Fas Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.665,00
  % 2,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5415
  % 0,33
 • € EURO
  34,6256
  % 0,27
 • £ POUND
  40,5338
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3446
  % -0,70
 • BITCOIN/TL
  2043727,723
  % -0,70
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Fas Konsolosluğu

Fas Konsolosluğu
728 90

Fas Konsolosluğu aracılığı ile vize işlemlerini zaman kaybetmeden tamamlayabilirsiniz. Vize işlemlerinin yanı sıra ülkemizde bulunan Fas vatandaşlarının kendi resmi işlemleri için de konsolosluklardan yardım almasına olanak verilmektedir. Kuzey Afrika’da yer alan bu ülkenin başkenti Rabat’a ve diğer tüm kentlerine konsolosluklar aracılığı ile vize alarak giriş yapabilirsiniz.

Başlıklar

Fas Konsolosluğu Ankara

Fas Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize işlemleri, Fas vatandaşları için doğum bildirme, babalık iletilmesi, doğum bildirme evlilik ve boşanma gibi bildirimlerin yapılmasına da fırsat verilmektedir. Fas dışında yaşanan resmi olayların konsolosluklar aracılığı ile resmi kayda dökülmesi mümkün kılınmıştır. Rabat Sokak, numara 11, G.O.P  adresi aracılığı ile Ankara temsilciliğine anında ulaşabilirsiniz. Gelmeden önce gerekli olan randevu adımlarını tamamladığınızdan da emin olmalısınız.

300 250 4

[email protected] mail adresi aktiftir. Bu mail adresine sorularınızı ve sürece dair merak ettiğiniz hususları iletebilirsiniz. Fas Konsolosluğu Ankara temsilcileri açık ve anlaşılır içerikteki iletilere en kısa sürede yanıt verecektir. Fas konsolosluğu ile alakalı güncellemeleri taklip etmek için internet site adresini de yakından takip etmelisiniz. Bu şekilde prosedürlerde yapılan değişimler ve güncellemeler ile alakalı da veril sahibi olacaksınız.

Fas Konsolosluğu İstanbul

Fas Konsolosluğu İstanbul’da da temsilcilik bulundurmaktadır. Levazım Mahallesi Korukent Sitesi Beyaz Köşk Apartmanı Numara 46/2,Beşiktaş adresi üzerinden İstanbul temsilciliğine erişim hakkınız bulunmaktadır. Fas Konsolosluğu İstanbul telefon numarası (0212) 258 15 98 olarak bildirilmiştir. Bu telefon numarası sadece mesai saatleri içerisinde aktiftir. Sorularınızı mesai saatleri içerisinde iletmeye ayrıca dikkat etmelisiniz. Fas konsolosluğu vize işlemlerine ek olarak Fas vatandaşlarının Türkiye’de bir sorun yaşamaları ya da evraklarını kaybetmeleri ile alakalı olarak da yardımcı olan kurumlardandır. Sorunun çözülmesi için başvuruda bulunulduktan sonra yetkililer sürecin çözüme kavuşturulması için harekete geçecektir.

Konsoloslukların hizmet verme biçimlerinde salgın ile alakalı değişimler meydana gelmiştir. İşlemlerin büyük bir çoğunluğunun online tamamlanmasına onay verilmektedir. Örneğin vize başvuru adımlarında gereksinim duyacağınız evrakların online olarak temin edilmesine olanak verilmektedir. Konsoloslukların hizmet kapasitelerinde bazı kısıtlamalara gidilmiştir. Bu nedenle normal koşullarda kısa sürede tamamlanabilecek olan işlemlerde dahi bazı gecikmeler yaşanabilmektedir. Randevulu sistemin bu derece ön plana çıkmasının asıl sebebi de pandemidir.

Fas Konsolosluk İletişim

Fas Konsolosluğu telefon numarası +903124376020 olarak belirtilmiştir. Bu telefon numarası üzerinden zaman kaybetmeden Ankara temsilciliğine erişim sağlayabilirsiniz. Telefon numarası mesai saatleri dışında aktif değildir. Fas Konsolosluğu randevu işlemlerinden başlayarak gerekli evraklar ile lakalı danışmak istediğiniz hususlara kadar bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Mail adresi ve internet sitesi aracılığı ile iletilen duyuruları kullanarak da vize talep süreçlerine dair gerekli olan tüm bilgilendirmelere ulaşmanız sağlanır.

Fas Konsolosluğu iletişim numaralarına en sık gelen soruların başında vize harcı ile alakalı unsurlar gelmektedir. Vize başvuru adımlarının dikkate alınması için kesinlikle vize başvurusunun eksiksiz iletişmesi ve harcın da yatırılması gerekir. Vize harcının sorunsuz şekilde yatırılmasının akabinde size sunulan dekontu da saklamanız gerekmektedir. Dekontun yanı sıra işlemler dijital olarak da kayıt altına alınmaktadır. Vize başvurularınızın ret yanıtı alması da olasılıklar arasındadır. Tam da bu nedenle vize başvurunuzun ret yanıtı alması durumunda yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmeyeceğini bilmeniz gerekir.

Fas Konsolosluk Adresi

Fas Konsolosluğu Ankara ve İstanbul’da yer almaktadır. Fas Konsolosluğu adresi aracılığı ile vize başvuru adımlarına dair gerekli olan tüm bilgi alma adımlarını yerine getirebilirsiniz. Fas Konsolosluğu nerede; Ankara ve İstanbul temsilcilikleri üzerinden vize almanıza gerek kalmadan kısa süreli olmak kaydı ile ülkeye giriş yapmanıza da izin verilebilmektedir. Elinizde eğer 6 ay kadar geçerliliği devam eden bir pasaport bulunuyorsa 90 güne kadar Fas’a vizesiz giriş hakkınız olacaktır.

Vizesiz giriş adımlarında 90 günü aşmanız durumunda dış temsilciliklerden vize talep adımlarını yerine getirmeniz gerekecektir. Ülkeye giriş aşamasında 100 bin dirhemden daha fazlasını sokmanıza izin verilmemektedir. Bu sınırın üzerinde beyan edilmemiş olan dövizin ülkeye sokulması durumunda kişiler hakkında tahkikat yapılacaktır. Sadece ülkeye sokulması değil aynı zamanda bu tutardan fazla miktarın ülkeden çıkartılmasına da olanak verilmemektedir. İstanbul ve Kazablanka arasında direkt uçuşlar yapılmaktadır. Bu vizesiz giriş adımlarından faydalanmak için daha öncesinde ülkeye girerek sınır dışı edilmemiş olmanız gerekir. Gerekli görülmesi durumunda ek güvenlik denetimi yapılması için geçmiş senelerde kullanmış olduğunuz pasaportların da istenmesi söz konusu olabilir.

Fas Konsolosluğu Vize Randevu

Fas Konsolosluğu vize randevu işlemlerini tamamlamanızın hemen sonrasında belirtilen gün ve saatte size bildirilen evrakları hazır bulundurarak sunmalısınız.

 • Vize başvurularınızda biyometrik fotoğraflarınızı sunmanız gerekir. Bu fotoğrafların son 6a aya ait olması istenmektedir. 6 aya ait olmayan fotoğraflar kabul edilmeyecektir. Bu konuda kural getirilmesinin asıl sebebi ülkeye giriş çıkış adımlarında kimlik tespit sorunlarının yaşanmamasıdır.
 • Vize başvuru adımınızı yerine getirirken online olarak size iletilen vize başvuru formunu 2 nüsha halinde eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Bu verilen bilgilerde en ufak bir yanlışlık olması durumunda başvurunuz ret yanıtı alacaktır. Ülkeye turist olarak giriş yapacak olan bireylerin otel rezervasyon konfirmasyon bilgilerini de sunmaları gerekir. Ayrıca uçak biletlerinin gidiş dönüş nüshaları da sunulmalıdır.
 • Vize başvuru adımlarında maddi durumunuzun ülkeye girmek için yeterli olduğunu kanıtlamanız adına sizden son 6 aya ait hesap dökümünüz de talep edilebilmektedir. Vize başvuru adımlarının hemen sonrasında finansal durumunuzun yetersiz bulunması halinde başvurunuzunret yanıtı alacağını da unutmamalısınız.
 • Ülkeye çalışmak için giriş yapacak olan kişilerin kabul aldıkları firmadan referans mektubu alması ya da davet mektubu iletmesi de oldukça verimli sonuç verecektir. Bu şekilde kurumsal bir firmanın güvencesi ile ülkeye giriş yapma hakkını elde etmiş olacaksınız.

Fas Konsolosluğu çalışma saatleri 09.00 ve 16.00 arasıdır. 12.30-13.30 öğle arasıdır. Fas vize başvuru aşamasında evraklarınızı sunarken bu çalışma sürelerine de dikkat edilmelidir. Vize başvurularını aile birleşimi gibi alternatifler üzerinden yerine getiriyorsanız bekleme süreciniz 4 haftadan daha uzun olabilir. Ortalama 90 günlük bir bekleme süreci sonrasında yanıt sunulacaktır.

Fas Konsolosluğu Duyuru

Fas Konsolosluğu duyuru başlıklarını yakından takip etmelisiniz. Duyurular üzerinden Fas vatandaşlarının ülkelerine dair yararlı bilgilere ulaşması sağlanır. Bunun yanı sıra vize işlemlerinden başlayarak ülkeler arasında yapılan anlaşmalar ile vize muafiyet hususuna kadar gerekli olan verileri alabilirsiniz. Fas vize işlemleri ve seyahat planlama adımlarının öncesinde hangi pandemi önlemlerinin geçerli olduğu ile alakalı inceleme yapmanız gerekmektedir. Pandemi vaka sayılarına göre alınan önlemlerde günlük değişimler olabilmektedir. Bu nedenle duyurular kısmını yakından analiz etmeniz oldukça önemlidir.

Fas Konsolosluğu Vize Sorgulama

Fas Konsolosluğu vize sorgulama aşamasında kişilerin kendilerine iletilen referans numarasını kullanması gerekmektedir. Vize sorulama adımında olduğu gibi başvuru adımlarından pasaport tarihinin kontrol edilmesine kadar eğer isterseniz danışmanlık firmalarından yardım alabilirsiniz. Sorgulama sonucunda başvurunuzun reddedildiğine dair bir bilgilendirme yapılırsa, konsolosluk aracılığı ile başvurunuzu yineleme hakkınız vardır. Reddi itirazda bulunarak mevcut başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini talep edebilirsiniz. Bu aşamada yeniden ret yanıtı verilirse aynı başvuru adımlarını tekrarlayarak yeniden başvurunun iletilmesi sağlanabilir.

728 90
Araç çubuğuna atla