Kredi Notu Az Riskli Ne Demek | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.607,00
  % 0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5499
  % 0,20
 • € EURO
  34,8534
  % 0,24
 • £ POUND
  40,7337
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  1985312,336
  % -4,24
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Kredi Notu Az Riskli Ne Demek

Kredi Notu Az Riskli Ne Demek
728 90

Kredi notu az riskli ne demek ve kredi notu neye göre verilir sorularının cevabını; Kredi Kayıt Bürosu belirlemektedir. Banka müşterilerinin kullandıkları kredili mevduat hesabı, kredi kartı ve taksitli kredileri ile ilgili olarak kullanım ve de ödeme alışkanlıklarının durumuna göre; KKB tarafında hesaplama yapılarak tüketiciye puan verilir ve bu puanlara göre tüketici fazla riskli, orta riskli, az riskli, iyi ve fazla iyi olarak nitelendirilir. Kredi notunuz fazla riskli grubunda ise; kredi alma şansınız maalesef ki düşük seviyelerde olabilir.

Başlıklar

Az Riskli Notu Nedir?

Kredi notu az riskli ne demek ayrıntısına girecek olursa; KKB tarafından, banka müşterisine 800 ve 1100 arasında kredi puanı verildiği takdirde, az risk grubunda sayılırsınız. Bu grup içerisinde bulunan banka müşterileri, bankalar tarafından kredi verilmesi muhtemel kişiler olarak değerlendirmeye alınmaktadır. Diyelim ki kredi notunuz 1500 ve “iyi” gurubundasınız fakat; günü geçmiş borcunuz ve ödenmemiş bir kredi kartı borcunuz bulunmakta, bu durumda kredi kullanmanız maalesef ki imkansız hale dönüşebilir.

300 250 4

Kredi Notu Nasıl Arttırılır?

Kredi notunuz belirlenirken, hakkınızdaki pek çok veriye göz atılmaktadır. Borçluluk durumu, aylık geliri, kredi kartı ödeme düzeni, otomatik ödemeler, kredi kullanım yoğunluğu ve ödeme periyodu gibi işlemlerinize bakılarak kullanıcılara puanlar verilmektedir. Bu faktörlerin içerisinde, kredi puanınızı en çok etkileyen nokta ise; kredi ve kredi kartı ödeme düzeniniz olmaktadır. Dolayısı ile ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen bir banka müşterisi olarak öncelikle yapmanız gereken, kredi ve kredi kartı ödeme düzeninizi uygun bir şekilde yapmanız olacaktır. Düzenli bir şekilde kredi kartı ödemesi yapmanız durumunda, ihtiyaç kredisi sahibi de olabilirsiniz. Ayrıca, nakit karşılığı alışveriş yapmak yerine banka kartı kullanmak, bankaya otomatik ödeme talimatı vermek ve kullanmadığınız banka hesaplarını kapatmak da kredi notunuzu arttırabilmeniz için yerine getirmeniz gereken şartlar arasında yer almaktadır. Kredi notu az riskli ne demek sorusuna en net cevap olarak; müşterisi olduğunuz herhangi bir bankadan kredi çekebilme imkanınız olduğu anlamına gelmektedir ve yüksek risk grubunda bu ihtimal yoktur.

728 90
Araç çubuğuna atla