Dubai Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.614,00
  % 0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5425
  % 0,22
 • € EURO
  34,8259
  % 0,23
 • £ POUND
  40,6452
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  4,4970
  % 0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  1997908,468
  % -3,86
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Dubai Konsolosluğu

Dubai Konsolosluğu
728 90

Dubai konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan Dubai vatandaşlarının resmi işlemlerini yürütmek, Dubai vatandaşlarının haklarını gözetmek, Dubai vize başvurularını almak ve vize işlemlerini yürütmekle görevli resmi dairedir. Dubai vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının Dubai konsolosluğuna müracaat etmesi gerekir.

Başlıklar

Dubai Konsolosluğu Ankara

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle görevli resmi kurum Dubai konsolosluğu Ankara adresidir. Dubai konsolosluğu nerede: Turan Güneş Bulvarı, 571. Cd. 608. Sk. No:3 Sancak Mh. Çankaya/Ankara.

300 250 4

Ankara ve çevre illerinde yaşayan kişiler, Dubai vizesi almak için Dubai konsolosluğu Ankara adresine başvuru yapmalıdır. Vize almak için öncelikle konsolosluğu arayarak randevu tarihi belirlemeniz istenir. Tüm vize başvuruları randevu sistemi ile verilmektedir.

Dubai konsolosluğu Ankara adresi; aile birleşimi vizesi, çalışma vizesi, turistik vize, eğitim vizesi, ticari vize başvurularını almakla görevlidir. Ülkeye seyahat etme amacınıza göre bir vize türüne karar vermeniz ardından ilgili vize türü için randevu alabilirsiniz.

Randevu almak için arayabileceğiniz telefon numarası: 0312 490 14 14. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Cuma ve Cumartesi resmi tatil olduğu için konsolosluk resmi tatil günlerinde hizmet vermez. Türkiye ve Dubai resmi tatilleri dışında konsolosluğu çalışma saatleri içerisinde arayarak randevu alabilirsiniz.

Dubai Ankara konsolosluğunun görev alanı; Ankara, Afyon, Amasya, Aksaray, Antalya, Ardahan, Ağrı, Burdur, Çorum gibi Ankara çevresinde yer alan illerdir. Görev alanında ikamet eden Türk vatandaşlarının Dubai konsolosluğundan randevu alarak vize başvurusu yapması gerekir.

Dubai vizesi, gerekli evrakların Dubai konsolosluğunda teslim edilmesi ve vize harcının ödenmesi ardından tamamlanır. Hazırlanması gereken evraklar, başvuru yapılan vize türüne ve yıllara göre değişiklik gösterir. Evrak listeleri ve vize şartları ile ilgili bilgiler, Dubai konsolosluğu resmi web adresi üzerinden yayınlanır. Dubai konsolosluğu web adresi: www.uaeeb.net  

Dubai Konsolosluğu İstanbul

Dubai konsolosluğu vize işlemleri için müracaat edebileceğiniz resmi kurumdur. Dubai Başkonsolosluğu, İstanbul ilinde faaliyet gösterir. İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türk vatandaşları, vize başvurusu için öncelikle konsolosluğu arayarak randevu almalıdır.

Dubai konsolosluğu İstanbul adresi: Konaklar Mh. Meşeli Sok. No:11, 34330 4. Levent/ İstanbul. Randevu almak isteyen kişilerin Cuma ve Cumartesi günleri dışında konsolosluğu araması mümkündür. İletişim numarası: 0212 317 92 57 – 0212 317 92 58. Çalışma saatleri; Pazartesi – Cuma, 09.00 – 16.30. Çalışma saatleri içerisinde Dubai konsolosluğu ile vize işlemleri için iletişime geçebilirsiniz.

Dubai vizesi almak için Dubai konsolosluğu resmi web adresi üzerinden açıklanan bilgileri dikkate almanız gerekir. Vize işlemleri için sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken evraklar, resmi web adresi üzerinden yayınlanır. Dubai konsolosluğu resmi web adresi: www.uaeconsulate.com.tr.

Dubai vizesi almak için ikamet ettiğiniz bölgenin yetkili konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir. Resmi web adreslerini ziyaret ederek vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvuru için doldurmanız gereken vize başvuru formu, Dubai konsolosluğu web adresinde yayınlanır.  

Dubai Konsolosluğu İletişim

Dubai konsolosluğu, Dubai vize işlemlerinin yürütülmesinde yetkili resmi kurumdur. Vize işlemleri, Dubai konsolosluğundan randevu alınması ve randevu tarihinde gerekli evrakların teslim edilmesi ardından tamamlanır. Vize almak isteyen Türk vatandaşlarının Dubai konsolosluğu iletişim numarasını arayarak randevu alması gerekir.

Dubai konsolosluğu iletişim numarası: 0212 317 92 58’dir. Vize işlemleri hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için ulaşabileceğiniz mail adresi: İ[email protected]. Dubai konsolosluğu çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma, 09.00 – 16.30’dur.

