Kredi Kartıyla Altın Alınabilir mi? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  5.535,00
  % -0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  27,1215
  % 0,46
 • € EURO
  28,9067
  % 0,44
 • £ POUND
  33,3236
  % -0,31
 • ¥ YUAN
  3,7111
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,2827
  % 0,57
 • BITCOIN/TL
  721148,385
  % -1,59
 • BIST 100
  7.843,64
  % 1,60

Kredi Kartıyla Altın Alınabilir mi?

Kredi Kartıyla Altın Alınabilir mi?
728 90

Kredi kartıyla altın alır mı? Sorusu sürekli olarak gündemi meşgul etmeye devam ederken kullanıcılar için oldukça avantajlı durumlara gelebiliyor. Bilindiği gibi kredi kartları hayatımızın her noktasında kullanılır hale geldi. Gittiğimiz bir alışveriş merkezinde yanımızda olmadan rahat edemez hale geldik. Çünkü almak istediğimiz giyim, yemek, kozmetik markalarının neredeyse tamamı elden taksit yapmamaktadır. Kartlar tam burada devreye girerek neler yapabileceğini ortaya koymaktadır. Özellikle genel yapılan zamlar ve hayat pahalılığı birçoğumuz için tek seferde ödeme yapmayı zorlaştırmaktadır.

Böylelikle kullanılması gereken her nokta da bu fırsatlardan yararlanmak istemekteyiz. Özellikle yaz sezonunun gelmesiyle birlikte artık düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonların sayısı artmaya başladı. Bilindiği gibi altın fiyatları eskiye göre resmen uçmuş durumda. Tüm bunlar birleştiğinde yapacağımız harcamalar kart limitlerini zorlar nitelikte olacaktır. Ancak birçok kuyumcu artık kredi kartına taksit yaparak bu tarz kolaylıklar sağlamaktadır.

Kredi Kartıyla Altın Almak Mümkün mü?

Kredi kartıyla altın almanın yollarını araştıranların sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Artık yaz geldi ve katılmak zorunda olunan birçok davet var. Yakın akrabalar için alınması gereken altınlarsa nakit sıkıntı çekenler için başka bir yük anlamına gelmektedir. Diğer taraftan sürekli ihtiyaç duyulan kartların tüm limitini harcamamak içinde çalışmalar yapılacaktır. Fakat bankaların bu konu ile ilgili çok fazla çalışmaları olmaya başladı. Çünkü kartlarını her alanda saha da görmek her şeyden önce bankalar adına prestij anlamına gelmektedir. Düzenlemeler sonucunda bahsedilmekte olan harcamalar için geniş çaplı gelişmeler yaşanmaktadır.

Artık çok tercih edilmeyen kuyumcular bile kredi kartı kabul etmektedir. Ekonomik dengelerin gözetilememesi işleri daha zor bir hale sokabilir. Bu nedenle yapılacak olan harcamalara direk veya taksitli olarak olanak sağlanmaktadır. Tüm bu dengeleri gözeterek altın alarak taksitli ödeme planı yapanların sayıda az sayılamaz. Bu tarz nedenler bile kartların kuyumcularda kullanılması için yeterli sebepler taşımaktadır.

Kredi kartiyla altin almanin avantajlari nelerdir

Kredi Kartıyla Altın Almanın Avantajları Nelerdir?

Kredi kartıyla altın almanın avantajları her zaman için kişiden kişiye ve kullanım amacına göre değişecektir. Birine hediye edilmek için alınan altınların üstüne az da olsa komisyon konulmaktadır. Ancak kredi notunu yükseltmek için kredi kartı kullananlar hem birikim yapmış oluyorlar hem de düzenli olarak ekstre yatırmış oluyorlar.

Bazı kuyumcular taksit yapmasalar da oldukça fazla sayı da kuyumcu 2-4-6 taksite varana kadar yardımcı olabiliyor. Bu durumda kullanılmakta olan kart ve banka niteliklerine göre farklılık gösterecektir. Bütün gelişmeleri ve komisyon ücretleri hesaba katıldığında direk olarak kullanılmak istenilen kuyumcu harcamalarının gerçekleşmesi için bir engel kalmıyor.

Kredi Kartıyla Altın Aldığınızda Ne Kadar Komisyon Ödersiniz?

Kredi kartıyla altın alırken ödenen komisyonlar bankadan bankaya değişecektir. Ancak çok fazla uçurum sayılacak bir fark olmayacaktır. Fiyat ne kadar yükselirse komisyonda yükselecektir. Örneğin 1.000TL kadar yapılacak olan kuyumcu alışverişinde yine 20TL kadar fazladan ödeme yaparsınız. Bazen kuyumculardan altın alıp bozdurmak, nakit avans çekmekten daha makul hale gelir. Bu yöntem birçok kişi tarafından bilinen ve uygulanan bir yöntemdir.

Çünkü artık bankalar oldukça yüksek rakamlar ödeyerek nakit ödeme yapmaktadır. Aynı zamanda çekilen tutarlar kredi notunu da düşürecektir. Bunun yerine karttan kuyumcu alışverişi yapmanın avantajları daha ön plana çıkmaktadır. Kredi kartıyla altın alır mı? Konusu için bilmeniz gerekenler ortalama olarak bu bilgiler ışığında olacaktır.

728 90
Araç çubuğuna atla