Bahreyn Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4970
  % 0,14
 • € EURO
  34,8823
  % 0,30
 • £ POUND
  40,5354
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4972
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  2000561,269
  % -3,61
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Bahreyn Konsolosluğu

Bahreyn Konsolosluğu
728 90

Yurtdışı seyahat programlarına dair Bahreyn tercihinde bulunan T.C. vatandaşları vize başvurularına değinmelidir. Bunun için de öncelikle yetkili merkezler ele alınır. Bahreyn Konsolosluğu veya Büyükelçiliği üzerinden alınan randevulara karşı müracaat edilmesi beklenir.

Başlıklar

Bahreyn Konsolosluğu Ankara

Bahreyn vize sahibi olmak isteyenler ikamet yerleri üzerinden başvuru merkezlerini ele alabilir. Örneğin Ankara’da yaşayanlar Büyükelçilik bünyesinde işlem görebilir. Bahreyn Konsolosluğu Ankara işlemleri olarak:

300 250 4
 • Hem kısa hem de uzun vadeli vize için başvurulara geçmeniz beklenir.
 • Belge teslimi ile parmak izi uygulamalarına değinilir.

Bahreyn Konsolosluğu nerede sorgulayanlara öncelikle adres detayları paylaşılır. İlkbahar 612. Sokak, No:10, 06550, Çankaya / Ankara olarak ele almanız istenir. Hatta resmi siteden konum bilgilerini dikkate almanız kolay olacaktır.

https://www.bahreynkonsoloslugu.net/ankara-buyukelciligi/ üzerinden sadece adrese değil iletişim bilgilerine de yönelebilirsiniz. Özellikle de vize randevusuna dair çalışma saatlerini dikkate alarak iletişime geçmelisiniz. Bu şekilde 0312 491 26 56 telefon numarası çevrilir. Operatörler ile görüşme sağlamanız ve randevuya netlik kazandırmanız kolay hale gelir.

Bahreyn Konsolosluğu İstanbul

Bahreyn vize işlemlerine dair sadece Ankara’da bulunan merkeze değinilmez. Bunun yanı sıra Bahreyn Konsolosluğu İstanbul adresine ve de iletişim bilgilerine göz atılabilir. İstanbul’da bulunan merkeze de Türkiye’den tüm vatandaşların müracaat etmelerine izin verilir.

T.C. vatandaşları İstanbul’da bulunan merkeze dair öncelikle adrese değinmek ister. Bizzat başvurulara ilişkin adres önem arz eder. Bunun üzerine Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No:36, Altunizade / İstanbul adresini dikkate almak gerekir. Ardından Bahreyn Konsolosluğu çalışma saatleri olarak:

 • Resmi tatilleri dikkate alarak hafta içi müracaat etmeniz istenir.
 • Çalışma saatleri için 09.00 – 15.00 bilgisine değinilir.

Pazartesi – Cuma günleri arasında çalışma saatlerine göre randevuya geçmeniz beklenir. Bunun için de aktif telefon numarası 0216 544 24 00 şeklinde belirtilir. https://www.bahreynkonsoloslugu.net/istanbul-fahri-konsoloslugu/ üzerinden elde edilen bu bilgilere karşı vize işlemlerine geçmekte zorlanmazsınız. Öyle ki seyahat nedenine uygun olacak şekilde vize tercihinde bulunmanız beklenir. Ardından da vize belgelerini hazırlar ve randevu gününde bizzat başvurunuzu iletirsiniz.

Bahreyn Konsolosluğu İletişim

Bahreynli Konsolosluğu sadece vize değil pasaport prosedürlerine de değinir. Şöyle ki vize muafiyetine netlik kazandırmanız kolay olacaktır. Başvurulardan önce resmi siteyi ziyaret etmeniz ve de tüm bu vize politikalarını öğrenmeniz esas alınır.

Öncelikle vize başvurularına dair bordo pasaport sahiplerine belgelerden söz edilir. Umuma Mahsus Pasaport adına herhangi bir muafiyete değinilmez. Bahreyn Konsolosluğu iletişim bilgilerini öğrenenler de bordo pasaporta ilişkin izlemeleri gereken şartlara netlik kazandırabilir. Bunun dışında:

 • Hizmet, Diplomatik ve de Hususi Pasaportlar için muafiyete değinilir.
 • 180 günlük süre içerisinde maksimum 90 güne kadar seyahate geçilmesine izin verilir.

Bahreyn seyahatleriniz öncesinde tüm bu pasaport ile vize uygulamalarını ele alabilirsiniz. Aynı zamanda yetkili başvuru merkezleri ile iletişime geçilebilir. İsteyenler bu şekilde de kısa süreli vizeye dair başvurularını iletebilir ve birkaç iş gününe kadar sonucu öğrenebilir. Öyle ki Bahreyn vizesine hızlı bir şekilde yanıt verilmektedir.

Bahreyn Konsolosluğu Adresi

Yetkili merkezler olarak ilk etapta Büyükelçilik ve de Konsolosluk bilgisi verilir. Bununla birlikte dilerseniz Fahri Konsolosluk detaylarına değinebilir ve müracaat edebilirsiniz. Bahreyn Konsolosluğu adresi nedir merak edenlere İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluk belirtilir.

