BtcTurk Hangi Kripto Paralar Var? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.841,00
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5501
  % 0,09
 • € EURO
  35,0003
  % 0,23
 • £ POUND
  41,4672
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,4852
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3789
  % -0,57
 • BITCOIN/TL
  2133251,728
  % -0,67
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

BtcTurk Hangi Kripto Paralar Var?

BtcTurk Hangi Kripto Paralar Var?
728 90

BtcTurk, Türkiye içerisinde bulunan ve en çok tercih edilen dijital borsa platformudur. İçerisinde bulunan kripto para birimi zenginliği ile de derin bir denize sahiptir. Bu yazıda BtcTurk’te bulunan kripto paralardan ve bu paraların özelliklerinden bahsedeceğim.

Başlıklar

En Ünlü 10 BtcTurk Kripto Para Birimi

BtcTurk hangi kripto paralar var diye bakıldığı zaman günümüzde aktif olarak kullanılan 16 farklı para birimi ile karşılaşıyoruz. Ancak bu para birimlerinden 10 tanesi güvenilir olarak kabul edilen ve zamanla ünlenmiş bir ada sahiptir.

300 250 4
 1. Bitcoin: En ünlü kripto paralar denildiği zaman akla direkt olarak Bitcoin gelmektedir. İlk kripto para birimi olan bu para listede ilk sırada yer almaktadır. Bu para birimi BTC kodu ile anılmaktadır.
 2. Ethereum: Ethereum Bitcoin’den sonra ünlenmiş ve günümüzde akıllara ikinci sırada gelen para birimidir. Bu para birimi ETH kodu ile tanınır.
 3. Cardano: ADA kodu ile geliştirilmiş günümüzde popüler konuma gelmeyi başarmış 3 numaralı para birimidir.
 4. Tether: USDT kodu ile bilinen ve günümüzde yatırımcılar tarafından tercih edilen popülerlik sıralamasında 4. sıraya sahip kripto para birimidir.
 5. Polkadot: Popüler sıralamasında BtcTurk platformunda bulunan 5. sıradaki en ünlü kripto paralardan biridir.
 6. Ripple: XRP kodu ile bilinen ve son zamanlarda popülerliğini artırmış bir diğer kripto para birimi olmaktadır.
 7. Litecoin: BtcTurk platformunda popülerlik sıralamasında 7. Sıradaki kripto para birimi LTC kodu ile Litcoin’dir.
 8. Chainlink: LINK kodu ile bilinen 2015 yılında piyasaya sürülen günümüzde popülerlik olarak 8.sıraya yerleşmiş kripto paradır.
 9. USD Coin: USDC 2017 yılında çıkmış ve doların coin haline uyarlanması olarak tasarlanmış, 9. sıradaki kripto paradır.
 10. Stellar: Listemize 10. olarak girmiş, BtcTurk’te işlemi gerçekleştirilen kripto para birimi XLM kodlu Stellar’dır.

BtcTurk Stabil Kripto Paralar Nedir?

BtcTurk hangi kripto paralar var diye incelendiğinde BtcTurk içerisinde ayrılmış stabil kripto paralar bulunmaktadır. Bu stabil kripto para olarak adlandırılan kripto paralar, altın ya da itibari para birimlerinin fiyatlarını endekslenmiş kripto para birimleridir. Burada amaç kripto paralarda oluşan dalgalanmayı önleyerek stabil, tahmin edilebilir grafiklere sahip kripto para elde etmektir.

Stabil kripto paralar, güvenilir bir tablo oluşturduğu için yatırımlarınızda tercih edebileceğiniz para birimlerinden biridir. Eğer yatırımlarınızı stabil kripto paralar üzerine yatırmak isterseniz en sık tercih edilen Tether (USDT), USD Coin (USDC), Paxoz Standard (PAX) ve True USD (TUSD) tercih edebilirsiniz.

BtcTurk En Yeni Eklenen Kripto Para Birimleri

BtcTurk platformunda ilk olarak Bitcoin, EOS, Etherium, Litecoin, Neo, Stellar, Tether ve Ripple kripto para birimi bulunmaktaydı. Günümüzde ise BtcTurk hangi kripto paralar var diye baktığımızda karşılaştığımız;

 • Cardano: 2017 yılında kripto para borsasına giriş yapmış, günümüzde BtcTurk üzerinde alınıp satılabilen para birimlerinden biridir.
 • Cosmos: ATOM kodu ile bilinen 2019 yılında kripto paralar borsasına girmiş para birimidir.
 • Xcoin: Bitcoin’in bir parçası olarak 2014 yılında sunulmuş DASH kodlu kripto paradır.
 • Polkadot: DOT koduna sahip, 2020 yılında yatırımcılara sunulmuş en yeni kripto para birimlerinden biridir.
 • USD Coin: Bu coin türü 1 dolar baz alınarak hesaplanan bir kripto paradır. USDC koduna sahip bu kripto para birimi 2018 yılında piyasaya sunulmuştur.
 • Tezos: XTZ kodu ile piyasaya 2014 yılında sunulmuştur.

BtcTurk’de Yatırım Yapmak İçin Tercih Edilen 5 Popüler Kripto Para Birimi

BtcTurk görüldüğü üzere birçok kripto para biriminin alım satım işlemine aracılık yapmaktadır. Ancak bu kadar kripto para biriminin içerisinden güvenilir olanı bulmak ve ona yatırım yapmak emek istemektedir. Yatırım yapacağınız kripto para birimini bulmanın en kolay yolu diğer yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen para birimlerine bakmak olacaktır. BtcTurk hangi kripto paralar var, hangisine yatırımcılar yatırım yapmayı tercih ediyor?

 1. Bitcoin: Bitcoin yatırımcıların en çok tercih ettiği kripto para birimidir. Özellikle günümüzde Bitcoine’e olan güvenin artması sonucunda yatırımcıları çok büyük kitlelere ulaşmaya başlamıştır.
 2. Ethereum: Bitcoin’den sonra yatırımcıların bir diğer tercihi ise Ethereum’dur.
 3. Ripple: En çok tercih edilen kripto paralar listemizde Ripple 3. Sırada bulunmaktadır.
 4. Litecoin: Litecoin, yatırımcıların bir diğer yatırım kaynağı haline gelmiştir.
 5. Stellar: Yatırımcıların bir diğer güvenip de tercih ettiği kripto para birimidir.

Yatırım Yaparken Neden BtcTurk Tercih Etmeliyim?

Yatırım yapmak için birçok platform varken neden BtcTurk tercih edilmektedir diye incelendiği zaman;

 1. BtcTurk müşteri hizmetleri servisi sağlamaktadır. Bu nedenle karşılaştığınız bir problemde size yardımcı olacak biri bulunmaktadır.
 2. BtcTurk birçok kripto para birimine ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle tek hesapla birçok kripto paraya yatırım yapabilirsiniz. Paranızı bölerek aynı zamanda birçok para birimine yatırım yapmak kaybetme riskinizi azaltacaktır.
 3. BtcTurk Türk yapımı bir dijital borsadır. Bu nedenle Türk bankaları ile çalışabilir kolaylıkla yükleme yapabilirsiniz.
 4. BtcTurk pro komisyon oranı düşüktür. Yaptığınız her işlem için çok daha az komisyon ödersiniz.
728 90
Araç çubuğuna atla