• YARIM ALTIN
  3.153,00
  % -0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  16,1920
  % -0,96
 • € EURO
  17,4658
  % -0,86
 • £ POUND
  20,5557
  % -0,61
 • ¥ YUAN
  2,4170
  % -0,42
 • РУБ RUBLE
  0,2451
  % -2,75
 • BITCOIN/TL
  465647,435
  % -1,59
 • BIST 100
  %

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar

Kredi notu bir bankadan kredi alabilmeniz için en önemli şeydir. Böylelikle rahatça istediğiniz ihtiyaç veya konut gibi kredileri alabilirsiniz. Ancak olası durumlarda bazen kredi notumuz düşer. Bunun sebepleri kredi kartlarımızı ödeyemememiz ya da bu işlemi düzenli yapamamamızdan kaynaklanıyor olabilir. Herkesin hayatında maddi olarak olumsuz zamanlar olabileceği gibi bazı bankalar da bu konuda anlayışlı davranmaktadır. Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar bu şekilde birçok insana kredi verebilmektedirler.

Kredi Notu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kredi notunuz sayesinde olası nakit ihtiyaçlarınızda gayet iyi bir miktarda kredi çekebilirsiniz. Elbette düzenli bir geliriniz varsa ve bu gelir yüksek bir miktarsa veya üzerinizde herhangi bir yasal süreç yoksa bu kredinin limiti de artmaktadır. Bu sayede çok daha iyi bir kredi çekebilirsiniz yani. O yüzden kredi notunuzu yüksek tutmanız olası aksi durumlarda veya maddi durumunuzun sıkışık olabileceği dönemlerde sizlere yardımcı olacaktır.

Kredi Notunuzun Düşük Olması Ne Demektir?

Kredi Notunuzun Düşük Olması Ne Demektir?

Kredi notunuzun düşük olması demek kredi kartınızı yeterince düzenli ödemiyorsunuz veya eksik ödüyorsunuz demektir. Bu gibi durumlarda yapılacak en iyi şey daha düzenli ödemeler yapabilmektir. Aksi halde krediye ihtiyacınız olan durumlarda bunu karşılamak için yeterli kredi sizlere sağlanamayabilir.

Kredi notunuzun düşük olması birçok alanda sizi sıkıntıya sokabilir. Kredi çekemeyebilir ya da düşük limitli krediler çekmek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte yüksek limitli kredi kartlarınız da olmayabilir. Tüm bunlarla birlikte ihtiyacınız olduğunda yeterli kredi de alamayabilirsiniz. Bunun çözümü için bazı bankalar da yardımcı olmaktadır. Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar da söz konusudur.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Akbank, Yapı Kredi, OdeaBank, N Kolay Kredi, Burgan Bank, Fiba Bank ve ING Bank bu sıralamada üst sıralarda yer almakta ve düşük kredi notu olanlara karşı da daha çözüm odaklı davranmaktadırlar. Buradaki amaç müşteriyi çekmek ve ayağını alıştırmaktır. Bu sayede müşteri bankaya bir yakınlık duracak ve durumu iyileştiğinde de bu bankalardan yararlanacaktır. Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar da aşağı yukarı bu şekildedir.