İstanbul’da Arsa ve Tarla Satışları Artıyor: En Çok Tercih Edilen İlçeler ve Fiyat Değişimleri | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.849,00
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5363
  % 0,04
 • € EURO
  34,9567
  % 0,14
 • £ POUND
  41,4287
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4839
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,3912
  % 2,66
 • BITCOIN/TL
  2132026,230
  % -0,58
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

İstanbul’da Arsa ve Tarla Satışları Artıyor: En Çok Tercih Edilen İlçeler ve Fiyat Değişimleri

İstanbul’da Arsa ve Tarla Satışları Artıyor: En Çok Tercih Edilen İlçeler ve Fiyat Değişimleri
728 90

Konut satışlarındaki düşüşün aksine, İstanbul’da arsa ve tarla satışları artış trendinde. Peki bu artışın sebepleri neler ve hangi bölgeler daha çok tercih ediliyor? İşte detaylar ve uzman yorumları…

Konut Satışlarındaki Azalışın Arsa ve Arazi Satışlarına Etkisi

Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı’ya göre, 2023 yılı gayrimenkul satışları konut tarafında düşüş gösterirken, arsa ve arazi satışlarında bir artış yaşandı. Bu artışın sebepleri arasında yükselen konut fiyatları ve deprem farkındalığının yanı sıra, krediye erişim zorlukları ve insanların gelecek için daha sürdürülebilir yatırım arayışları bulunuyor.

300 250 4

İstanbul’da En Çok Tercih Edilen Bölgeler ve Fiyatlar

İstanbul’da arsa ve tarla yatırımlarında en çok tercih edilen bölgeler arasında Silivri, Çatalca, Arnavutköy Yassıören, Şile ve Ağva yer alıyor. Bu bölgelerde fiyatlar, arazi ve arsanın türüne göre değişiklik gösteriyor. Ortalama fiyatlar, arazi için metrekare başına 100 TL’den, arsa için ise bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

Yusuf Boz Notte Global

Marmara Bölgesi’nde Arsa Satışları ve Fiyatları

Marmara Bölgesi’nde de Tekirdağ, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi şehirlerde arsa ve tarla satışları artıyor. Özellikle Lüleburgaz, Babaeski ve Enez gibi bölgeler yoğun ilgi görüyor. Çanakkale’de ise Lapseki, Gelibolu ve Biga bölgeleri ön plana çıkıyor.

Bursa, Yalova, Sakarya ve Kocaeli’de Arsa ve Tarla Tercihleri

Bursa, Yalova, Sakarya ve Kocaeli gibi şehirlerde de arsa ve tarla satışlarına yönelik bir hareketlilik söz konusu. Özellikle Kandıra ve Gebze bölgeleri dikkat çekiyor.

Milli Emlak Arsa ve Arazi İhaleleri

Milli Emlak tarafından düzenlenen ihalelerde çeşitli bölgelerden gayrimenkuller satışa çıkarılıyor. İhalelerde satış fiyatları bölge ve özelliklere göre değişkenlik gösteriyor.

Arsa ve Tarla Talebinin Geleceği

Uzmanlar, konutlara erişimin zorlaşmasıyla arsa ve tarlalara olan ilginin devam edeceğini öngörüyor. Özellikle yerel seçimler sonrası piyasada bir hareketlilik beklentisi bulunuyor.

728 90
Araç çubuğuna atla