Kripto Paralar İlk 10 | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.143,00
  % 0,13
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1848
  % 0,08
 • € EURO
  34,9892
  % 0,04
 • £ POUND
  40,9839
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,4522
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,3568
  % -0,04
 • BITCOIN/TL
  2253712,116
  % -1,94
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Kripto Paralar İlk 10

Kripto Paralar İlk 10
728 90

Düşük ve orta hacimli kripto paralarla yüksek piyasa değeriyle yatırımcıların ilgisini çeken sanal paralar,  yatırımcıların ilgisini çekiyor. 2021 yılının trend olan kripto paralar ilk 10 listesiyle yatırımlarınızı hangi para birimine yapmanız gerektiğini analiz edebilirsiniz.

Başlıklar

2021 En Çok Yatırım Alan Kripto Paralar İlk 1O Hangileridir?

Bitcoin adıyla bütün dünyada duyulmuş olan kripto paralar, 2009 yılından bu yana yaklaşık 200 adet yeni para birimini borsa kuruna tanıtmıştır. Merkezi bir sistem olmadığı için oranların her an değiştiği sanal para borsası, kullanıcıların analizlerle birlikte dikkatli yatırım fonları seçmesiyle kar etmelerini sağlıyor. Kripto paralar ilk 10 listesinde beklenmedik değişiklikler her zaman mevcut. 2021 yılında Binance coin ve tezos para birimlerinin yükselişe geçmesiyle hiç umulmadık bir tablo ortaya çıkabildi. Ardından Zcash ve DOT para birimlerinin de sürprizlerle dolu olduğunu görebiliyoruz.

300 250 4

2021 yılından en çok yatırım alan para birimleri, Cardano ile Binance coin olarak fark yaratırken, her zaman yatırım alan litecoin, bitcoin ve Eterheum coin para birimlerinin de unutulmaması gerekiyor. Yeni yılda farklı bir liste beklenirken bir anda yedinci ve sekizinci sırada yerini alan kripto paralar trendler arasında yerini alıyor.

2021 Yılından En Çok Yatırım Alan İlk 10

Kripto paralar ilk 10 listesinde farklı bir yatırım alanı gözlemleniyor. Özellikle dünya çapında değişiklikler olacağına inanılan dijital para, yükseliş ve düşüşlerle yatırım alanlarının genişlemesini sağlarken, işlem hacminde de fark yaratan yeni yatırım alanlarıyla dikkat çekiyor. Hollanda, ABD ve Çin tarafından desteklenen kripto paralar, ülkelerin de dikkatini çekerek yatırımların yönlendirilmesini sağlıyor.

 1. Sırada; Bitcoin ( BTC)
 2. Sırada; Ethereum ( ETH)
 3. Sırada; Ripple ( XRP)
 4. Sırada Litecoin ( LTC)
 5. Sırada; Chainlink ( LİNK)
 6. Sırada; Bitcoin Cash ( BCH)
 7. Sırada; EOS
 8. Sırada Tether ( USDT)
 9. Sırada; Avax
 10. Sırada; BAT

Oranlarıyla değişiklik görünürken yeni yatırım alanları oldukça genişleyebiliyor. İlk 10 listesinde 2021 yılının şubat ayında büyük değişiklikler gözlemlenirken mart ayında da farklı bir yatırım alanı gelişeceği düşünüyor.

Kripto Para Birimleri Ve Fiyatları Ne Kadar?

Kripto para birimleri işlem hacmi ve piyasa değeri üzerinden değişmektedir. Örneğin altın veya dolar kurlarında olan değişikliklerin etkileme nedenleri dünya ekonomisi ile beklenmedik krizler olabilirken, kripto para piyasasında durumlar tam tersi olabilir. Sanal para belirli bir merkeze bağlı olmadığı için genellikle yatırımcıların yöneldiği trend kripto paralara göre değişiklikler olmaktadır. Sanal para borsasındaki değişimleri;

 • Yatırımcıların yaptığı büyük orandaki yatırım fonları
 • Kişilerin aldığı analizler sonucu yöneldikleri para birimleri
 • Alım ve satım alanındaki yüksek değişiklikler
 • Kripto paraya destek olan şirketlerin uyguladıkları politikalar
 • Son dönemde ülkelerin de kendi kripto paralarını çıkarması

Etkileyebilmektedir. Bu nedenle analizleri dikkate alarak fiyat ve değişikliklerin neden kaynaklığında odaklanılması oldukça önemlidir. Kripto para ilk 10 listesine göz atarken neden yüksek oranların olduğunu ve neden oranların düştüğünü de analiz etmek kar etmeniz için oldukça yardımı dokunacak bir yöntem olabilir.

Ethereum Para Birimi Kaç TL Ve Kripto Paralar İlk 10 Değerlendirmesi

Tıpkı merkez bankasına bağlı olan döviz kurları gibi, kripto paralarda da alım satım ve takas yöntemi bulunuyor. Özellikle kripto para borsasında alım ve satımların borsa kurlarını hızlı bir şekilde etkilediğini unutmamalıyız. Yatırımcıların yöneldiği kripto para kadar, satıcıların satış nedenlerini de dikkate alarak yeni yatırım alanları oluşturmalıyız. İyi bir analiz ve takiple para birimleri üzerinden kar etme avantajı sağlayabilirsiniz.

Ethereum kaç TL; Kripto paralarda ilk 10 sıralamasında üçüncülüğü çok nadir bırakan ethereum özellikle yüksek yatırım alanlarıyla tanınmaktadır. Türkiye’de de oldukça alım ve satım alanı bulunan para birimi 1 Ether 11.115.08 Türk lirasına bedeldir: Bu oranlar düzenli olarak değişir ve tabi ki borsa kurlarına göre alım ve satım hacimleri düşüş gösterebilir.

Ethereum Kaç dolar; 1 ethereum oldukça yüksek bir satış gücüne sahiptir. İlk kripto para olmasının verdiği avantajlarla birlikte trendler arasında yer alan ve asla vazgeçilmeyen bir sanal para düzleminde yerini alır. 1 ether yaklaşık olarak 1.514, 78 ABD doları karşılığında satın alınabilir veya satışa sunulabilir.

Kripto Para Analizleri Ve Fiyatları Nasıl Değerlendirilmeli?

Kripto paralarda ilk 10 listesi yatırımların yüksek gelir getireceği anlamına gelirken aynı zamanda düşüşlerde de büyük kayıpların olacağını ifade etmektedir. Bu nedenle analizler yapılırken yatırımcıların hangi alana yöneldiği ve kripto para biriminin uyguladığı politikada dikkate alınmalıdır. Fiyat değerlendirmeleri ve analizleri dikkate alarak son dönemdeki yatırımlarınızı buna göre yapabilirsiniz.

Kripto Para Alırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Uzun vadede bir yatırım alanı olduğunu unutmayın. Kripto paralar günlük grafik değerleri üzerinden değişmektedir. Ani düşüşler ve çıkışlar yaşanabilir. Bu nedenle analizlerinizi iyi yapmanız ve piyasayı değerlendirmeniz önemlidir. USD, Dolar, Euro ve Türk lirası üzerinden yapılan analizlere göre yatırımlarınızı yönlendirmeli özellikle tablolara dikkat ederek zaman ayırmalısınız. Yatırım fonları, güvenli yatırım siteleri ve kamu bankaları üzerinde de analizlerinizi yapabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla