Rusya Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1573298,738
  % -1,23
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Rusya Konsolosluğu

Rusya Konsolosluğu
728 90

Rusya Federasyon Türkiye Büyükelçiliği Ankara’dadır. Türkiye’de 4 farklı Rusya dış temsilciliği bulunuyor. Başkent Ankara’nın yanı sıra İstanbul Başkonsolosluğu, Antalya Rusya Konsolosluğu ve Trabzon Fahri konsoloslukları ile hizmet veriliyor.

Rusya Konsolosluğu Ankara

Rusya Konsolosluğu Ankara temsilciliği, vize ve vatandaşlık başvurularında tek yetkili kuruluştur. Rusya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları vize başvuru merkezlerinden veya Rusya Federasyonu Konsolosluklarından başvuru yapabilirler.

300 250 4

Ankara Rusya Temsilciliği, Çankaya ilçesindedir. https://turkey.mid.ru/tr/ Rusya Konsolosluğu resmi internet adresinden erişim sağlanabilir. Vize işlemleri ve tüm konsolosluk hizmetleri için bilgi alabilir, başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu irtibat adresi; Andrey Karlov caddesi, No. 5 Çankaya/ Ankara olarak güncellenmiştir. Ankara Rusya Büyükelçiliği e-posta adresi [email protected] ve [email protected] adreslerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Rusya vizesi almak ve konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmek için 0312-439-21-83 numaralı telefondan ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara konsolosluğu hafta içi her gün 09:00- 12:00 saatleri arasında vize hizmetleri sunuyor. Belge gönderimleri için 0312-438-39-52 ve 0312 442-90-20 numaralı fakslardan irtibat sağlanabilir.

Rus Konsolosluğu randevu alımı için web sayfa üzerinden online işlem yapılmaktadır. Telefonla vize randevusu oluşturabilir, yetkili vize başvuru merkezlerinden işlem sağlayabilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu İstanbul

Rusya Federasyonu seyahat belgesi başvuruları, İstanbul Başkonsolosluğu hizmet bölgeleri dahilinde sağlanıyor. Rusya Konsolosluğu İstanbul biriminden telefonla randevu almak için https://turkey.mid.ru/tr/ resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Beyoğlu İstanbul’da faaliyet gösteren Başkonsolosluk, Türkiye’de ikamet eden Rus vatandaşlarının resmi işlemlerinde hizmet veriyor.

Rusya vizesi başvurularını İstanbul ve civar bölgelerden; İstiklal Caddesi, a 219-225, 34430, Beyoğlu/ İstanbul adresine yapabilirsiniz. Mail yöntemiyle ulaşmak için [email protected] adresinden görüşmeler sağlanıyor. Doğrudan web adresine erişmek için http://istanbul.mid.ru/ linkinden hizmet veriliyor.

Rusya Konsolosluğu vize başvuruları, oturum izni, çalışma izni başvurusu, göçmen ve vatandaşlık işlemlerinin tamamını Rusya Konsolosluk birimlerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Konsolosluğu İletişim

Rusya Konsolosluğu nerede ve hangi hizmet bölgelerinde faaliyet gösteriyor konusunda bilgi almak isteyenler için Büyükelçilik sayfasını ziyaret etmeleri önerilir. Rus Büyükelçiliği ve konsolosluklar, Türkiye’de 4 şehirde ve tüm bölgelere hizmet verecek şekilde yetkilendirilmiştir.

Rusya Konsolosluğu iletişim bilgileri için https://turkey.mid.ru/tr/ adresinden tüm birimlere ulaşabilirsiniz. Ankara Büyükelçiliği telefon numarası 0312-439-21-83 ‘ü arayarak işlem sağlayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Belgelerinizi iletebilmeniz için faks ve mail irtibatları sunulmaktadır.

Ankara Konsolosluğuna [email protected] mail adresinden erişim sağlayabilir, 0312-438-39-52 ve 0312 442-90-20 faks numaralarından irtibat sağlayabilirsiniz. [email protected] Antalya Konsolosluğu ve [email protected] mail adreslerinden Trabzon Rusya Konsolosluğuna ulaşabilirsiniz.

Rusya vizelerinde başvuru süreçlerini http://ankara.kdmid.ru/queue-en/ adresinden görüntüleyebilir, vize randevusu için kişisel bilgilerinizle işlem yapabilirsiniz. Konsolosluk internet adreslerinden konum bilgileri detaylı olarak verilmektedir. Tüm resmi işlemler ve seyahat izin belgeleri için telefonla görüşme sağlayabilirsiniz.

Mail adreslerinden mesajlarınızı ileterek, konsolosluk çalışanlarıyla görüşme sağlayabilir ve belge gönderimlerinizi sağlayabilirsiniz. Konsolosluk ziyaretleri için önceden randevu alınması gerekiyor.

Rusya Konsolosluğu Adresi

Rusya Konsolosluğu adresi, Ankara Kavaklıdere merkez birimi olarak belirtilir. Rusya’nın Ankara temsilciğine vize başvurularını ve diğer konsolosluk işlemlerini gerçekleştirmek için başvuru yapabilirsiniz. Andrey Karlov caddesi, No. 5, 06692, Çankaya, Ankara ikamet adresinde faaliyet gösteren Büyükelçilik, hafta içi her gün hizmet veriyor.

Rusya Konsolosluğu çalışma saatleri; 09:00 ile 17:00 saatleri arasında ve haftanın 5 günü sağlanıyor. Ankara ili ve civar kentlerde yaşayanlar, konsolosluk birimine doğrudan vize başvurusu yapabilirler. Rus vatandaşları için de resmi işlemlerin tamamı için hizmet veriliyor.

