Gelecek Vadeden Kripto Paralar 2021 | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.661,00
  % 2,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5112
  % 0,28
 • € EURO
  34,5944
  % 0,22
 • £ POUND
  40,4651
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,72
 • BITCOIN/TL
  2044463,229
  % -0,72
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Gelecek Vadeden Kripto Paralar 2021

Gelecek Vadeden Kripto Paralar 2021
728 90

Kripto para piyasası son 5 – 6 yıldır yatırım yapmak isteyenlerin dikkatini çeken ve kazandıran sektörlerden biri olarak görülmektedir. 2021 yılında da kripto para piyasasında yeni para birimleri ortaya çıkmakta ya da yükselişe geçmektedir.

Başlıklar

Kripto Paralar Arasında Yükselişe Geçecek Para Birimleri Hangileridir?

Kripto para birimleri arasında en önemli ve bilinen para birimlerinin yanı sıra yeni para birimlerinin de ortaya çıktığı görülmektedir. Her biri kendine özgü sistemlere sahip kripto para birimleri yatırımcılarına kazanç getirmeyi amaçlamaktadır. Bu noktada kripto para yatırımı yapmak isteyen pek çok kişi gelecek vadeden kripto paralar 2021 listesini merak etmekte, bu doğrultuda kripto para hesabı açmak istemektedir.  Dolayısıyla da kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyenler açısından 2021 kripto para tahminleri oldukça dikkatli yapılmalıdır.

300 250 4

Bu noktada 2021 için gelecek vadeden kripto para birimlerini belirlemede belirli kriterler belirlemek oldukça önemlidir. Bana göre bu kriterler sayesinde kazandıracak kripto para birimlerini kolayca bulabilir, daha karlı yatırımlar yapabilirsiniz. Gelecek vadeden kripto paralar 2021 listesini belirlemek için kullanılabilecek ilk kriter, kripto paraların değerini görebileceğiniz CoinMarketCap sıralamasında bulunduğu pozisyona bakmaktadır. Bu pozisyon zaman içerisinde değişebileceği ve risk barındırdığı için kesin bir pozisyon değildir. Dolayısıyla gelecek vadeden kripto para birimlerini belirlerken tek kriter bu olmamalıdır. Ele alınabilecek ikinci kriter kripto para birimlerinin gelişimlerini gösteren yıllık YG grafiğidir. Bu grafik içersinde seçilen kripto para birimi hakkında tüm bilgileri, geçmişte oluşan veriler gibi bilgileri de bulabilirsiniz. Üstelik kripto paraların geçmiş verileri kazanabilecekleri yatırım getirileri ile karşılaştırılarak daha kapsamlı bir analiz çıkarmanıza yardımcı olur. Son olarak ise üçüncü kriter, kripto piyasasında uzman görüşleridir. Bu kriter tamamen yorumcular ve analistlerin kişisel fikirlerinden oluştuğu için keyfi bir kriter olarak da görülebilir. Ancak yine de konu hakkında fikir sahibi olmak ve yönelimi anlamak için uzmanların görüşlerine başvurmakta fayda vardır.

Gelecek Vadeden Kripto Paralar Yükselir Mi?

Kripto para piyasaları içerisinde gelecek vadeden kripto paralar 2021 belirlenmesi yatırım yapmak isteyenler için oldukça önemlidir. Özellikle uzun vadeli yatırımlar yapmak isteyenler ya da kalıcı kullanım amaçlı kripto para hesapları açmak isteyenler için hangi kripto para hesabının seçilecek olması önemlidir. Dolayısıyla gelecek vadeden kripto para birimlerinin yükselme oranları ya da kazandırma paylarına da bakmak gerekmektedir. Bu noktada gelecek vadeden kripto para birimleri tek tek incelenerek yükselme durumları ele alınmalıdır. Bu noktada bana göre ilk incelenmesi gereken gelecek vadeden kripto para birimi Bitcoin’dir. 2021 hangi kripto para alınmalı listelerinin başında görebileceğiniz Bitcoin 2017 yılında yaşadığı yükselişten sonra gelecek vadeden kripto para birimleri arasında yerini hep korumuştur.

Bitcoin 2021 yılında gelecek vadeden kripto para birimleri arasında hem CoinMarketCap sıralaması hem de piyasa değeri ile dikkat çeken bir para birimidir. Merkezi olmayan bir hesap defteri şeklinde işlem yapılabilen Bitcoin ulusal para birimleri yerine alternatif olarak üretilmiş bir sanal para birimidir. Ardından gelen gelecek vadeden kripto paralar 2021 listesinin ikinci para birimi Yıldız (XLM)dir. Yıldız daha çok para aktarmak amacı ile ya da para depolamak isteyenlerin kullandığı bir sistemdir. Üçüncü olarak ise Tezos gelmektedir. Sırasıyla bakıldığında; Binance Coin, Uniswap, Ethereum, Polkadot, Cardano, VeChain ve Chainlink sıralamasının devam ettiği görülmektedir.

2021 Yılında Hangi Kripto Para Alınmalıdır?

2021 yılında hangi kripto para alınmalı ya da hangi kripto paraya yatırım yapılamalı diye merak edenler öncelikle daha önce belirttiğim kriterlere dikkat etmelidir. Bu kriterler yatırım yapmak isteyen kişilere yatırım yapılması gereken kripto para ile ilgili genel bir bilgi verecektir. Ardından en uygun ve gelecek vadeden kripto para birimleri belirleyerek en uygun para birimine yatırım yapabilirsiniz. Belirlenen bu listeler her ne kadar belirli bir mantık ve kriter etrafından belirlenmiş olsa da hangi kripto para alınması gerektiği tamamen kişisel bir karardır. İstediğiniz kadar farklı liste önerileri ya da uzman görüşleri dinleseniz de asıl önemli olan sizin ihtiyacınızın ne olduğudur. Bazı kripto para birimleri bazı kişiler için büyük getiriler getirse bile bazı kişilerin bütçesine ya da ihtiyacına uygun olmadığından kullanılması zarar getirebilir. Bu nedenle bu listeler kişisel olarak belirlenmelidir.

Dijital Madencilik ve Kripto Para Birimleri

Kripto para birimleri teknolojinin gelişmesi ve sanal para birimlerinin öneminin artması ile daha da önemli hale gelmiştir. Hem alışverişlerde hem de ekonomik kuruluşlarda kullanılmaya başlayan kripto paralar arasından bilindik olanlar kadar yeni çıkacak kripto paralar 2021 de dikkatle incelenmelidir. Bu inceleme sonucunda en uygun kripto paralar belirlenerek günümüz yatırım koşullarına ayak uydurabilirsiniz. Hem anlık hem de uzun vadeli kazanma planları yapanlar için uygun bir yatırım aracı olan kripto paralar dijital madencilik yapmak isteyenlere pek çok açıdan imkan sağlamaktadır.

728 90
Araç çubuğuna atla