• YARIM ALTIN
  3.153,00
  % -0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  16,1920
  % -0,96
 • € EURO
  17,4658
  % -0,86
 • £ POUND
  20,5557
  % -0,61
 • ¥ YUAN
  2,4170
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,2451
  % -2,75
 • BITCOIN/TL
  467066,701
  % -2,33
 • BIST 100
  %

Alınabilecek Kripto Paralar 2021

Alınabilecek Kripto Paralar 2021

2009 yılında ilk defa Bitcoin para biriminin piyasaya girmesiyle başlayan kripto para fırtınası, hız kaybetmeden devam ediyor. Peki 2021 yılında alınabilecek kripto paralar nelerdir? İşte bazı tahminler…

2021 Hangi Kripto Para Alınmalı?

2020, tüm dünyayı saran Covid-19 salgının etkisiyle olağan dışı bir yıl olarak geçti. Bunun etkisi kripto para dünyasında da yaşansa da Bitcoin gibi büyük oyuncular sıralamada pek fazla yer kaybetmedi. 2021 kripto para tahminleri arasında da Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi işlem hacmi yüksek para birimlerinin kripto para sıralamasında yer kaybetmeyeceği üzerinde yoğunlaşmıştır. Benim fikrime göre de küçük değişiklikler yaşansa da 2021 yılında bu iki dev sırasını kolay kolay kaybetmeyecektir. Kripto paralar listesindeki ilk 10 sıralamasında ise bazı farklılıklar olabilir. Bu konu hakkındaki görüşlerimize altcoin yatırım tavsiyeleri 2021 başlığında yer vereceğiz.

Alınabilecek kripto paralar 2021 listesinde bu yıl da yine Bitcoin (BTC) var. Çünkü Bitcoin, piyasaya ilk çıktığı günden bu yana kendisine olan güveni güçlendirmeye devam ediyor ve bu da Bitcoin işlem hacmini genişletiyor.  Bitcoin’in 2020 yılındaki grafiği incelenirse yılın ilk çeyreğinde Covid-19 salgınının da etkisiyle ciddi bir düşüş yaşadığı ancak daha sonra yükselişe geçtiği görülür. Eğer doğru hamleler yapılırsa Bitcoin, 2021 yılında da yatırımcıların yüzünü güldürecektir. Öte yandan, Ethereum (ETH) kripto para birimi de büyük işlem hacmi sahip önemli varlıklardan biridir. Tahminlere göre Ethereum önümüzdeki günlerde de popülerliğini sürdürecek ve yatırımcılarına kazançlar sağlayacaktır.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2021

2009 yılında piyasaya giren Bitcoin’in ardından çıkan tüm dijital para birimlerine altcoin ismi veriliyor. Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Ripple (XRP), Tether (USDT), Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Polcadot (DOT) kripto para birimleri önemli altcoinlerden yalnızca bazılarıdır. Peki bu altcoinlerden hangileri alınabilecek kripto paralar 2021 listesinde yer alıyor? İşte yükselmesi beklenen kripto paralar 2021 listesi…

 • Litecoin (LTC): Litecoin, işletim sistemi özellikleriyle Bitcoin’e benzeyen bir kripto para birimidir. Bu para biriminin değeri, geçtiğimiz dönemlerde yüksek rakamları görmüş ancak daha sonra inişe geçmiştir. Bu durum da LTC’nin olması gereken değerin altında işlem gördüğü kanısını oluşturuyor. Bu nedenle 2021 yılı, Litecoin yatırımcılarına uzun vadede büyük kazançlar sağlayacak gibi duruyor.
 • Binance Coin (BNB): Binance Coin, ilk olarak 2017 yılında piyasaya çıkmış olan bir alt coindir. Bu dijital varlık, yatırımcıların güvenini sağlamış olmasına rağmen henüz büyük değerler kazanmamıştır. Bu nedenle 2021 yılı içerisinde Binance Coin’in büyük yatırımlar kazanacağı ve değerini katlayacağı tahminleri mevcuttur.
 • Cardano (ADA): Cardano kripto parası da Binance Coin gibi ilk defa 2017 yılında piyasaya çıkmış ve bugüne kadar hak ettiği yatırımı alamamıştır. Bu nedenle 2021 yılının Cardano altcoini için olumlu geçeceği tahminleri mevcuttur.

Sürpriz Kripto Para Birimleri

Alınabilecek kripto paralar listesi yalnızca Bitcoin ve eski altcoinlerden oluşmuyor. Bana göre 2021 yılı, bazı sürpriz kripto para birimlerinin de süper yılı olacak. Bu nedenle henüz senenin başındayken bu para birimlerini takip etmek ve yatırım yapmak son derece önemli.

Steller Lumens (XLM), sürpriz kripto para birimleri listemizde ilk sıralarda yer alıyor. XLM şirketinin kurucusu Jed McClab, aynı zamanda Ripple şirketinin de eski ortağıdır. Steller kripto parası, Ripple ile benzerlikler taşıdığı için uzun süre Ripple’a alternatif olarak düşünülmüştür. SEC’in Ripple şirketine açtığı dava, Steller Lumens için olumlu bir süreç olmuştur. Bu süreçte Ripple’ın birçok yatırımcısı Steller para birimine geçiş yapmıştır. Steller’ın 2021 yılında bu yükselişinin devam edeceği beklentisi de bu noktada ortaya çıkmıştır.

Sürpriz çıkışlar yapabilecek bir diğer kripto para birimi ise Chainlink (LINK) olarak görülüyor. Chainlink, geçtiğimiz yıl 1,74 dolar ile seneye giriş yapmış ve 11,60 dolar ile seneyi kapatmıştı. Kuruluşundan itibaren yatırımcıların güvenini kazanmaya başlamış olan bu para biriminin 2021 yılında yeniden yükselişte olacağını düşünmek de bu nedenle oldukça mantıklıdır.

2020 Yılında Çıkan Kripto Para Birimleri

Alınabilecek kripto paralar 2021 listesi düzenlenirken 2020 yılında piyasaya çıkan altcoinleri unutmamak da gerekir. Her geçen gün artan kripto para trafiğine geçtiğimiz yıl NEAR Protocol (NEAR), Skale Network (SKL), Avalanche (AVA), Frontier (FRONT), Graph (GRT), 1inch (INCH), Stafi (FIS), Polcadot (DOT), Acala (ACA) gibi varlıklar da katılmıştı. Yeni kripto para birimlerinin öncelikle alt yapısı, teknolojisi ve anlaşmalarıyla yatırımcıların güvenini kazanması gerekiyor. Bu nedenle bazı kripto para birimlerinin bir süre herhangi önemli bir yükseliş olmayacağı tahmin ediliyor. Fakat bugünlerde henüz düşük değerlere sahip olan bu birimlerden bazıları gelecek vadediyor. Bu nedenle detaylı inceleme yaparak 2020 yılında piyasaya girmiş olan kripto para birimlerine yatırım yapmanız uzun vadede kazançlı olacaktır.

2021 yılında yeni çıkacak kripto para birimleri hakkında ise henüz tam bir bilgi bulunmuyor. Fakat yakın bir zamanda yeni birimlerle ilgili haberlerin gelmesi bekleniyor. Bu nedenle yeni kripto para birimleri hakkındaki haberleri takip etmek doğru yatırımlar için oldukça önemli olacaktır.