Acil Nakit Para Bulmanın Yolları | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.867,00
  % 0,30
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5561
  % 0,12
 • € EURO
  34,9929
  % 0,27
 • £ POUND
  41,4930
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  4,4876
  % -0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3902
  % 2,43
 • BITCOIN/TL
  2123320,641
  % -1,15
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Acil Nakit Para Bulmanın Yolları

Acil Nakit Para Bulmanın Yolları
728 90

Nakit para, acil ihtiyaçlar dahilinde her daim ihtiyaç duyulabilecek bir gereksinim olduğundan birçok insan acil nakit para bulmanın yolları üzerine araştırmalar yapmaktadır. Dönem şartları da göz önüne alındığında, bu gereksinime olan ihtiyaç zorunluluk halini almıştır. O yüzden birçok insan bankaların yolunu tutmaktadır. Fakat acil ihtiyaçlar için bankalardan nakit para alabilmek her zaman mümkün olmuyor. Bu sebeple sizlere bu yazımızda, acil ihtiyaçlarınız için hızlı bir şekilde nakit bulmanın yollarından bahsedeceğiz.

Başlıklar

Nakit İhtiyacımı En Hızlı Nasıl Karşılayabilirim?

Bazen sadece nakit ihtiyaç değil, bu ihtiyacın en hızlı nasıl çözülebileceği de önem teşkil etmektedir. O yüzden nakit ihtiyaçlarınızı en hızlı çözeceğiniz yerler arasında ilk sırada yine kendiniz yer alıyorsunuz. Çokta önemi olmayan ya da artık kullanmadığınız ve nakde çevirebileceğiniz teknolojik eşyalarınızı, ilgili yerlere satarak buradan nakit para elde edebilmeniz mümkün.

300 250 4

Ancak size daha hızlı ve daha fazla miktarlarda nakit para gerekiyorsa o zaman, faktöring şirketlere başvurabilirsiniz. Faktöring şirketler kişinin ihtiyacına uygun nakit parayı genelde senet karşılığında size sunar. Alınabilecek nakit para ve ödeme planları ise kişilerin bütçesine göre değişkenlik gösterir.

Senetsiz Nakit Parayı Nasıl Bulabilirim?

Eğer senet olmasın, sonradan başım ağrımasın niyetinde iseniz, öyleyse senetsiz uygulayabileceğiniz yöntemler de var. Bunlardan ilki telefon alıp satmak. Kredi kartınızdan bir telefon yahut tablet alıp daha sonra bunu satarak, acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Ancak kredi kartınız yoksa hattınız üzerine de cep telefonu almanız mümkün. Hat üzerine alınan cep telefonları yine uygun ödeme planları şeklinde, aylık cep telefonu faturanıza yansıtılacaktır.

Eğer bu da sizin için uygun değilse acil nakit para bulma yolları arasından şunu da deneyebilirsiniz: Bir kuyumcuya giderek kredi kartınız ile altın alıp daha sonra bu altını bozdurabilir ve böylece nakit ihtiyacınızı anında karşılayabilirsiniz.

Acil Nakit İçin Bankalara Başvurabilir miyim?

Evet, acil nakit ihtiyaçlarınız için neredeyse tüm bankalara başvurabilir ve ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Ancak bunun için her banka, sizden bazı şartları sağlamanız talebinde bulunacaktır. Bunları yerine getirdiğiniz takdirde bankalar, acil nakit para bulma yolları arasında en güvenilir seçeneklerden olacaktır.

728 90
Araç çubuğuna atla