Dubai vizesi almak için çalışma saatleri içerisinde Dubai konsolosluğunu arayarak randevu alabilirsiniz. Randevu almak isteyen Türk vatandaşları Dubai konsolosluğu resmi web adresi üzerinden başvuru formu doldurabilir ve online randevu alabilir.

Dubai Konsolosluk Adresi

Dubai konsolosluğu Dubai’ye seyahat edecek Türk vatandaşlarının vize işlemlerini yürütmekle yetkili resmi kurumdur. Ankara ve çevresinde ikamet eden Türk vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği’ne müracaat etmesi gerekir. İstanbul ve çevre illerde yaşayan Türk vatandaşları, Birleşik Arap Emirlikleri İstanbul Başkonsolosluğuna müracaat edebilir.  

Dubai konsolosluğu adresi: Konaklar Mah. Meşeli Sok. No:11, 34330 4. Levent/İstanbul. Dubai konsolosluğuna müracaat etmeniz için randevu almanız zorunludur. Vize randevusu konsolosluğun çalışma günleri ve saatleri içerisinde iletişim numarasını arayarak alınabilir.

Vize randevu tarihinde, verilen randevu saatinden 15 dakika öncesinde konsolosluk binasında olmanız gerekir. Vize işlemleri için hazırlanması gereken evrakların tümü ve pasaportunuz yanınızda olmalıdır. Vize evraklarını konsolosluk adresine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından vize başvurunuz tamamlanır.

Dubai Konsolosluk Vize Randevu

Türkiye’den Dubai’ye gidecek olan Türk vatandaşlarının, seyahat amacına göre bir vize türüne başvuru yapması zorunludur. Dubai; çalışma, eğitim, ticari, aile birleşimi gibi vize türleri vermektedir. Vize almak için öncelikle Dubai konsolosluğundan randevu almanız istenir.

Dubai konsolosluğu vize randevu başvurusu için konsolosluğun çalışma saatleri içerisinde iletişim numarasını arayabilirsiniz. Vize işlemleri için konsoloslukla iletişime geçmeniz halinde vize randevu tarihi ve saati belirlenir. Bu tarihte Dubai konsolosluğunda gerekli evraklarla birlikte müracaat etmeniz gerekir.

Dubai vizesine başvuru yapmak için Dubai konsolosluğu resmi web adresi üzerinden online randevu alabilirsiniz. Resmi web adresinde “ randevu al” butonuna tıklamanız ardından “ Türk vatandaşları için konsolosluk işlemleri” seçeneğine tıklamanız gerekir.

Açılan ekranda yapmak istediğiniz işlemle ilgili seçenekler çıkacaktır. Vize işlemlerini seçerek online vize başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunun hangi dillerde doldurulması gerektiği ile ilgili bilgiler, resmi web adresi üzerinden duyurulmaktadır.

Dubai konsolosluğundan randevu almak için arayabileceğiniz iletişim numarası: 0212 317 92 58’dir. www.uaecondulate.com.tr adresi, Dubai konsolosluğu resmi web adresidir. Resmi web adresi üzerinden veya iletişim numarasını arayarak randevu tarihi oluşturabilirsiniz.  

Dubai Konsolosluğu Duyuru

Dubai vize işlemleri, Dubai konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Dubai vizesi almak için başvuru yapabileceğiniz farklı vize türleri vardır. Çalışma, eğitim, ticari, turistik gibi vize türlerinin tümü için sağlanması gereken şartlar ve hazırlanması gereken evraklar farklılık gösterir.  

Dubai vizesi almak için vize başvuru formu doldurmanız ve randevu almanız istenir. Başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiği, vize talep dilekçesi hazırlama gibi bilgiler, Dubai konsolosluğu duyuru sayfasında yer alır.

Dubai, vize vereceği Türk vatandaşlarının belirli evrakları hazırlamasını ve vize randevu tarihinde konsolosluğa teslim etmesini zorunlu tutmuştur. Vize evrakları, yıllara göre değişiklik gösterir ve Dubai konsolosluğu, her yıl için hazırlanması gereken evrakları resmi web adresi üzerinden yayınlar.

Dubai vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi resmi işlemleri, Dubai vatandaşlığı, Türk vatandaşlarının vize işlemleri gibi bilgiler, Dubai konsolosluğu duyuruları içerisinde yer almaktadır. Vize almak isteyen kişilerin, konsolosluk tarafından açıklanan son bilgileri dikkate alarak başvuru yapması zorunludur.   

Dubai Konsolosluğu Vize Sorgulama

Dubai vize başvurusu yapıldıktan sonra vize sonucunuzu takip etmek için Dubai konsolosluğu resmi web adresi üzerinden vize sorgulama işlemi yapabilirsiniz.  Dubai konsolosluğu vize sorgulama ekranını açmanız ardından; kimlik numarası ve randevu tarihi bilgileri istenir. Bu bilgileri doldurmanız ve aşağıda yer alan güvenlik kodunu doğru bir şekilde doldurmanız ardından vize sonucunu öğrenebilirsiniz. Dubai vize sonucu ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Konsolosluğunda yoğun çalışması gibi etkenler vize sonucunun daha geç açıklanmasına neden olabilir.  

728 90
Araç çubuğuna atla