En Çok Değer Kazanan Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.870,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,8583
  % 0,07
 • € EURO
  35,2194
  % -0,16
 • £ POUND
  41,7058
  % -0,02
 • ¥ YUAN
  4,5277
  % -0,06
 • РУБ RUBLE
  0,3704
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  2158882,458
  % -0,83
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

En Çok Değer Kazanan Kripto Paralar

En Çok Değer Kazanan Kripto Paralar
728 90

Kripto paralar piyasaya sunuldukları andan itibaren değerleri artarak ya da azalarak kendilerine bir grafik oluşturmaktadır. Yatırımcılar için önemli olan ve geçtiğimiz zamanlarda en çok değer kazan kripto paralar hangileri bu yazıda inceleyeceğim.

Başlıklar

Geçtiğimiz Hafta En Çok Değer Kazanan Kripto Paralar

Bir kripto paranın gidişatını incelemek için en güzel yöntem yakın geçmişteki grafiğini incelemektir. Çünkü yakın tarihte artış gösteren bir kripto para işlem yapmak istediğimiz süreç ve sonrasında da büyük ihtimalle artışa devam edecektir. Geçtiğimiz hafta en çok değer kazanan kripto paralar hangileri inceleyelim;

300 250 4
 1. Cardona: Cardona piyasa değeri açısından 10. Sırada olsa da geçtiğimiz hafta %51,75 artış göstermiştir.
 2. Waltonchain: İkinci sırada %27,87 artışla Waltonchain bulunmaktadır.
 3. IOTA: IOTA geçtiğimiz hafta %17,80 değer artışı yaşamıştır.
 4. Neo: Neo yaşadığı %14,36 artış yaşayarak dördüncü sıraya yerleşmeyi başarmıştır.
 5. Ethereum: Ethereum geçen hafta %13,43 artış yaşamıştır.
 6. TRON: %11,74 artışla TRON listeye girmeyi başarmıştır.
 7. Stellar: Stellar %11,67 değer kazanmıştır.
 8. com Coin: %11,62 artışla ilk 10 içerisine Cyripto.com Coin girmeyi başarmıştır.
 9. Ethereum Classic: Yaşadığı %8,25 artışla piyasa değeri 20. Olan Ethereum Classic değer kazanmıştır.
 10. Monero: Monero geçtiğimiz hafta %6,88 artış yaşamıştır.

2020 Yılında En Çok Değer Kazanan Paralar

2020 yılı verileri incelenerek önemli kripto para verileri sağlayan Messari tarafından kripto paralara ait tablolar oluşturulmuştur. Bu tablolar hangi kripto para alınmalı 2020 sorusunu geride bırakarak 2021 yılına ışık tutmaktadır.

 • 2020 yılında varlık sınıfında en çok değer kazanan para birimleri yaklaşık %9000 yükselişle Aave oldu. Bunun ardından ise sırasıyla en çok değer kazanan kripto para birimleri ZAP, Swissborg, Unibright, Band Protocol bulunmaktadır.
 • Dijital paralar içerisinde ise en çok değer kazanan kripto paralar değişiklik göstermektedir. Bu kritere göre en büyük değer kazanan kripto para DigiByte olmuştur. Bunun ardından ise sırasıyla Stellar, Monero, Bitcoin ve Litecoin gelmektedir.
 • DeFi projeleri içerisinden ise en çok değer kazanan kripto para birimi ise Aave olmuştur. Aave’nin ardından Enzyme Finance, Loopring, Gnosis, Bancor gelmektedir.
 • Altcoinlerde ise en çok artışı Bitcoin yaşadı. Bitcoin’in ardından tabii ki Ethereum, Tether, XRP ve Litecoin gelmektedir.

Bu kripto paraların ilerleyişine bakarak hangi kripto para alınmalı 2021 yılında tahmin ederek yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Değer Kazanarak İlk 10’a Yerleşmiş Kripto Paralar

Bir kripto para biriminin art arda yıllarda ve haftalarda değer kazanmasının ardından piyasa değerleri yükselmektedir. Bu piyasa değerleri ise kripto para biriminin değerlenmesine ve daha fazla artış göstermesine neden olmaktadır. Ayrıca en çok değer kazanan kripto paralar yatırımcıların güvenini kazanarak daha çok yatırım yapmasını sağlamaktadır. Bu para birimlerini inceleyelim:

 1. Bitcoin: Bitcoin günümüzde 345,1 milyar dolar piyasa değerine sahiptir.
 2. Ethereum: Bitcoin’i takip eden en değerli kripto para birimlerinden ikincisi ise 70,2 milyar dolar piyasa değeri ile Ethereum’dur.
 3. XRP: Günümüzde 30,8 milyar dolar piyasa değerine sahip üçüncü sıradaki en değerli kripto para birimidir.
 4. Tether: 18,6 milyar dolar piyasa değerine sahiptir.
 5. Bitcoin Cash: Bitcoin Cash, Bitcoin altcoinidir ve günümüzde 6,6 milyar dolar piyasa değerine sahiptir.
 6. Chainlink: 6,3 milyar dolar piyasa değeri ile en değerli kripto paralardan biri Chainlik’tir.
 7. Litecoin: 6 milyar dolar piyasa değeri bulunan Litecoin bu listeye yedinci olarak girmiştir.
 8. Cardano: Cardano 5,3 milyar dolar piyasa değeri ile sekizinci en değerli kripto para birimidir.
 9. Polkadot: Polkadot yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen 3,3 milyar dolar piyasa değeri ile dokuzuncu olmuştur.
 10. Binance Coin: Binance coin 3,8 milyar dolar piyasa değerine ulaşmıştır.

Yukarıda bahsettiğim kripto para değerleri bu yazının yazıldığı tarihe oranla gerçekleştirilmiştir. Ancak bu para birimleri içerisinde büyük değişiklikler kısa süre içerisinde yaşanamamaktadır. En sağlıklı bilgiler için alım satım yaptığınız platformun verilerini düzenli olarak takip etmelisiniz.

Yatırım Yapmak İçin En Çok Değer Kazanan Kripto Paralar Mı Tercih Edilmeli?

Bu sorunun yanıtını kendinize göre düzenlemeniz daha önemlidir. Ben size sadece yol gösterici bir öneride bulunabilirim. Bu önerilerim içerisinden ise kendinize uygun olanı aklınızın bir köşesine not edebilirsiniz.

 • Eğer yeniyseniz ya da risk almak istemiyorsanız bu soruya yanıt evet olacaktır. En çok değer kazanan kripto paralar neredeyse garanti kazanç sağlamaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki kazanç elde etmek için alım satım anları çok önemlidir. Bu anları kendiniz belirleyeceğiniz için seçtiğiniz kripto düşüş gösterirken satın almak ve yükseldiğinde satmanız olumlu sonuç verecektir.
 • Risk almak ve uzun vadede büyük kazanç elde etmek istiyorsanız bu sorunun cevabı kısmen olacaktır. Ancak eğer böyle bir niyetiniz varsa büyük kayıpların yaşanmasını engellemek için anlık olarak geliştirilmiş uzman bir kişi tarafından yazılmış kripto para yorum önemlidir. Ayrıca belirlediğiniz bütçenin bir kısmını diğer para birimleriyle riske atarken bir kısmını da değerli para birimlerine yatırmanızı önerebilirim.
728 90
Araç çubuğuna atla