İş Bankası Dolar Vadeli Hesabı Nedir Hangi Özelliklere Sahiptir? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.607,00
  % 0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5499
  % 0,20
 • € EURO
  34,8534
  % 0,24
 • £ POUND
  40,7337
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  1985312,583
  % -4,24
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

İş Bankası Dolar Vadeli Hesabı Nedir Hangi Özelliklere Sahiptir?

İş Bankası Dolar Vadeli Hesabı Nedir Hangi Özelliklere Sahiptir?
728 90

Başlıklar

İş Bankası Dolar Vadeli Hesabı Nedir Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası dolar vadeli hesap açtırmak istiyorsanız yapacağınız işlemler oldukça basittir. Hem yatırım yapmak hem de faiz almak için vadeli dolar hesabı açabilirsiniz.

İş Bankası Dolar Vadelı Hesabı Nedir Nasıl Açılır ?

Vadeli hesaplar paranızı risk almadan değerlendirmenizi sağlamaktadır. Bankadan bankaya faiz oranları değişiklik gösterse de dolar vadeli hesaplarında vade gün sayısı değişiklik göstermez. Ayrıca bu paranın istediğiniz kısmını vade gününün sona ermesinden sonra çekebilirsiniz. Vade gününden önce para çekme işlemini yaptığınızda ise o ayki faiz oranından yararlanamazsınız.

300 250 4

İş Bankası Dolar Vadeli Hesabı Nedir?

İş Bankası’nda dolar vadeli hesabı açmak için önceden tanımlı bir İş Bankası hesabınızın olması yeterli olacaktır. Ayrıca bankanın size sunmuş olduğu faiz oranları sayesinde yatırımlarınızın zaman içerisinde kat ve kat arttığını da göreceksiniz. Banka sizin için bir aydan üç yıla kadar vadeli hesaplar tahsis edebilmektedir.

Döviz cinsleri için vadeli mevduat hesapları için minimum para yatırma tutarları belirlenmiştir. Dolar ve Euro hesapları için minimum 1000, Kanada ve Avustralya doları içinse minimum 1500 dolarlık yatırım yapmanız gerekmektedir. Eğer siz hesabınızı vade bittiğinde kapatma talimatı vermezseniz bir sonraki aya otomatik olarak bakiyeniz devredilir ve kazandığınız faiz tutarı da hesabınıza yansıtılır.

Vadeli döviz hesabını tüm İş Bankası şubelerinden, bankamatikten, internet şubesinden, telefon şubesinden veya iş cepten açabilirsiniz. Aynı şekilde hesap kapama işlemlerinizi de saydığımız yöntemlerle yapabilirsiniz. Faizlerinizi de tüm İş Bankası bankamatiklerinden güvenli bir şekilde çekebilirsiniz. Eğer döviz cinsinden de ödeme yapan bir bankamatikten işlem yaparsanız çekim işlemlerinizi dolar ve Euro üzerinden de yapabilirsiniz.

Türkiye’de en yaygın şube ve bankamatik hizmetlerinden birine sahip olan İş Bankası aynı zamanda telefon bankacılığı ile de 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

İş Bankası Vadeli Hesabın Avantajları

İş Bankası vadeli hesaplar istediğiniz zaman vadesini bozma özelliğine sahiptir. Bu sayede acil para ihtiyaçlarınızda hemen vadeyi bozarak nakit ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ayrıca buna gerek bile kalmadan, hemen internet bankacılığını kullanarak da istediğiniz bütün banka işlemlerini bir tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Dolar Hesabı Kazandırır mı ?

İş Bankası Dolar Hesabı Kazandırır mı ?

Döviz işlemlerinizi herhangi bir döviz bürosundan yaptığınızda alınan paranın gerçek olup olmadığı gibi şüphelere de girebilirsiniz. Ayrıca güvenlik riski de olmaktadır. İşlemlerinizi banka aracılığı ile yaptığınızda ise hem bu tür risklere girmezsiniz hem de daha düşük makas aralıkları ile dövizinizi diğer para cinslerine çevirebilirsiniz.

İş Bankası Vadeli Hesabımı Bozarsam Ne Olur?

İş bankası vadeli hesapların bozulması durumunda oluşacak sorunlar, ilk olarak maddi kayıplarla başlayacaktır. Düzenli olarak kullanımın dışına çıkarak, belirlemiş olduğunuz tarih öncesi nakit çekimleriniz, aynı zamanda kendinizi geliştirmeniz anlamında oldukça kaliteli çözümler olacaktır. Diğer taraftan aksatmadan ve gelişim sağlayarak ilerleyeceğiniz tüm adımlar her zaman için pozitif sonuçlarla bitecektir. Bu evreden sonra tekrar vadeli hesap özelliklerinden yararlanabilir veya direk olarak hesabınıza aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla