş olduğunuz maillere yanıt verilecektir. Salgın önlemleri sebebi ile işlemlerin bizzat gerçekleştirilmesinden ziyade uzaktan halledilmesinin daha çok tercih edildiği de ayrıca bildirilmelidir. Sırbistan Konsolosluğu Ankara internet sitesi üzerinden de son gelişmeleri takip edebilirsiniz. http://www.ankara.mfa.gov.rs internet sitesinde vize talep adımları ve tüm konsolosluk işlemlerine dair bilgilendirmeler yer alır.

Sırbistan Konsolosluk İstanbul

Sırp Konsolosluğu İstanbul’da da temsilciliğe sahiptir. Geyikli sokak no. 1, Levent Mah. Beşiktaş, 34330 adresi üzerinden Sırbistan Konsolosluğu İstanbul temsilciliğine erişim sağlayabilirsiniz. Aynı Ankara temsilciliğinde olduğu gibi İstanbul temsilciliğinde de kişilerin randevulu giriş yapmasına olanak tanınır. [email protected] mail adresini kullanarak ya da http://www.istanbul.mfa.gov.rs internet sitesi üzerinden gelişmeleri takip ederek sorun yaşamadan tüm konsolosluk işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Salgın sebebi ile konsolosluk giriş adımlarında HES kodu talep edilmektedir. İlerleyen aşamalarda HES kodunun yanı sıra aşı sertifikasının da talep edilebileceği belirtilmesi gereken beklenen gelişmeler arasında yer almaktadır. Ülkeye giriş aşamasında da ya 6 ay içerisinde Kovid geçirip atlatmış olmak ya da PCR testi şart koşulmuştur. Bu şekilde kısa bir süre içerisinde salgının en azından ülke çağında önlemler ile kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

Sırbistan Konsolosluğu İletişim

Sırbistan Konsolosluğu iletişim konusunda oldukça erişilebiliri bir duruş sergilemektedir. Hem daha öncesinde belirtmiş olduğumuz e-mail adresleri üzerinden hem de telefon numarası aracılığı ile yetkililere erişim sağlayabilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu telefon numarası (0212) 213 76 86 olarak belirlenmiştir. Bu telefon numarası sadece mesai saatlerinde hizmet vermektedir. Bu telefon numarası İstanbul merkezi için geçerliliğini korumaktadır. 0312 426 02 36 telefon numarası üzerinden de Ankara temsilciliğine erişim hakkınız bulunmaktadır.

Sırbistan Konsolosluğu iletişim numaraları kullanılarak en sık yöneltilen soru başlıklarının başında vize harcı gelmektedir. Vize harcının yatırılması zorunludur. Kişilerin vize başvurularının ancak bu şekilde geçerli olmasına olanak verilmektedir. Vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda ise kişilerin yatırmış oldukları harç tutarının iade edilmeyeceği de ayrıca dikkate alınmalıdır. Bu durum sadece Sırbistan’a özel değildir. Aynı zamanda diğer ülkelerde de vize başvurularının sonrasında ret yanıtı alınması vize harcının iade edilmesi için bir gerekçe değildir. Bu prosedür pasaportta farklı işlemektedir. Örneğin NVİ aracılığı ile tüm başvuru adımlarının yerine getirilmesinin sonrasında pasaport harcı ve defter bedeli ödemeniz gerekir. Ödeme yaptıktan sonra dahi pasaport almaktan vazgeçerseniz, pasaport için yatırmış olduğunuz tüm miktarın iadesi mümkün kılınmaktadır.

Sırbistan Konsolosluk Adresi

Sırbistan Konsolosluğu Ankara ve İstanbul’da yer almaktadır. Hangi merkez üzerinden işlemlerinizi yürütmek sizin için daha uygun ise onu tercih edebilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu adresi Ankara Çankaya ve İstanbul Beşiktaş olarak özetlenebilir. Sunulan bu adres bilgileri aracılığı ile yetkililer ile bizzat iletişim kurma fırsatını yakalayabilirsiniz. Sırbistan Konsolosluğu nerede; konsolosluğa başvuru adımlarını tamamlamadan önce kesinlikle vize randevu almanız gerekmektedir. Vize randevusu almanızın pandemi döneminde daha da önem arz eden bir aşama olduğu görülmektedir.

Sadece vize işlemleri değil aynı zamanda Sırbistan vatandaşlarının Türkiye’de resmi işlemler gerçekleştirmesi için de konsolosluk önem arz etmektedir. Doğum ve ölüm işlemlerinin kaydının yapılması için dahi bu kurum üzerinden başvuruda bulunmanız gerekir. Vize randevunuzu almanızın sonrasında gün ve saatinde değişimler yapma hakkınız da bulunmaktadır. Randevulu işlem akışı vize başvurularının ve diğer tüm konsolosluk işlemlerinin sorunsuz şekilde yerine getirilmesini mümkün kılar.

Sırbistan Konsolosluğu Vize Randevu

Sırbistan Konsolosluğu vize randevu adımlarını size verilen telefon numaraları üzerinden alabilirsiniz. Randevu almanızın sonrasında belirlenen gün ve saatte tüm evrakları derlemiş bir biçimde hazır bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluğa giriş adımında sizden HES kodunuz da talep edilecektir. Sırbistan Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00-16.00 olarak belirlenmiştir. Bu çalışma saatleri arasında evrak teslim işlemlerini de yerine getirebilirsiniz. Vize randevu adımının özellikle pandemi sürecinde daha da önem kazandığı ve herhangi bir sorun olmadan, kalabalık gruplar oluşturmadan giriş yapılması için olanak verilmektedir.

Sırbistan vize işlemleri sırasında özellikle ülkeye giriş gerekçesi ile sonrasında içinde bulunduğunuz aktivitelerin uyum içinde olmasına da özen göstermelisiniz. Bu aşlamada kişilerin turist vizesi ile giriş yaparak eğitim görmesi ya da herhangi bir kurumda istihdam edilmesi söz konusu değildir. Vize başvuruları yapılırken bireylerin pasaportlarının güncel tarihli olarak sunulması talep edilir. Pasaportun güncelleme adımlarını il ilçe NVİ kapsamında yapabilirsiniz. Bu aşamada sahip olduğunuz seyahat belgesi türüne göre uygulamanız gereken vize işlemlerinde değişim söz konusu olabilmektedir. Sadece güncel pasaport değil aynı zamanda geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz pasaportunuzun da sunulması istenebilir. Bu şekilde diğer ülkelerde bir güvenlik sorununa sebep olarak deport edilip edilmediğinize dair bilgilendirme alınacaktır.

Sırbistan Konsolosluğu Duyuru

Sırbistan Konsolosluğu duyuru kısmını yakından takip etmeniz gerekmektedir. Kişilerin vize başvuruları sırasında nelere dikkat etmesi ve salgın sebebi ile alınan son tedbirler konusunda duyurular üzerinden bilgilendirme yapılacaktır. Ayrıca iki ülke arasında yapılan anlaşmalara dayanarak kimlere vize muafiyetinin sağlandığı da incelemeye alınabilecek olan seçenekler arasındadır.

Sırbistan vize seçenekleri incelenirken özellikle giriş amacının açık ve anlaşılır şekilde bildirilmesi gerekir. Öğrenci, turist, girişimci, çalışma ve aile birleşimi gibi kategorilerden istifade ederek başvurularınızı yerine getirebilirsiniz. Vize başvuru aşamasında kişilerin doldurmaları gereken vize başvuru formu konsolosluğun internet sitesinde erişime açık şekilde bulunmaktadır. 2 nüsha halinde kullanıma sunulmalıdır.

Sırbistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Sırbistan Konsolosluğu vize sorgulama adımlarını size verilecek olan referans numarası üzerinden tamamlayabilirsiniz. Referans numarası ile vize başvurusunun ön değerlendirme ve ana değerlendirme adımlarının hangi aşamada olduğunu analiz etme hakkınız olacaktır. Vize sorgulama adımlarından vize başvurusunun ana adımlarına kadar bizzat işlem gerçekleştirmek istemezseniz, vize danışmanlık firmalarından da bu konuda yardım alabilirsiniz. Vize danışmanlık firmaları aracılığı ile sorunsuz bir şekilde başvuru aşamasının geliştirilmesi, sizin sonuç ve tüm işlem adımları hakkında bilgilendirilmeniz sağlanacaktır. Vize harcının yanı sıra bu yardımcı firmanın makul komisyon tutarını da ödemeniz istenecektir.

728 90
Araç çubuğuna atla