Türkiye’de İşlem Gören Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.138,00
  % -0,23
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1863
  % 0,01
 • € EURO
  34,9769
  % -0,08
 • £ POUND
  40,9642
  % 0,02
 • ¥ YUAN
  4,4484
  % -0,10
 • РУБ RUBLE
  0,3574
  % 0,53
 • BITCOIN/TL
  2243416,729
  % 0,37
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Türkiye’de İşlem Gören Kripto Paralar

Türkiye’de İşlem Gören Kripto Paralar
728 90

Kripto para piyasasındaki işlem hacimleri ve piyasaya olan ilginin artış göstermesi, Kripto paraların değerini  artırdı. Dünya çapında oldukça işlem gören Kripto paralar, Türkiye’de de aynı şekilde işlem yapar mı? Türkiye’de bulunan yatırımcıların tercih ettiği, işlem gören Kripto paralar hangileridir?

Başlıklar

Hangi Kripto Paralar Türkiye’de En Fazla İşlem Görür?

Kripto paralar içerisinde Bitcoin, alım ve satım işlemlerinde en çok işlem gören Kripto paradır. Devamında ise ripple ve Digibyte takip ediyor. Dünyada oldukça fazla tercih edilen, yatırım aracı olarak da bilinen Kripto para birimi, Bitcoindir. Türkiye’de baktığımız takdirde ve yatırım hacmine göre değerlendirmeye aldığımızda, birçok kullanıcının da favori kripto para birimi konumundadır. Kripto para kullanıcılarının yüzdelik dilimine göre en fazla yüzde, Bitcoin üzerinde bulunur. Alım ve satım işlemleri, bu Kripto para üzerinden gerçekleştiği gibi birçok yatırımcının da bilgisinde olduğu söyleniyor. Devamında ise Bitcoin’i takip eden, Ripple ve Digibyte Türkiye’de işlem gören Kripto paralar içerisinde de, oldukça önemli bir değere sahiptir. Kripto para borsası, altcoinlerin yükselişe geçmesi ile birlikte farklılık gözetir. Yani yatırımlarını belirli Kripto paralar üzerinden yapmak isteyenler, işlem gören diğer altcoinler içinde fikrini değiştirebilir. Türkiye’de işlem gören, birçok kripto para bulunur. Bu Kripto paralar, dünya çapında da oldukça popüler bir haldedir. Kripto paraların günümüzde yükselişe geçmesi ve bu alana ilginin artması ile birlikte, çoğunluğun tercihi Kripto paralardan yana olsa da, belirli bir kesimde yatırımlarını altcoinler üzerinden yapmaktadır.

300 250 4

Türkiye’deki En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileridir?

Kripto paraların, hem yatırımcılar hem de finansmanlar tarafından oldukça yükselişe geçmesinden dolayı, birçok kişininde dijital varlığa ilgisi tavan yaptı. Yalnızca dünya çapında değil, Türkiye için de aynı durum söz konusu. Bitcoin üzerine yapılan yatırımlar ve bu yatırımların kişi adına oldukça karlı olması, Kripto paraların birçok kişi tarafından tanınmasını ve bilgisinde olmasını sağladı. Kripto paralar yalnızca Bitcoin üzerine değildir. Bitcoin sadece Kripto paralar içerisindeki, en popüler ve yatırımcılar tarafından en çok tercih edilenidir. Fakat Bitcoin dışında Kripto piyasasında işlem gören, birçok altcoin de yer edinir. Türkiye’de işlem gören Kripto paralar ile ilgili faaliyet gösteren oldukça fazla borsa, mevcut olarak bulunur.

 • Paribu,
 • BTC Türk
 • Ve Binance olarak yer edinen merkezler, Türkiye’de işlem gören Kripto para borsalarıdır.

Bu bursalar içerisinde bana göre en güvenilir olanı ve çoğunluğunda tercihinde olan borsa Binance’dir. Çünkü Paribu ve BTC Türk’te yaşanılan işlemsel dalgalanmalar, sistemin çökmesini sağlayabilir. Hatta kişilerin yaptığı yorumlara göre bu borsalar üzerinden herhangi bir dijital varlık alış ve satışı yaptığı yapıldığı esnada, anlık olarak sistem çökmektedir. Bu da kullanıcının zararına olur.

Türkiye’de İşlem Gören Ve Tercih Edilen Kripto Paraların Listesi

Kripto para, oldukça eski zamanlarda hayatımıza girmiştir. Fakat günümüzde birçok yatırımcının da, finansal anlamda bulunan piyasaların dikkatinde olması, Kripto paraya olan ilgiyi artırmıştır. Bu sebeple dünya çapında da oldukça fazla öneme sahip olan Kripto paralar, Türkiye çapındaki yatırımcılar için de fazlasıyla dikkat çekici bir hal aldı. Türkiye’de işlem gören Kripto paralar içerisinde, ilk sırada Bitcoin gelir. Özellikle yatırımcıların tercihinde olan bir Kripto paradır. Aynı zamanda genel olarak Kripto paralara bakıldığında popüler bir durumda olması, tercih edilmesini daha etkin bir hale getirir. Türkiye’de işlem gören Kripto paralar:

 • Bitcoin
 • Ripple
 • Digibyte
 • Bitcoin Cash,
 • Stellar,
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Ve son olarak Zcash

Kripto para ripple, diğer bilinen ve popüler olarak yer edinen dijital varlıklara göre Türkiye’de işlem gören, aynı zamanda yükselişte olan para birimidir.

Altcoinlerin Payı Türkiye’de Artış Sağlıyor Mu?

Türkiye’de ve dünya çapında, birçok Kripto para kullanıcısı bulunur. Kripto paraların günümüzde oldukça fazla artış göstermesi, bu alandaki ilginin hızlı bir yükseliş yapmasını sağladı. Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen Kripto para, Bitcoin olarak yer edinir. Bitcoin’in bu kadar popüler olması, diğer bilinen Kripto paralara göre yatırımcılar tarafından da tercih edilmesi için oldukça önemli bir etki oluşturur. Birçok yatırımcı Kripto paralar üzerine bir yatırım yapsa da, altcoinlere de belirli yatırımlar yapılmaktadır. Altcoinlerin payı, Türkiye’de her geçen gün artış göstermektedir. Kripto para piyasasını takip eden ve bu piyasaya göre yatırım yapan kişilerin genel olarak yorumlarına göre, az çok indirim payının artması bu alana olan ilginin de yönelmesini sağladığı yönünde ilerliyor. Türkiye’de işlem gören Kripto paralar üzerinden yatırım yapmak isteyenlerin, alışkanlıklarını da değiştirmektedir. Genel olarak yatırımcılar, Kripto paralara yatırım yapar. Fakat altcoinler çok tercih edilmez. Ancak altcoinlerin artış göstermesi ve yükselişe geçmesi, alım-satım ve yatırım işlemlerinin bu alanda olması adına öne çıkmaktadır. Konu ile ilgilenen çeşitli yorumcular ve eleştirmenler de, yatırımcıların altcoinlere artış göstermesi ile bu alana ilginin olacağını söylüyor. Listelerdeki hareketlenmelerinde, önümüzdeki günlerde değişkenlik göstereceğini belirtmiştir.

728 90
Araç çubuğuna atla