Rusya İstanbul Başkonsolosluğu adresi; İstiklal Caddesi, No: 219-2 25 Beyoğlu/ İstanbul ve e-posta adresi [email protected] şeklindedir. Resmi internet adresi; http://istanbul.mid.ru/ olan Başkonsolosluktan online vize randevusu alabilirsiniz.

Rusya Trabzon Konsolosluğu irtibat adresi; Refik Cesur Cad. No:6 Ortahisar/ Trabzon şeklinde ve birimin mail adresi [email protected] olarak belirtilmiştir. Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğu web adresine http://www.trabzon.mid.ru/ linkinden ulaşabilirsiniz.

Rusya vizesi başvurularında Antalya ve civar kentlerden işlem yapacaklar için online vize randevusu verilmektedir. 07100 Park Sokak No: 30, Yenikapı/ Antalya adresinden konsolosluğu ziyaret edebilir, vize başvurularını doğrudan yapabilirsiniz. Mail gönderimleri için e-posta adresi [email protected] ve resmi internet adresi; http://antalya.mid.ru/ olarak güncellenmiştir.

Rusya Konsolosluk Vize Randevu

Rusya Konsolosluk işlemleri, göçmenlik veya vatandaşlık işlemleri için Türkiye temsilciliklerine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuruları için kısa süreli vizelerde yalnıza bordo pasaport sahiplerinden belge talep edilir. Hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi Türk vatandaşları, kısa süreli seyahatleri için vizeye tabi değillerdir.

Rusya vizesi için gerekli belgeler, harç ücretleri ve tüm gereksinimler, Rusya Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Elçiliğin resmi internet adresinden duyurular kısmını takip edebilir, seyahat süreçleri ve önerileri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Rus Konsolosluğu vize randevusu, ücretsiz olarak alınıyor.

http://ankara.kdmid.ru/queue-en/ Rusya Konsolosluğu vize randevu sisteminden işlem sağlayabilirsiniz. Telefonla vize randevusu alabilir, vize başvuru durumunu görüntüleyebilirsiniz. Vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuru yapan Türk vatandaşları ve yabacı uyruklular, vize danışmanlarıyla birlikte randevu oluşturabilirler.

İlk randevu, Randevuyu değiştir, Randevu durumunu kontrol etme, Randevuyu iptal etme/ silme kategorileri ile online randevu sisteminden tüm işlemler sunuluyor.

Rusya Konsolosluğu Duyuru

Rusya Federasyonu konsolosluk birimleri web sayfalarından, duyuruları inceleyebilirsiniz. Seyahat kısıtlamaları, seyahat önerileri, uluslararası Türkiye ve Rusya ilişkileri, Büyükelçi ve elçilik faaliyetleriyle alakalı güncel gelişmeler paylaşılmaktadır.

Rusya Konsolosluğu duyuru ve bültenler sayfasına ulaşmak için https://turkey.mid.ru/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Ana sayfada verilen duyurular, Türkiye, Rusya ve Dünya gündemiyle ilgili önemli gelişmeler ve büyükelçilik duyuruları şeklindedir.

Rusya Büyükelçilik duyuruları için https://turkey.mid.ru/ru/embassy/obyavleniya_posolstva/ linkine tıklayarak doğrudan erişim sağlayabilirsiniz. Kovid- 19 süreçlerinde seyahat önerileri ve yönergeleri, vize başvuru kabul ve askıya alma süreçleri, aile birleşimi, çalışma ve oturum vize başvuru süreçleri ile ilgili konsolosluk duyurularına güncel olarak ulaşabilirsiniz.

Rusya seyahatleri için Türkiye vatandaşlarından talep edilen belgeler, vize harç ücretleri ve ek belgeler gibi yeni gelişmeler Duyurular sayfasından sunuluyor. T.C Dışişleri Bakanlığı resmi web sayfasından veya Rusya’da bulunan Türkiye Dış Temsilcilikleri web sayfalarından, güncel duyurulara anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Rusya Konsolosluk Vize Sorgulama

Rusya konsolosluğu vize sorgulama işlemlerini dijital sistem üzerinden sağlayabilirsiniz. İlk kez vize randevusu alma, randevuyu iptal etme veya değiştirme ile randevu durumunu sorgulama gibi tüm işlemler için online işlem yapılmaktadır. Rusya Konsolosluğu http://ankara.kdmid.ru/queue-en/ dijital sistemi üzerinden vize sorgulama yapılabilir.

Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, Rusya seyahat izinleri için Büyükelçilik onayını sistemden sorgulatabilirler. Ayrıca E-Devlet sisteminden veya NVİ sisteminden güncel vize durumlarıyla alakalı bilgi edinebilirsiniz.

https://www.konsolosluk.gov.tr/Appointment/SearchAppointment link adresinden Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk İşlemleri erişimi sağlanmaktadır. T.C kimlik numarası ile tüm vize başvuruları ile ilgili sorgulatma yapılmaktadır. Yabancı uyruklular aynı sistem üzerinden bilgilerini girerek, Rusya vizesiyle alakalı sonuçları görüntüleyebilirler.

Rusya Konsolosluk işlemlerini https://turkey.mid.ru/tr/ resmi internet adresinden yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezinden başvuru yapan Türk vatandaşları, merkezin online sistemi üzerinden barkod numarası ile sorgulama yapabilir. Vize numarası ve pasaport numarasını online sisteme girerek, vize sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

Vize sonucu, vize reddi, vize geçerlilik süreci ve vize başlangıç tarihi gibi işleme dair tüm bilgilere dijital olarak ulaşabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla