• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Para Kazandıran Kripto Paralar

Para Kazandıran Kripto Paralar

Son yıllarda Kripto paralar, yatırımcıların ve finans dünyasında yer edinen profesyonellerin dikkatinde! Peki, Kripto paraların  avantajları nelerdir? Kimilerine göre karlı bir araç olarak bulunan ve para kazandıran, Kripto paralar nelerdir?

Kripto Para Borsası Nasıl Çalışır?

Kripto para, alış ya da satış işlemlerinin yapılabileceği ve bu işlemlerin Kripto para borsaları ile sağlandığı platformdur. Kripto para borsaları, sanal olarak bulunan dijital varlıkların işlendiği yerlerdir. Kripto para borsalarının çalışma prensibi, siteler üzerinde gerçekleşir. Reel olarak bulundurduğumuz varlıklarımızı, siteler üzerinden Kripto para birimine, güvenilir bir şekilde çevirebilirsiniz. Kripto para varlığı, farklı bir para birimine çevrilebildiği gibi aynı zamanda reel para birimi olarak da kullanılır. Kripto para borsaları, geleneksel olarak yer edinen borsa sisteminde çalışır. Yani geleneksel borsa sisteminden tek farkı, herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duyulmaz. Kripto paralarınızı, borsaya kendiniz yatırıp yönetimi de, kendiniz yapmaktasınız. Para kazandıran Kripto paralar borsasında yapılan işlemler, sistemi kullanan kişiler tarafından sağlanır. Yani müşterinin alış ya da satış işlemleri, takas işlemleri, başka bir kullanıcı ile olan işlemleri, müşteriden müşteriye olarak gerçekleşir. Kripto para birimleri, fiziksel bir karşılık bulundurmaz. Sanal para birimidir. İnternet siteleri üzerinden sağlanan işlemler, Kripto para birimi için geçerlidir.

Hangi Kripto Paralar Daha Çok Kazandırır?

En çok para kazandıran Kripto paralar 2021 Piyasa değerindeki yükselişler ya da düşüşler, genel olarak Kripto para birimlerini, etkilemez. Kripto para birimleri, kendi içerisinde farklılık gösterir. Bu para birimleri kişinin dijital olarak bulundurduğu varlıklarıdır ve fazla para kazandıran belirli birimler bulunur. Bunlar arasında ilk 5, şu şekilde sıralanır.

 • Litecoin
 • Bitcoin Cash
 • NEM
 • Binance Coin
 • Bitcoin

Yatırım yapmak isteyen Finans sektöründeki profesyonel yatırımcılar, en çok kazandıran para birimleri üzerinden yatırımlarını gerçekleştirir. Kripto para birimleri, finans dünyasından bakıldığı takdirde oldukça fazladır. Fakat burada en çok kazandıranların seçilmesi, kişilerin yatırımlarının da istenilen düzeyde olması adına önemlidir. Yatırımlara ve genel olarak teknik bilgilere göre doğru yatırım, bu Kripto paralar ile birlikte gerçekleşir.

Yatırım Yapılacak En İyi 5 Kripto Para Birimi Hangileridir?

Hangi kripto para alınmalı 2020 Kripto para, finans dünyasında gelişim gösteren ve oldukça fazla kişinin dikkatinde olan para birimidir. Yatırımlarını Kripto para birimi üzerinden yapmak isteyenler için en çok para kazandıran Kripto paralar bulunur. Yatırımcıların tercihinde olması gereken, para birimleri şunlardır;

1.Ethereum (ETH)

Ethereum, oldukça popüler bir işletim platformudur. Günümüzde kripto para dünyası açısından bakıldığı takdirde, alış ve satış işlemlerinin kişiye en çok kazandırdığı sistemdir. Kripto para birimi üzerinden yatırım yapmak isteyenlerin, direkt olarak tercihidir.

2.Bitcoin (BTC)

Kripto para birimleri listesinde, genel olarak umut vadeden sistemdir. Bana göre uzun vadeli yatırım getirisi olan ve güvenilir bir şekilde bulunan platformdur. Aynı zamanda çoğunluğunda tercihindedir.

3.Litecoin (LTC)

Bitcoin ya da Ethereum’a göre Litecoin, daha ucuz olarak yer edilir. Fakat bu durum Litecoin Kripto para biriminin, pazar potansiyelini tam anlamı ile yansıtmaz. Bakıldığı takdirde yatırımını Litecoin üzerinden yapmak isteyenler için kendi içerisinde oldukça fırsatları bulunur. Fakat fırsatlarıyla beraber, risklerde içerir.

4.Ripple (XRP)

Piyasayı domine etmek kavramı, ripple Kripto para birimi için geçerlidir. Düşüşe geçtiği gibi hızlı bir ilerleyişte gösterebilir. Ripple Kripto para birimi, yatırımcılar için oldukça avantajlı görülse de, dezavantajlı yanları da yer edinir. Fakat, kazandıran kripto para birimleri içerisindedir.

5.NEO (NEO)

Neo,  diğer bilinen Kripto para birimlerine göre en karlı Kripto para birimidir. Yatırımcılar, uzun vadede ya da kısa vadede, NEO para birimi ile yatırım yapabilir. Oldukça tercih edilen ve önemli ölçüde yükseleceğinden, emin olduğumuz bir para sistemidir.

Para Kazandıran Kripto Paralara Neden Yatırım Yapılmalıdır?

Kripto para birimleri için yapılan araştırmalara göre, uzmanlar çevrimiçi ortamlarda finans işlemleri yapılırken güvenilirliği sağlayan bir sistem olduğunu söylemektedir. Aynı zamanda Kripto paralar ile yatırım yapmak, kişinin birçok fırsat ile birlikte avantajı da yakalayacağı belirtilmiştir. Para kazandıran Kripto paralar, yatırıma çevirebilmek için belirli nedenler bulunur. Bunlar;

 • Erişilebilirlik
 • Güvenlik
 • Daha düşük ücretler
 • Portföy çeşitlendirme
 • Ve son olarak daha hızlı işlemlerdir.

Kripto paralar için oldukça geniş bir erişim durumu vardır. Yani istenilen zamanda istenilen yerde, belirli siteler üzerinden işlem yapılabilir. Kimlik hırsızlığı, dijital varlık varlıklarınıza erişebilme ya da bunun gibi sahtekârlıklar, Para kazandıran Kripto paralar için geçerli değildir. Bu sebeple dilediğiniz gibi yatırım yapabilirsiniz.

 • İşlem maliyeti, bilinen geleneksel borsalara göre daha düşük ücretledir. Hatta çoğu zaman hiç olmaz.
 • Yatırım portföyünü çeşitlendirmek isteyenler ve aynı zamanda iş kapsamını da daha geniş çaplı olarak değerlendirmek isteyenler için Kripto paralar oldukça idealdir. Kripto para işlemleri anlık olarak yapılabilir. Bu sebeple herhangi bir kurumda, herhangi bir zamanda saatlerce vakit harcamaya gerek olmaz. Anlık işlemler, hızlı bir şekilde gerçekleşir.
YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla