Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.606,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,4970
  % 0,14
 • € EURO
  34,8823
  % 0,30
 • £ POUND
  40,5354
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,4972
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,3458
  % 0,37
 • BITCOIN/TL
  2000561,248
  % -3,61
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?
728 90

Günlük hayatımızda günün her anında nakit para ihtiyacımız oluyor. Hatta bazen banka kartımız yanımızda olmadığı anlarda da çok acil nakit para ihtiyacımız oluyor. Bunun gibi durumlarda kartsız para çekme işlemini Garanti Bankası ATM’lerinden çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda Garanti Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun cevabını tek tek adım adım açıklayacağız.

Başlıklar

Garanti Bankası Kartsız Para Çekme

Garanti bankası kartsız para çekmenin nasıl yapıldığı sorusu birçok kişi tarafından merak edilen bankacılık işlemleri arasında yer alıyor. Özellikle kartımızın yanımızda olmadığı zamanlarda kolaylıkla para çekmemizi sağlayacak farklı yöntemleri bilmek bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bankacılık anlamında da birçok yenilik hayatımıza girmiş bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de QR kod uygulamasıdır.

300 250 4

Garanti Bankasının müşterileri için sunduğu en büyük yeniliklerden bir tanesi olan QR kod ile kolay ve hızlı bir şekilde kartımız yanımızda olmasa bile ATM’lerden para çekebilmek mümkündür. QR kod uygulaması bir diğer ismi ile “kare kod” uygulamasıdır. Bu uygulama ile ATM’lerden kart yanınızda olmasa bile para çekebiliyorsunuz. Karekod yani QR kod kullanabilmek için cep telefonunuza Garanti Bankası’nın mobil uygulamasını yüklemeniz gerekiyor ve dolayısıyla QR kod ile para çekebilmeniz için yanınızda cep telefonunuzun da olması gerekiyor.

Garanti Bankasından QR Kod İle Para Çekme

Garanti bankasındaki hesabınızdan ATM üzerinden para çekmek istediğinizde yanınızda kartınız olmadan da kolaylıkla para çekebilirsiniz. Fakat bunun için de cep telefonunuzda Garanti BBVA mobil uygulaması yüklemeli ve şifre oluşturmalısınız. Bunlar yapılmadığı takdirde kare kod uygulaması ile para çekmek mümkün olmayacaktır. Kare kod uygulaması ile para çekmek için yapılması gerekenler şu şekildedir;

 • Garanti BBVA mobil uygulamasına giriş yapılarak “para çekme” sekmesine giriş yapılır.
 • Sekme içerisindeki QR Kod ile Para Çekme” sekmesine giriş yapılır. Bu esnada cep telefonun kamerası, ATM ekranındaki QR kodu taramak üzere kendiliğinden açılacaktır.
 • Kamera açıldığı zaman ekrandaki QR kodun üzerine kamera barkod okutur gibi tutulmalıdır. Bu şekilde kare kod otomatikman telefon tarafından ATM ile eşleştirilecektir.
 • Eşleştirmenin yapılmasındaki amaç kart olmadan işlem yapan kişinin gerçek hesap sahibi olduğunun anlaşılmasıdır. Bu işlemi aslında bir güvenlik uygulaması olarak düşünebilirsiniz. Çünkü mobil uygulamada şifre girdiğiniz için ATM ekranında da doğrulanmış olacaktır.
 • Bu adımdan sonra hesabınıza kartsız ulaşmış olacaksınız. Geri kalan işlemler her zamanki para çekme işleminiz gibi olacaktır. ATM’de para çekme kısmına girerek çekmek istediğiniz tutar tuşlanarak para çekim işlemini tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankasından Kart Kullanmadan Para Çekme

Eğer cep telefonunda Garanti BBVA mobil bankacılık uygulaması yüklü değilse yine de ATM’den kart kullanmadan para çekmeniz mümkündür. Garanti bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusu birçok Garanti Bankası müşterisi tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Aslında kartsız işlem olarak para çekme QR kod ile para çekmeye göre biraz daha uzun sürer.

QR kod ile para çekmeye göre biraz daha uğraştırıcı olan bu işlemde müşteri numarası, şube kodu, hesap numarası, hesap sahibinin TC kimlik numarası gibi birçok bilgiyi ATM ekranında istenen yerlere yazmanız gerekecektir. Bu sebeple QR kod ile doğrulamaya göre daha uzun sürer. Bu işleme kartsız işlemler sekmesinden ulaşabilirsiniz. Fakat ekranda istenecek olan bilgiler yanınızda bulunmuyor ise kartsız para çekmeniz mümkün olmayacaktır. Eğer yanınızda cep telefonunuz varsa bu bilgilere telefonunuzla ulaşıp para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankasında Kartsız İşlemler Menüsünden Nasıl Para Çekilir?

Garanti bankası ATM’lerinde kart kullanmadan QR kod ile para çekebiliyorken eğer telefonunuz yanınızda yoksa uygulayabileceğiniz bir yol daha bulunuyor. Garanti bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun yanıtı şu şekilde verilebilir;

 • ATM ekranında “kartsız işlemler” sekmesine giriş yapılır. Kartsız işlemler tuşu yerine “Giriş” tuşuna da basılabilir.
 • Sonrasında ekranda “para çekme” seçeneği görülecektir. Buraya giriş yapılır ve sonrasında “kendi hesabımdan” seçeneğine giriş yapılır.
 • Sonraki adımda sizden hesap numarası, şube kodu ve hesap sahibinin TC kimlik numarası istenecektir.
 • Bu adımlar doğru bilgilerle geçildikten sonra cep telefonu numarası tuşlanır. Doğrulama kodu cep telefonuna gelecektir. Gelen kod ekrana yazıldıktan sonra para çekim işlemi her zamanki gibi yapılabilir.

Garanti bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekilde açıklanabilir. Görüldüğü gibi kartsız işlemlerle yanınızda banka kartınız olmasa bile bu bilgiler ile birlikte kolaylıkla para çekebilirsiniz.

Garanti Bankası Şubesinden Kartsız Para Çekilebilir Mi?

Garanti bankası kartsız para çekme işlemi hem QR kod ile hem de ATM üzerinden kartsız işlemler menüsünden yapılabiliyor. Aynı zamanda şubeden de kartınız olmadan nakit para çekebilirsiniz. Fakat bunun için hesap sahibi olmanız ve yanınızda kimliğinizin olması gerekiyor. Kimliğiniz olmadan hesap sahibi olsanız bile para çekmeniz mümkün olmayacaktır.

Garanti Bankası Cebe Havale İle Nasıl Para Çekilir?

Cebe havale uygulaması ile para çekme işlemi kolaylıkla yapılabiliyor. Günümüzde artık çok daha fazla yaygınlaşan cebe havale uygulaması ile para havale etmek ve para çekmek çok daha kolay olmaktadır.

Cebe para gönderme uygulaması kullanılarak bir cep telefonu numarasına para gönderilerek para çekim işlemi rahatlıkla yapılabiliyor. Üstelik Garanti Bankasında hesabınız ya da paranız olmasa bile cep telefon numaranıza gönderilen parayı Garanti Bankası ATM’lerinden kartsız işlem ile çekebilirsiniz. Cebe havale uygulaması ile para çekme işlemi şu şekilde yapılabilir;

 • Herhangi bir Garanti Bankası ATM’si üzerinden kartsız işlemler sekmesine giriş yapılır.
 • İkinci adımda “para çekme” kısmına girilir ve ardından “Cepbank Para Çekme” alanına giriş yapılır.
 • Son adım olarak da cep telefon numarası, çekilecek tutar ve TC kimlik numarası girişi yapılır.
 • Bu işlemde cep telefonu numarasına havale yapıldığında bir tane de şifre iletilmektedir. Cepbank üzerinden kartsız para çekme işlemi yapılacağı zaman mutlaka bu şifre yanınızda olmalıdır. Şifre alanına havale esnasında iletilen şifre yazılmadığı zaman para çekme işlemi gerçekleşmemektedir.

Garanti Bankasında Kartsız Yapılan Diğer İşlemler

Garanti Bankası kartsız para çekme nasıl yapılır sorusunun cevabını detaylı şekilde açıkladıktan sonra ATM üzerinden kartsız yapılabilecek diğer işlemlere de değinmekte fayda var. Bunlardan bazılarına örnek vermek gerekirse;

 • Garanti Bankası kartınız olmasa bile SMS aracılığı ile de olsa kolaylıkla bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. İhtiyaç kredisi ile ilgili tüm kampanyalara SMS ile ya da şube üzerinden kolaylıkla başvuru yapabilirsiniz.
 • Kredi kartı borcunuzu müşteri numaranız ile ya da kart numaranız ile ödemeniz mümkündür.
 • Paracard’a ya da Ön Ödemeli ParaCard’a para yatırabilir, hesaplar arası havale yapabilir, IBAN ya da QR kod kullanarak kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz.
 • Nakit hesabınızdan ya da kredi kartı hesabınızdan yanınızda kartınız olmasa bile kolaylıkla para çekebilirsiniz. Dilerseniz nakit avans hesabınızdan bile kartınız yanınızda olmasa dahi para çekebilirsiniz.
 • Kartınız yanınızda olmadığı zamanlarda Garanti Bankası ATM’leri üzerinden birçok ödeme yapabilirsiniz. Örneğin GSM hatlarına TL yükleme, Üniversite harcı yatırma, ÖSYM sınav ücreti yatırma, apartman aidatı ödeme, Motorlu Taşıtlar Vergisi ödeme, şans oyunu ödemesi, doğalgaz, elektrik, su faturası ödemesi, sigorta ödemeleri, gibi birçok ödeme işlemini ATM’ler üzerinden kart kullanmadan yapabilirsiniz.
728 90
Araç çubuğuna atla