Altunizade, Ord. Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No:36, Üsküdar olarak Fahri Konsolosluk adresine değinilebilir. Geriye ise randevulara geçmeniz ve belirtilen güne kadar ilgili evrakları hazırlamanız kalacaktır. Bahreynli Konsolosluğu bilgilerinden ziyade:

 • Pasaport ve kimlik belgelerinin nasıl olması gerektiğine değinmelisiniz.
 • Seyahat belgeleri ve biyometri işlemleri de ele alınmalıdır.

Bahreyn Krallığı vize türlerini kısa ve de uzun süreli olarak değerlendirmek gerekir. C tipi olarak akraba – arkadaş ziyareti, ticari ve de turistik gibi seçeneklere yer verilir. Bunun arkasından gelen D tipi vize de çalışma ve oturum izni olarak değerlendirilir.

İsteyenler e-vize işlemleri üzerinden harekete geçebilir. Şöyle ki ilgili belgelerin internet üzerinden yüklenmesi halinde de başvurulara değinilir. Hal böyle olunca müracaat etmeniz uzun sürmez. Geriye ise birkaç hafta içerisinde sonuca bağlı olarak seyahate geçmeniz kalır.

Bahreyn Konsolosluğu Vize Randevu

Bahreyn vizesine dair elektronik işlemlere değinilir. Hal böyle olunca Bahreyn Konsolosluğu vize randevu işlemlerine yer vermenize gerek kalmaz. Şöyle ki:

-Belgeler: Ülkelere seyahat sırasında talep edilen vize için belgelere değinilir. Belgelerin eksiksiz ibrazına karşı vize almanız ve seyahate geçmeniz esas alınır. Söz konusu Bahreyn vizesi olduğu zaman belge teslimi yapılmaz. Farklı olarak internet üzerinden belgelerin yüklenmesi istenir.

-Parmak İzi: Söz konusu e-vize olduğu zaman parmak izi uygulamalarına da değinilmez. Prosedürlerin zorlayıcı olmaması da vizeden en kısa süre içerisinde sonuç almanızı mümkün kılar. Öyle ki Bahreyn vizesine ilişkin ortalama 3 – 5 iş gününe değinilir. Süreç:

 • Eksiksiz olarak belgelerin teslim edilmesi üzerine hızlanacaktır.
 • Resmi tatilleri dikkate alarak başvuru yapanlara kısa sürede yanıt verilir.

Bunun için adres ile iletişim bilgileri kadar çalışma saatleri de ele alınır. Geriye ise belgelerin yüklenmesi ve de başvuru formlarının doldurulması kalır. Aynı şekilde son adımda vize harç ile başvuru ödemelerini de yapmanız istenir.

Bahreyn Konsolosluk Duyuru

E-vize işlemlerinden harç ödemelerine kadar pek çok konuya resmi siteden netlik kazandırılabilir. Öyle ki Bahreyn Konsolosluğu duyuru yapmakta ve haberdar olmanıza özen göstermektedir. Özellikle de:

 • Resmi ve de Dini tatil günlerine ilişkin paylaşımlarda bulunur.
 • Mesai saatlerindeki güncellemelerden haberdar olmanıza özen gösterilir.

Sadece konsolosluk esaslı bilgilere değinilmez. Bunlar kadar hem vize hem de pasaport başvuruları hakkında da duyurulara yer verilir. T.C. vatandaşları:

 • Pasaporta özel şartlarını dikkate alarak müracaat etmelidir.
 • Toplanması gereken belgeler de resmi siteden paylaşılır.

Pasaportların geçerli tarihinden boş sayfalarına kadar tüm hususlara yer verilir. Bunlara ek hem kimlik hem de seyahat belgeleri ele alınır. Her bir belgenin eksiksiz olarak ibrazına geçenler sonuç alabilir. Belge teslimi de farklı olarak elektronik ortamdan gerçekleşir. Bu durum işlemlerin hızlanmasına olanak sağlar ve en kısa sürede yanıt verilir.

Bahreyn Konsolosluk Vize Sorgulama

T.C. vatandaşları vize işlemlerine elektronik olarak yer verir. E-vize işlemlerine de maksimum 5 iş günü içerisinde yanıt verilir. Ancak bazı durumlarda sonucun uzaması aksayabilir. Özellikle de:

 • Tatil günlerinde başvuru yapanlara birkaç hafta içerisinde yanıt verilir.
 • Ek belgelerin istenmesi üzerine de süreç uzayabilir.

Bunun için çalışma saatlerine, tatil günlerine ve de istenilen belgelere göz atmak gerekir. Böylece işlemleri hızlandırmanız ve en kısa süre içerisinde sonucu öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Sonucu merak edenler Bahreyn Konsolosluğu vize sorgulama nasıl ele alabilir. Konsolosluk üzerinden hem telefon numarası hem de e-mail adresi paylaşılır. Tüm bu iletişim servisleri sayesinde sorgulama yapmanız kolay hale gelir. Pasaport numarası veya kimlik bilgileri üzerinden sorgulama gerçekleşir. Hatta isteyenler bildirim almak istediğini de belirtebilir. Öyle ki e-mail bildirimlerine karşı işinizi kolay olacaktır. Bu sayede vize sonucunu hızlı bir şekilde öğrenirsiniz. Akabinde de Bahreyn seyahat programlarına yön verebilir ya da vize reddine karşı itiraz edebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla