Norveç Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.661,00
  % 2,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5089
  % 0,29
 • € EURO
  34,6043
  % 0,29
 • £ POUND
  40,4860
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,70
 • BITCOIN/TL
  2007950,416
  % -4,09
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Norveç Konsolosluğu

Norveç Konsolosluğu
728 90

Türkiye ve Norveç arasındaki diplomatik ilişkileri yürütmek üzere Norveç konsolosluğu 1926 yılında kurulmuştur. Norveç konsolosluğunun görevi iki ülke arasındaki kamu diplomasisi adına etkinlikler düzenlemek, Norveç vatandaşlarının haklarını gözetmek ve Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmektir.   

Başlıklar

Norveç Konsolosluğu Ankara

Norveç konsolosluğu, Türk vatandaşlarının vize işlemleri için müracaat edebileceği yetkili kurumdur. Vize başvurusu yapmak için Ankara konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu almak isteyen kişiler, konsolosluğun çalışma saatleri içerisinde iletişim numarasını arayabilir ve randevu tarihi belirleyebilir.

300 250 4

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları ve Norveç vatandaşları, konsolosluk işlemleri için Norveç Ankara Büyükelçiliğine müracaat etmelidir. Norveç vatandaşlarının resmi işlemleri ve Türk vatandaşlarının vize işlemleri, Norveç konsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

Norveç konsolosluğu nerede: Yukarı Dikmen Mh. Turan Gübeş Bulvarı, No:106, Yıldız Kule İş Merkezi, 06450, Çankaya/Ankara. Norveç konsolosluğuna müracaat edecek kişilerin randevu alması zorunludur. Konsolosluk binasına kimlik kartı ile giriş yapılabilir.

Norveç konsolosluğu Ankara iletişim numarası: 0312 408 48 00’dır. Randevu almak için 08.30-16.30 saatleri arasında konsolosluğu arayarak randevu talep edebilirsiniz. Norveç konsolosluğu hafta sonu, Norveç ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir.

Norveç konsolosluğu, web adresi üzerinden vize işlemleri ve vize için gerekli evraklarla ilgili duyurular yapmaktadır. Resmi adresi üzerinden vize başvuru formunu doldurabilir ve online vize randevusu alabilirsiniz. Norveç konsolosluğu resmi web adresi: www.norway.no adresidir.

Norveç Konsolosluğu İstanbul

Norveç konsolosluğu Türkiye ve Norveç arasındaki ilişkileri geliştirmek üzere faaliyet gösteren resmi kurumdur. Norveç vatandaşlarının evlilik, doğum, askerlik gibi resmi işlemleri, Norveç konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Türk vatandaşlarının Norveç vize başvuruları, konsolosluk tarafından kabul edilmektedir.

İstanbul’da faaliyet gösteren Norveç konsolosluğunun görev alanındaki iller: İstanbul, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Zonguldak illeridir. Bu illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının ve Norveç vatandaşlarının konsolosluk işlemleri için Norveç İstanbul konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir.

Norveç konsolosluğuna müracaat edecek kişilerin konsolosluktan randevu alması zorunludur. Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde konsolosluğu arayabilirsiniz. Norveç konsolosluğu resmi web adresinden vize işlemleri için randevu alabilirsiniz.  

Norveç konsolosluğu İstanbul iletişim numarası: 0212 249 97 53’tür. Faks numarası: 0212 249 44 34’tür. E-posta adresi: [email protected] adresidir. Norveç konsolosluğu web sitesi: www.norway.no adresidir. Konsoloslukla iletişime geçebileceğiniz çalışma saatleri: Pazartesi- Cuma, 08.30-16.30’dur. Norveç konsolosluğu İstanbul adresi: Bilezik Sk. No:4, Fındıklı/İstanbul’dur.

Norveç Konsolosluk İletişim

Norveç konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Norveç vatandaşlarının haklarını gözetmek, Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmek, projeler ve sosyal etkinlikler düzenlemek gibi görevleri yürütmekle yetkilidir.

Norveç konsolosluğuna müracaat edecek kişilerin, tüm işlemleri için Norveç konsolosluğundan randevu alması gerekmektedir. Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde Norveç konsolosluğu iletişim numarasını arayabilirsiniz. Norveç konsolosluğu iletişim numarası: 0212 249 97 53’tür.

Norveç konsolosluğu çalışma saatleri: Pazartesi – Perşembe, 08.30 – 16. 30, Cuma günü; 08.30 – 14.00 saatleri arasında konsolosluk hizmet vermektedir. Norveç konsolosluğu, Norveç ve Türkiye resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Resmi tatil günleri Norveç konsolosluğu tarafından duyurulmaktadır.

Norveç vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, tüm vize türleri için Norveç konsolosluğuna müracaat edebilir. Vize randevusu almak için çalışma saatleri içerisinde Norveç konsolosluğu iletişim numarasını arayabilirsiniz.

Norveç Konsolosluk Adresi

Norveç konsolosluğu Türkiye ve Norveç arasındaki diplomatik ilişkileri yürütmek adına kurulmuştur. Norveç konsolosluğunun görevleri, Norveç vatandaşlarının resmi işlemlerini yürütmek, Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmektir. Norveç konsolosluğuna müracaat etmek isteyen kişilerin randevu alması zorunludur.  

Norveç konsolosluğu adresi: Bilezik Sk. No:4, Fındıklı/İstanbul’dur. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden kişilerin Norveç Başkonsolosluğuna müracaat etmesi gerekir. Ankara ve çevre illerinde ikamet eden kişiler, Norveç Büyükelçiliğine müracaat etmelidir. Norveç konsolosluğu web adresi üzerinden konsoloslukların görev alanlarını duyurmaktadır.

Norveç konsolosluğu web adresi, vize işlemleri, konsolosluk faaliyetleri, etkinlikler ve projelerle ilgili bilgileri yayınlamaktadır. Norveç vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, vize prosedürü hakkında bilgilere web adresi üzerinden ulaşabilir.

Norveç Konsolosluğu Vize Randevu

Norveç konsolosluğu, Norveç’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle yetkilidir. Vize başvurusu yapacak Türk vatandaşlarının, Norveç konsolosluğundan randevu alması gerekir. Randevu almak için çalışma saatleri içerisinde Norveç konsolosluğunu arayabilirsiniz.

Norveç konsolosluğu vize randevu numarası: 0212 249 97 53’tür. İletişim numarasını arayarak vize randevusu talep edebilir ve randevu tarihi belirleyebilirsiniz. Randevu tarihinde, başvuru sahibinin gerekli evraklarla birlikte Norveç konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir.

Vize randevusu almak için Norveç konsolosluğu resmi web adresi üzerinden vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Norveç vizesine başvuru yapmak için VFS Global adresi üzerinden vize başvuru formu doldurabilir ve online randevu alabilirsiniz.

Norveç Konsolosluğu Duyuru

Norveç konsolosluğu, Türkiye ve Norveç arasındaki diplomatik ilişkileri yürütmek adına kurulmuştur. Görev alanları, Norveç vatandaşlarının resmi işlemlerini yürütmek, Norveç vize başvurularını kabul etmek, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemektir.

Türkiye’den Norveç’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının seyahat amacına göre vize alması gerekmektedir. Norveç vizeleri; aile birleşimi, ticari, turistik, eğitim, çalışma vizeleridir. Vize başvurusu yapacak kişilerin seyahat amacına göre bir vize türüne başvuru yapması gerekir. Norveç konsolosluğu vize türleri ve başvuru aşamaları hakkında duyurular yapmaktadır.

Norveç vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar vardır. Vize şartları ve hazırlanması gereken evraklar, yıllara göre değişiklik gösterir. Norveç konsolosluğu, vize prosedürünü konsolosluk web adresi üzerinden duyurmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin, konsolosluk tarafından açıklanan son bilgilere göre başvuru yapması gerekir.  

Norveç konsolosluğu vize işlemleri için randevu alınmasını zorunlu tutmuştur. Randevu almak için ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri konsolosluk web adresi üzerinden yayınlanmaktadır. İkamet ettiğiniz illerin yetkili konsolosluk binaları hakkında bilgileri web adresinden öğrenebilirsiniz.

Norveç konsolosluğu duyuru başlıkları altında Türk vatandaşlarının başvuru yapabileceği sınavlar yer alır. Norveç konsolosluğunda görev almak için müracaat edebileceğiniz sınavların tarihleri ve başvuru bilgilerini web adresinden takip edebilirsiniz.

Norveç konsolosunun mesajları, yapmış olduğu kültürel etkinlikler gibi duyuruların yer aldığı web adresinden katılabileceğiniz projeleri takip edebilirsiniz. Türkiye ve Norveç arasındaki ilişkileri geliştirmek üzerine yapılan etkinliklerin tümü web adresi üzerinden yayınlanmaktadır.

Norveç konsolosluğu web adresinde Norveç vatandaşlığına geçme ve vatandaşlık şartları duyurulur. Norveç’te ikamet eden Türk vatandaşları, vatandaşlık başvurusu hakkında bilgilere Norveç konsolosluğu web adresi üzerinden ulaşabilir.

Norveç Konsolosluğu Vize Sorgulama

Norveç vize başvurusu yapmak için Norveç konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. Randevu tarihinde vize başvurusu için gerekli evraklarla birlikte vize merkezine müracaat edebilirsiniz. Norveç vize başvurusunun tamamlanması için evraklarınızın tümünü teslim etmeniz ve vize harcını yatırmanız gerekir.

Norveç vize sonucu, başvuru yapılan vize türüne göre farklı zamanlarda açıklanmaktadır. Vize sonucu, olumlu veya olumsuz olacak yönde açıklanır. Vize reddi alınmasının sebebi, vize sonucunda belirtilmez. Vize reddi almamak adına belgelerinizi dikkatli bir şekilde hazırlamanız önemlidir.

Vize başvurusunu tamamlamanız ardından vize sonucunu takip edebileceğiniz takip numarası, vize merkezi tarafından verilmektedir. Norveç konsolosluğu vize sorgulama ekranını internet üzerinden açabilir, takip numarasını girerek vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Norveç vize sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

728 90
Araç çubuğuna atla