• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri:  0850 220 50 00

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri:  0850 220 50 00

Baktığımız zaman tarım sektörü ülkemizde ve dünyada finans kaynağına kesinlikle ihtiyacı olan önemli iş kollarından biridir. Tarım üreticileri, gelen kazanç yeterli olmadığı zamanlarda, işletmenin sermaye oluşturabilmesi ve yatırımlar yapabilmesi için çeşitli finans kaynağı sağlayan kuruluşlara başvurmaktadır. T.C. Ziraat Bankası, ülkemizde tarım sektöründekilere finans sağlama imkanı sunan ve öncü sayılabilecek en önemli kredi kuruluşudur. Türkiye’deki bankacılık tarihine bakacak olursak, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası bu tarihe yön vermiştir diyebiliriz. Memleket Sandıklarına kadar ulaşan bir temele sahip olan Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası 20 Kasım 1863 tarihinde Mithat paşa tarafından kurulmuş olup, kuruluş yeri Sırbistan Pirot kasabasıdır. Menafi Sandıkları olarak adlandırılan Memleket Sandıkları 1883 yılında bu ismi almıştır. Bu sandığın sermayesi T.C. Ziraat bankasına tamamen aktarılmıştır. Şimdiki zamana bakacak olursak, T.C. Ziraat Bankası tarım emekçisi üreticilere finansman desteği sağlayan en önemli banka olup, mevcut ya da yeni kurulacak işletmelere her türlü desteği sonuna kadar vermektedir. Her ne kadar ticari amaçlı kurulmuş firmalar gibi işler yapıyor olarak gözükse bile, bu bankanın kurulma amacı çiftçilik yapan insanlara yatırım ve üretim amaçlı kullanılacak krediler vermektedir. Ülkemizde hem bankacılık dalı hem de tarım sektörü açısından çok büyük bir önem taşıyan T.C. Ziraat Bankası kuruluşundan bu yana sürekli istihdam için en önemli banka olarak duruşunu korumakta.

Banka Sektörü

Bankacılık sektörü, tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemiz ekonomisinde de ağırlığı olan önemli bir iş sektörüdür. 2020 Ocak tarihinden itibaren, ülkemizdeki bankacılık bölümünün aktif olan büyüklüğü 4.533.530 milyon Türk lirası olarak kayıtlara geçmiştir. Bu araştırmanın dayanağı bankacılık düzenleme ve denetleme kuruludur. Gelişmiş ülkelerin bu günlerdeki şartlara gelmesini sağlayan şeylere bakarsak, siyasi otoritelerin ve çeşitli krizlerin tam anlamıyla etkisi bulunmaktadır. Ülkemizdeki finans sisteminin oluşumu da diğer ülkelerin oluşumuyla benzer olaylar içermektedir. Diğer iş kollarında da olduğu gibi, ülkemiz ve yaşadığımız dünyanın ekonomisi için tarım kolu, finansman ve destek kaynaklarına ihtiyaç duyan en önemli iş kollarının ilk sıralarında gelmektedir. Üretici, istediği ya da gerek olduğu kazanımı sağlayamadığında, finansman kaynaklarına başvurur.

Bankalar Destek

Destek yolu açan kurumlar dahilinde, bankaların önemli oranda yeri bulunmaktadır. Bunun da kanıtı olarak; bankalar finansal destek olarak 2020 şubat tarihi itibarı ile 2.770.888 türk lirası değerinde kredi imkanı sağlamıştır. Banka an kaynaklı sistemlerin asıl elemanları, ticaret bazlı bankalardır. Gelişen ve artan ekonomik gereksinimleri sağlanabilmesi adına, ticari bankaların halkın büyük bir bölümünden memba toplaması gerekmiş ve bunun sebebi olarak da bankacılık düzenlemelerinin sürekli olarak güncel kalmasına, yapılanmasına ayrıyeten bu sektörün her daim canlı kalabilmesine neden olmuştur.

Ziraat Katılım

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri: 0850 220 50 00 ziraat bankasının müşterilere hizmeti için oluşturduğu bu numaraya ulaşarak, banka işlemlerinizin birçoğunu hiç bir şekilde bankaya ya da ATM’ye gitmeden telefonla arayarak rahatlıkla yapabilir ve yapacağınız işleme uygun olarak yönlendirmeler alıp, çeşitli talepler edebilirsiniz. Günümüz teknolojisinin sunduğu bu imkandan faydalanmak, size zaman kaybı ve zahmet yaşatmadan, işlerinizi kolayca halledebilme fırsatı sağlayacak. Yılın her günü ve her saati; hızlı, güvenilir ve çok pratik bir şekilde işlemlerinizi yapabilmenizi sağlayan bu bankacılık hizmetini kullanabilmek için yapacağınız tek şey Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri: 0850 220 50 00 hizmet numarasını aramak olacaktır.

Müşteri Hizmetleri İşlemler

Siz kullanıcılar, bu müşteri iletişim ve yardım merkezi numarasını aradığınız zaman, sizin kimliğinizi doğrulamak amaçlı yapılan; nüfus cüzdanı no, kartınızın şifresi veya numarası bilgilerinizi verdikten sonra yapmak istediğiniz işlemleri gerçekleştirebileceksiniz. Mobil bankacılık şifrenizi, internet bankacılığı şifrelerinizi ya da kart şifrelerinizi müşteri hizmetleri nosunu arayarak bankalara gitmeden alabilirsiniz. Bütün bu imkanların dışında ise müşteri temsilci hattına bağlanarak güncel kur bilgileri veyahut bankanın yaptığı hizmetler ve başka ürünler hakkında detaylıca bilgiler edinebilirsiniz.

Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri: 0850 220 50 00 numarasında T.C. Ziraat Bankası’ndan bankayla ilgili işlem yapabilmek için, bu bankaya özel cari hesabınız olması gerekmektedir. Bankadan hesap açtığınız anda imzalamış olduğunuz Genel Bankacılık Sözleşmesi şartları neticesinde müşteri hizmetleri iletişim merkezinden de hizmet alabilme hakkını onaylamış oluyorsunuz.

Peki bu iletişim merkezlerinde size sunulan hizmetler neler?

 • Hesabınızla ilgili tüm işlemler,
 • Kartınızla ilgili tüm işlemler,
 • Şifre değişikliği, şifre alma gibi tüm şifre işlemleri,
 • Yatırım işlemleriniz,
 • Fatura ya da gerekli yerlere yapacağınız ödeme işlemleriniz,
 • Ziraat hesabınızla yapacağınız para transferleri işlemleriniz,
 • Müşteriler için danışma ve bilgi alma hattı,
 • İnternet ya da mobil bankacılık işlemleri için destek alabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Ülkemizde sunulan 3 çeşit dil seçeceği mevcuttur, bunlar: Türkçe başta olmak üzere İngilizce ve Arapça seçenekleri ile hizmet verebilmektedir. Türkçe seçeceği için hiç bir tuşlama yapmanıza gerek yok ancak Arapça seçeceği için telefon tuşlarından 8’i, İngilizce seçeceği için de 9’u tuşlamanız yeterli olacaktır.

Merak ettiğiniz diğer soruları da cevaplayalım:

 • Kişisel bilgilerinizde yanlış veyahut eksik durum olduğu zaman yapacağınız bir işlem var o da; bilgilerinizi tekrardan güncellemek ve yenilemek için en yakınınızdaki şubelerden birine uğrayıp bu işlemlerinizi halletmek olacaktır.
 • Ziraat Katılım Müşteri Hizmetleri: 0850 220 50 00 numarasını aradığınız takdirde, cep telefonu hattınızdaki bulunan paketin içindeki dakikalardan düşer ve ekstradan bir ücret ödemezsiniz
 • Bu, ziraat katılım müşteri hizmet numarasını çevirirken, numaranın başına alan kodu koymanıza hiç gerek yok.

Ziraat bankasının müşteri hizmetlerine hiç bir şekilde bekleme yapmadan direkt olarak bağlanmak isterseniz yapacağını işlemler şunlar;

 • C. kimlik numaranız talep edildiği zaman kimlik numaranızı tuşluyorsunuz,
 • Daha sonra size sunulan menüde 1 tuşlaması yapıyorsunuz,
 • Son iki hamleniz ise 7 ve hemen ardından 0 numarasını tuşladıktan sonra müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yani, yapacağınız tuşlama işlemleri sırasıyla; kimlik numaranızı tuşlamak, 1 tuşlamak ve hemen ardından 7 ve 0 numaralarını tuşlamak olacaktır.

Elinizin altındaki imkanları kullanarak Ziraat Bankasının size sunduğu teknolojik imkanlarla, banka şubelerine gitmeden, bankacılık işlemlerinizi ziraat telefon hattından, ziraat telefon uygulamasından ya da www.ziraatbank.com.tr adresinden rahat ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aradığınız müşteri temsilcisi vermesi gereken bütün cevapları size verecektir, siz de kafanıza takılan tüm sorularınızı bu müşteri temsilcilerine rahatça sorabilirsiniz.

Katılım Sisteminin Diğer Normal Sistemlerden Ayrılığı Noktalar Nelerdir?

 • Diğer bankacılık işlemlerinde risk tamamen borçluya aittir. Ziraat katılım sisteminde ise risk 2’ye bölünür; emek sahibi ve sermaye sağlayan bu riski paylaşır. Bununla birlikte katılım sisteminde sermaye sağlayanın zarar edebilme ihtimalinin olduğu gibi, emek sahibinin de emeğinin zayi olma ihtimali de göz önünde bulundurulmalıdır.
 • Geleneksel bankacılıkta müşteriye faizli kredi verilir. Katılım bankacılığında ise ticaret yöntemiyle fon kullandırılır ve müşterinin ihtiyacı olan malı, almak istediği hizmeti veya hakkını satıcıdan peşin olarak alır akabinde üzerine karşılar koyup müşteriye vade seçeneğiyle satar.
 • Geleneksel bankacılıktaki kredi işlemlerinde ödeme banka müşterisine yapılıyor. Satıcıya ödeme yapılsa dahi bu, alış değeri değil müşteri adına kullanılan kredinin satıcıya ulaşması işlemidir. Katılım bankacılığında ise ödeme, müşteriye değil de malın satıcısına ödeme yapılması şeklinde ilerleyen bir sistem mevcuttur. Hal böyle olunca ödeme, ürünün katılım bankası tarafınca alış ödemesidir.
YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla