Irak Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.603,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4772
  % 0,08
 • € EURO
  34,7922
  % 0,08
 • £ POUND
  40,7359
  % 0,33
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3453
  % 0,21
 • BITCOIN/TL
  1990016,654
  % -3,98
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Irak Konsolosluğu

Irak Konsolosluğu
728 90

Irak Konsolosluğu Irak vatandaşlarının Türkiye’de resmi işlemlerini tamamlaması için bir zemin oluşturmaktadır. Ayrıca Türkiye’de bir sorun yaşamaları ya da belgeleri ile alakalı problem ile karşılaşmaları durumunda da konsolosluk gerekli resmi adımları yerine getirmektedir. Türk vatandaşlarının ırak’a gitmek istemesi durumunda vize almak için de işlemlerini konsolosluk aracılığı ile tamamlaması gerekir.

Başlıklar

Irak Konsolosluğu Ankara

Irak Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile sorunsuz şekilde vize başvuru adımlarını yerine getirebilirsiniz. Irak Konsolosluğu Ankara adres bilgisi Turan Emeksiz sk. No:11. Gaziosmanpaşa şeklinde tanımlanmaktadır. Bu adrese gelerek bizzat erişim adımlarını tamamlamadan önce randevu almanız gerektiğini de unutmamalısınız. [email protected] mail adresi üzerinden de sürece dair bilgi alma hakkınız vardır. Mail adresine gönderilen iletilerin içeriğinin açık ve anlaşılır olması istenmektedir.

300 250 4

http://mofamission.gov.iq/ab/TurkeyA internet sitesi aracılığı ile tüm gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. Kişilerin bordo pasaport sahibi olması durumunda dış temsilciliklere vize için başvuruda bulunması gerekmektedir. Vize başvuru adımlarını 30 günü aşmayacak ziyarette bulunacak olan kişinin Irak havalimanında yapmasına da olanak verilmektedir. Havalimanında yapılacak olan vize başvurusunun geçerliliği sadece 30 gün ile sınırlı olacaktır. Bu aşamada transit geçiş ile alakalı da bilgi almalısınız. Irak üzerinden bir aktarma yapacaksanız havalimanından çıkmamak kaydı ile transit geçiş yapmanıza izin verilmektedir.

Irak Konsolosluğu İstanbul

Irak Konsolosluğu İstanbul’da da temsilcilik bulundurmaktadır. Bu temsilcilik aracılığı ile en kısa süre içerisinde başvuru aşamasını yerine getirebilirsiniz. Vize başvurularına ek olarak babalık tanıması, evlilik bildirme, doğum ve ölüm bildirme gibi resmi işlemlerin de İstanbul temsilciliği üzerinden tamamlanması mümkün kılınmıştır. Irak vatandaşlarının ülke dışında yaşanan resmi gelişmelerden Irak konsolosluğunu haberdar etmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde Irak’taki resmi kayıtlara işlenmesi mümkün kılınacaktır.

Irak Konsolosluğu İstanbul adres bilgisi Gazeteciler Sitesi, Hikaye Sokak, No: 3 Esentepe olarak tanımlanmıştır. Bu adreste bulunan konsolosluğa erişim sağlamadan önce kesinlikle vize randevu adımınızı tamamlamalısınız. Ancak randevulu şekilde kişiler kabul edilmektedir. Ayrıca konsolosluğa giriş adımında HES kodu da talep edilecektir. HES kodu ile salgın kapsamında kuralları ihlal edip etmediğiniz ve risk taşıyıp taşımadığınız hakkında bilgi sunulmaktadır.

Irak Konsolosluğu İletişim

Irak Konsolosluğu iletişim bilgileri konusunda oldukça geniş bir spektrum sunan kurumlar arasındadır. Irak Konsolosluğu ile iletişim kurmak için 0212 299 67 290 ve 0312 468 74 21 numaralarını kullanabilirsiniz. Numaralardan biri İstanbul biri ise Ankara olarak karşımıza çıkmaktadır. Irak Konsolosluğu iletişim adımlarını sadece mesai saatleri içerisinde tamamlamanıza olanak verilmektedir. Mesai saatleri sonrasında bu telefonlara yanıt verecek yetkili bulmanız mümkün olmayacaktır.

Hangi belgelerin gerekli olduğu ve vize başvuru adımlarına dair aklınıza takılan tüm hususları bu numara üzerinden aydınlatmanıza olanak verilmektedir. Vize başvuru adımlarını yerine getiren kişilerin başvurularının reddedilme olasılığı da bulunmaktadır. Bir evrakın yanlış sunulması, sunulan evrakın güncel olmaması gibi durumlarda ret yanıtı almanız oldukça olasıdır. Ret yanıtı alan kişilerin vize başvuru adımında yatırmış oldukları vize harcının iadesini isteme hakları olmayacaktır. İade söz konusu değildir. Sadece reddi itiraz başvurusunda bulunarak vize başvuru adımının yeniden değerlendirmeye alınmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu şekilde başvurunun gözden geçirilmesi sağlanır. Vize ret adımlarında neden ret yanıtı verildiğine dair tafsilatlı bir inceleme de sunulacaktır. Bu şekilde bir sonraki başvuru adımında aynı sorunun yaşanmasının önüne geçilmektedir.

Irak Konsolosluğu Adresi

Irak Konsolosluğu aracılığı ile Irak vatandaşlarının resmi işlemlerini gerçekleştirmesi, Irak’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvuru adımlarını yerine getirmesi mümkün kılınmaktadır. Irak Konsolosluğu adresi İstanbul ve Ankara olmak üzere 2 merkez üzerinden tanımlanmaktadır. Irak Konsolosluğu nerede; Irak konsolosluğuna giderken kesinlikle randevu almalısınız. Bu şekilde başvuru adımlarında salgın koruma önlemlerine dair bir sorun yaşanmasının da önüne geçilmiş olacaktır.

Vize başvurularında ve diğer tüm konsolosluk işlemlerinde daha sorunsuz bir işlem akışından istifade etmek isterseniz danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Danışmanlık firmaları sizin için gerekli olan tüm işlemleri yerine getirecektir. Bunun yanı sıra size gerekli olan tüm adımlarda da iletişim numaraları aracılığı ile bilgilendirme sunmaktadır.

Irak Konsolosluk Vize Randevu

Irak Konsolosluğu vize randevu adımlarını dileyen kişilerin online olarak tamamlama hakkı vardır. Size verilen randevu gün ve saatine istenen tüm evrakları derleyerek gelmeniz gerekmektedir. Bu şekilde vize başvuru adımlarının sorunsuz şekilde işleme alınması ve işlem akışının seri bir doku kazanması sağlanacaktır. Irak Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00-16.00 olarak belirtilmiştir. 12.30-13.30 arasında da bir öğle arası mevcuttur. Bu şekilde çalışma saatleri içerisinde evrak kabul adımları yerine getirilmektedir.

 • Vize başvuru adımında kişilerin pasaport bilgilerinin güncel olması istenir. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda başvuru aşamasında geçmiş senelerde kullandığınız ve geçerliliğini kaybetmiş olan pasaportlarınızı da sunmanızı isteyebilmektedir.
 • Pasaportun yanı sıra sabıka kaydı, kimlik belgesi ve ikamet belgesi de istenmektedir. Kişilerin seyahat ve sağlık sigortalarının aktif konumda olması gerekir. Tüm seyahat sürecini kapsayacak şekilde sigortaların geçerli kılınması istenmektedir. Yaşanan son güvenlik sorunları sebebi ile özellikle suç kayıtları konusunda çok hassas bir bakış açısı geliştirilmiştir.
 • Vize başvuru sürecinde sizin maddi durumunuza dair de bilgiler istenecektir. Bu yetkinliğin kanıtlanması için son 6 aya ait olan hesap dökümünüz talep edilebilir. Ana amaç kişilerin maddi ihtiyaçlarının kamuya yük olmadan karşılanacağından emin olunmasıdır.
 • Bireylerin turistik amaç ile giriş yapmaları durumunda hem otel rezervasyon konfirmasyon verilerini sunmaları gerekir hem de uçak gidiş dönüş bilgileri ile alakalı veriler sunulmalıdır. Bu şekilde nerede kalınacağı ve tahminen hangi gün dönüş yapılacağına dair veri sahibi olunmuş olur. Vize başvurunuzun dikkate alınması için vize harcının eksiksiz yatırılması gerekir.

Irak vize başvuru adımlarında bu detaylara dikkat ederek belge derleme adımlarını tamamlamalısınız. Sunulan belgelerden ve vize başvuru formunda sunulan bilgilerden bizzat siz sorumlusunuz. Bilgilerde en ufak bir sorun meydana gelmesi durumunda başvurunuzun ret yanıtı alacağının da unutulmaması gerekir.

Irak Konsolosluğu Duyuru

Irak Konsolosluğu duyuru adımlarında ülkeler arası vize talep adımlarının ne noktada olduğunu analiz edebilirsiniz. Hangi seyahat belgesine sahip olan kişilerin hangi kurallar ile giriş yapabileceği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Duyurularda devletler arasında yapılan ikili vize muafiyet unsurları hakkında da veriler sunulacaktır. Bilhassa salgın sürecinde seyahat için hangi önlemlerin alınması ve hangi koşulların karşılanması gerektiğine dair de veri sahibi olacaksınız. Irak vize talebinde bulunan kişilerin muhakkak duyurular kısmını yakından kontrol etmeleri gerekir.

Irak Konsolosluk Vize Sorgulama

Irak Konsolosluğu vize sorgulama adımları aynı vize başvuru adımları gibi pratik bir zemine sahiptir. Kişilere vize başvurularını tamamlamalarının hemen akabinde bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile başvuru adımının sorgulanması sağlanır. Vize başvurularının ret yanıtı almaması için gerekli olan tüm prosedürlere uygun adım attıysanız, başvuru sonucunuzun büyük bir olasılıkla olumlu olacağı da belirtilmelidir. Daha öncesinde yaptığınız vize başvurularında ret yanıtı almanız durumunda, mevcut başvurunuzu konunun uzmanı olan vize danışmanlık firmaları üzerinden destek alarak da tamamlayabilirsiniz. Vize danışmanlık firmaları komisyon ile hizmet vermektedir.

728 90
Araç çubuğuna atla