• YARIM ALTIN
  4.035,00
  % 0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  19,1906
  % 0,04
 • € EURO
  20,8128
  % -0,70
 • £ POUND
  23,7803
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  2,7919
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,2465
  % -0,93
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Birleşik Krallık Konsolosluğu

Birleşik Krallık Konsolosluğu

Konsolosluk, ülkelerin yabancı ülkelerde menfaatlerini korumak, vatandaşlarının haklarını gözetmek için faaliyet gösteren resmi dairedir. Birleşik Krallık konsolosluğu görevleri; sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, vize ve pasaport işlemlerini tamamlamak, ülke menfaatlerini korumaktır.   

Birleşik Krallık Konsolosluğu Ankara

Birleşik krallık Ankara konsolosluğu, Birleşik Krallık vatandaşlarının haklarını ve menfaatlerini gözetmek üzere faaliyet gösteren resmi dairedir. Konsolosluklar, temsil ettikleri ülkeye seyahat edecek kişilerin alması gereken vize işlemlerini yürütmekle görevlidir. Birleşik Krallık vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, askerlik ve pasaport gibi işlemlerinin tümü konsolosluk tarafından yürütülür.

Birleşik Krallık konsolosluğu Ankara adresi: Çankaya, Şht. Ersan Cd. 46/A, 06680 Çankaya/Ankara. Ankara’nın Çankaya ilçesinde faaliyet gösteren Birleşik Krallık konsolosluğuna şehir içi otobüsleri ile ulaşmak mümkündür. Birleşik Krallık konsolosluğu, Türk vatandaşlarının vize işlemlerinin tamamlanması için müracaat edebileceği yetkili kurumdur.

Vize işlemleri için öncelikle Birleşik Krallık konsolosluğundan randevu almanız gerekir. Randevu almak için; 0312 455 33 44 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Hafta için her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında randevu alabilirsiniz. Türkiye’nin ve Birleşik Krallık ülkelerinin resmi tatil günlerinde konsolosluklar hizmet vermez.

Vize işlemleri ve randevu için Birleşik Krallık konsolosluğu resmi web adresinde yayınlanan bilgileri dikkate almanız ve bu bilgiler doğrultusunda başvuru yapmanız önemlidir. Resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurarak randevu alabilirsiniz. Birleşik Krallık resmi web adresi: www.gov.uk adresi üzerinden vize işlemleri ile ilgili duyuruları takip edebilirsiniz.  

Birleşik Krallık Konsolosluğu İstanbul

Birleşik Krallık konsolosluğu Birleşik Krallık ülkelerinin vatandaşlarının haklarını ve menfaatlerini gözetmek, sosyal ve kültürel etkinlikler düzenlemek, ülke vatandaşlarının doğum, ölüm, askerlik, noter gibi işlemlerini yürütmekle görevli resmi dairedir. Türk vatandaşları, Birleşik Krallık ülkelerine seyahat etmek için vize başvurusunu Birleşik Krallık konsolosluğuna yapmalıdır.  

Birleşik Krallık konsolosluğu İstanbul görev bölgesi; İstanbul, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova illeridir. Bu illerde ikamet eden Türk vatandaşları, vize işlemleri için Birleşik Krallık konsolosluğu İstanbul adresine müracaat etmelidir.

Birleşik Krallık konsolosluğu nerede: Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı Beyoğlu, 34435/ İstanbul. Vize işlemleri için müracaat edecek Türk vatandaşlarının çalışma günleri ve saatleri içerisinde konsolosluğu arayarak randevu alması gerekir. Vize bölümü hafta içi her gün; 08.30 – 13.00 / 14.00 – 16. 45 saatlerinde hizmet vermektedir. Randevu almak için resmi web adresi üzerinden vize başvuru formu doldurabilir ve online randevu alabilirsiniz. Resmi web adresi: www.gov.uk. Birleşik Krallık iletişim numarası: 0212 334 64 00’dır.

Birleşik Krallık Konsolosluğu İletişim

Birleşik Krallık konsolosluğu, Türk vatandaşlarının seyahatleri için alması gereken vize işlemlerini yürütmekle görevli resmi dairedir. Ana konsolosluğu İstanbul’da faaliyet gösterir ve Türkiye’nin tüm illerindeki vatandaşlar, vize işlemleri için Birleşik krallık konsolosluğuna müracaat edebilir.

Vize almak için Birleşik Krallık konsolosluğu iletişim numarasını arayarak randevu alınması zorunludur. Randevu almak için; 0212 334 64 00 numaralı telefonu hafta içi her gün 09.00 – 12.30 saatleri arasında arayabilirsiniz. Pasaport kaybı, saldırı gibi acil durumlar için aynı numarayı arayarak yardım talep edebilirsiniz.

Birleşik Krallık konsolosluğu çalışma saatleri 08.30 – 16.45 arasındadır. Bu saatler içerisinde konsolosluğu arayarak vize randevusu alabilirsiniz. [email protected] mail adresi ile iletişime geçerek vize işlemleri hakkında bilgi ve yardım alabilir, vize randevusu isteyebilirsiniz.  

Birleşik Krallık Konsolosluğu Adresi

Birleşik Krallık konsolosluğu Türkiye’de Birleşik Krallık vatandaşlarının haklarını gözetmek ve ülke menfaatlerini korumak adına faaliyet gösteren resmi kurumdur. Birleşik konsolosluğu, İngiltere’ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle görevlidir. Vize başvurusu yapmak için konsolosluğu çalışma saatleri içerisinde arayarak randevu alabilirsiniz.

Birleşik Krallık konsolosluğu adresi: Meşrutiyet Cd. No 34, Tepebaşı Beyoğlu / 34435 İstanbul adresidir. Konsolosluk adresine gitmeden önce iletişim numarasını çalışma saatleri içerisinde arayarak randevu almanız zorunludur. Randevu almak için resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurabilirsiniz.

Birleşik Krallık Konsolosluk Vize Randevu

Birleşik Krallık konsolosluğu İstanbul’da faaliyet gösteren ve vize işlemlerini yürütmekle yetkili olan resmi kurumdur. Birleşik Krallık ülkelerine seyahat edecek Türk vatandaşlarının, seyahat amacına göre vize başvurusu yapması zorunludur. Vize işlemleri, konsolosluktan randevu alınarak yapılmalıdır.

Birleşik Krallık konsolosluğu vize randevu başvurusu için; 0212 334 64 00 numaralı telefonu çalışma saatleri içerisinde arayabilirsiniz. Vize randevusu Birleşik Krallık konsolosluğu resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurulması ardından da alınabilir. Vize randevu tarihi ve saati başvuru yapacak kişiye bildirilmektedir.

Vize randevusu; aile birleşimi vizesi, turistik vize, çalışma vizesi, eğitim vizesi gibi tüm vize türleri için ayrıca alınmalıdır. Randevu tarihinde başvuru yapacak kişilerin, randevu saatinden 15 dakika önce konsolosluk dairesin olması gerekir.

Birleşik Krallık Konsolosluğu Duyuru

Birleşik Krallık vize işlemleri için Birleşik Krallık resmi web adresi üzerinden yapılan duyuruları dikkate almanız gerekir. Vize işlemleri, konsolosluklardan randevu alınarak yapılmalıdır. Birleşik Krallık konsolosluğu resmi web adresi üzerinden çalışma günleri, resmi tatilleri ve çalışma saatleri bilgilerini paylaşır.

Vize başvuruları, seyahat amacına göre bir vize türüne başvuru yapılması ve gerekli evrakların teslim edilmesi ile tamamlanır. Evrak listeleri, yıllara göre değişiklik göstermektedir. Tüm vize türleri için hazırlanması gereken evraklar, konsolosluk web adresi üzerinden duyurulur.  

Birleşik Krallık konsolosluğu duyuru yaparak vize işlemlerinin duyurulan son bilgiler doğrultusunda yapılmasını zorunlu tutar. Duyuruları arasında; vize başvuru tarihi, vize türleri, vize için gerekli evraklar gibi bilgiler yer alır. Konsolosluk bilgileri, görev alanları, görevleri gibi bilgileri konsolosluk web adresi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Birleşik Krallık konsolosluğu, yıllara göre değişen vize işlemleri hakkında bilgileri web sitesi üzerinden duyurmaktadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin sağlaması gereken şartlar, vize prosedürleri, vize evrakları gibi bilgiler doğrultusunda vize başvurusu yapılmalıdır.

Birleşik Krallık vizesi almak için vize başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunu, ülkenin resmi web adresi üzerinden açabilirsiniz. Formun hangi dillerde ve ne şekilde doldurulması gerektiği açıkça duyurulur. Konsolosluğun talep ettiği bilgileri doğrultusunda form doldurulmaması halinde vize başvurusu reddedilir.

Vize başvurusu yapmak için Birleşik Krallık konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Birleşik Krallık ülkeleri, vize talep dilekçesinin hangi dillerde yazılması ve nasıl yazılması gerektiği hakkında bilgileri paylaşmaktadır.

Birleşik Krallık Konsolosluk Vize Sorgulama

Birleşik Krallık vize başvurusu için konsolosluktan randevu almanız, randevu tarihinde gerekli evraklarla birlikte konsolosluk dairesinde olmanız gerekir. Vize başvurusu evrakların teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi ardından tamamlanır.

Birleşik Krallık vize başvurusu yapılması ardından vize sonucu, başvuru yapılan vize türüne göre farklı sürelerde sonuçlanır. Aynı zamanda konsolosluğun çalışma yoğunluğunu ve vize başvurusunun detaylı incelenmesi gibi etkenler de sonucun çıkacağı süreyi etkilemektedir.

Birleşik Krallık konsolosluğu vize sorgulama için başvuru sistemine giriş yapabileceğiniz bir oturum açma linki mail yoluyla gönderilir. Oturum açma linkine tıklayarak şifrenizi girebilir ve başvuru sistemine giriş yapabilirsiniz.

İngiltere vize sonucu, mail yoluyla bildirilmez. Vize sonucunu öğrenmeniz için başvuru sistemine giriş yapmanız ardından “Track My Application” butonuna tıklayarak başvurunun hangi aşamada olduğunu öğrenebilir, vize sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.  

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla