• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • BITCOIN/TL
  351620,302
  % 0,23
 • BIST 100
  %

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ev hanımlarına kredi sağlayan bankalar sayesinde, ev hanımlarının gereksinim duydukları nakit ihtiyacını karşılamaları mümkün hale gelmektedir. Herhangi bir geliri bulunan ya da aldıkları krediye teminat gösterebilecekleri bir kaynağa sahip olan tüm ev hanımlarının, belirli bankaların sağlamakta olduğu kredi imkanlarından faydalanma imkanı bulunmaktadır. Düzenli bir iş hayatlarının bulunmamasından ötürü, acil nakit ihtiyaçları karşısında sıkıntı yaşayan ev hanımlarının, gereken şartları sağlamaları durumunda bazı bankalardan kredi almaları ve bu krediyi kolay şekilde ödemeleri mümkündür. Özellikle devlet destekli bankaların başını çekmekte olduğu ev hanımlarına kredi kampanyaları, çeşitli özel bankaların sunmuş olduğu kampanyalar ile devam etmekte ve ev hanımlarının nakit ihtiyaçlarının ortadan kalkmasına yol açmaktadır.

Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi İçin Dikkate Alınan Durumlar Nelerdir?

Ev hanımlarının kredi alması için bankaların dikkat ettiği bazı durumlar mevcuttur. Kredi başvurusu yapmış olan ev hanımlarının, talep ettikleri krediyi alabilmeleri için aldıkları krediyi güvence altına alacak bazı durumlara sahip olmaları gerekmektedir. Genel olarak bankaların önem gösterdiği ve kredi başvurusu yapmış olan ev hanımlarında aradıkları durumları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Kredi Sicil Notu: Herhangi bir işte çalışmayan ev hanımlarının kredi alabilmesi için bankalar tarafından aranmakta olan ilk koşul, kredi talep eden ev hanımlarının temiz bir sicile sahip olması ve kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olmayan bir kişinin kredi alma olasılığında düşüş görüleceği gibi, kredi sicil notu yüksek olan bir kişinin yapmış olduğu kredi başvurusunun onaylanma olasılığı da artmaktadır. Kredi sicil notunun incelenmesi için ev hanımlarının kredi kartı geçmişleri, banka hesapları ve fatura geçmişleri incelenmektedir. Yapılan inceleme sonucunda kredi başvurusunda bulunmuş olan ev hanımının kredi notu yüksek bulunmuşsa, kişinin gelir belgesi kredi alma olasılığı artacaktır.
 • Ek Gelir Beyanatı: Kredi başvurusunda bulunan her ev hanımının ek gelire sahip olmak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak her bankanın kredi şartı farklılık gösterdiğinden, bazı bankalar için ek gelirin olması, kredinin korumaya alınması için önemli sayılmaktadır. Ayrıca ek gelir belgesine sahip olan ev hanımlarının, başvurdukları krediyi alma olasılığında da artış gözlemlenmektedir.
 • Krediye Teminat Gösterebilmek: Bankaların ev hanımlarına kredi verebilmesi için aradıkları en önemli şartlardan bir tanesi de vermiş oldukları kredilerin güvence altına alınmasına olanak sağlayacak olan, ipoteklerdir. Eğer kredi başvurusu yapmış olan ev hanımlarının kendi üzerlerine kayıtlı bir gayrimenkulü varsa ya da eşlerine ait bir teminat kaynağı bulunuyorsa, talep ettikleri krediyi alma olasılıkları artacaktır. Düzenli bir işleri ve gelirleri bulunmayan ev hanımlarının kredi alabilmesi ve almış oldukları kredinin koruma altına girebilmesi için bankaların en fazla önem verdikleri konunun başında, kredi için teminat gösterilip, ipotek altına alınacak bir gayrimenkulün var olmasıdır.
 • Emekli Maaşı: Eğer ev hanımı emekliyse ya da anne ve babasından kendisine miras kalmış olan bir emekli maaşı bulunuyorsa, bu gelirin teminat gösterilmesi karşılığında kredi alma olasılığı bulunmaktadır. Bankalar tarafından ev hanımlarına verilmekte olan krediler için, başvuruda bulunan ev hanımlarının herhangi bir emekli maaşına sahip olmaları oldukça önemlidir. Emekli maaşı geliri olan ev hanımlarının, herhangi bir gelire sahip olamayan ev hanımlarına kıyasla, talep ettikleri kredileri alma olasılıkları daha yüksek sayılmaktadır.
 • Kefil Gösterebilmek: Ev hanımlarının kredi alabilmeleri için bankalar tarafından istenmekte olan özelliklerden bir tanesi de; kredi talep eden ev hanımlarının kendileri için bir kefil beyan edebiliyor olmalarıdır. Herhangi bir işleri bulunmadığı için düzenli bir maaşa sahip olmayan ev hanımlarının, çekmek istedikleri kredilerin koruma altına alınmaları amacıyla kendilerine kefil olacak bir kişiyi bankaya beyan etmeleri gerekmektedir. Kefil güvencesiyle verilmekte olan krediler, herhangi bir olumsuzluk karşısında bankaların vermiş oldukları kredi ödemesinin geri alınmasına olanak sağladığından, bankalar için oldukça önemli sayılmaktadır.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Denizbank ev hanımlarına kredi veren devlet bankalarından sonra, ev kadınlarının kredi alması konusunda en fazla kampanya oluşturan ve imkân sunan bankalardan bir tanesidir. Denizbank’ın ev hanımlarının kredi alabilmesi için sunmakta olduğu iki ayrı kampanyası mevcuttur ve şu şekilde isimlendirilmektedir:

 1. Ev hanımlarına mevduat biriken hesap kampanyası
 2. Ev hanımlarına mahsus özel altın günü kampanyası

Denizbank’ın sunmakta olduğu bu iki krediden faydalanmak isteyen ev hanımları için banka tarafından talep edilen bazı belgeler bulunmaktadır ve şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kimlik kartı fotokopisi,
 • Ev hanımına ait ikametgâh belgesi,
 • Kredi talebinde bulunan ev hanımının kendisine ya da ikamet ettiği adrese ait olan en 3 aylık fatura belgeleri,
 • Ev hanımının düzenli bir geliri bulunuyorsa, bu geliri kanıtlayacak olan gelir belgesi. Eğer ev hanımının bir geliri bulunmuyorsa kira belgesi,
 • Ev hanımının emekliliği bulunuyorsa emekli hesap cüzdanı,
 • Kredi talebinde bulunan ev hanımı çiftçilik yapmaktaysa ÇKS belgesi,
 • Düzenli bir gelir mevcut değilse ev hanımının eşine ait maaş bordrosu,
 • Krediye teminat gösterilecek olan mülkün tapu belgesi,
 • Gerekli görülen durumlar için kefile ait bilgiler.

İNG Bank Ev Hanımlarına Kredi

İNG Bank ev hanımlarına kredi veren özel bankalardan bir tanesi olup, vermekte olduğu krediler için uygun faiz oranları ve geniş vade seçenekleri sunmaktadır. İNG Bank tarafından ev hanımlarına verilmekte olan krediler için, her bankanın talep etmekte olduğu klasik şartlar talep edilmektedir. Kredi için gerekli olan evrak ve şartların aynı şekilde talep edilmekte olduğu İNG Bank ev hanımı kredileri için gerekli evrakların tamamlanmasının ardından, ev hanımlarının İNG Bank şubelerini ziyaret etmesi gerekmektedir. İNG Bank şubelerine yapılmakta olan ön başvurunun değerlendirilip kabul edilmesinin ardından, başvurusu kabul edilen ev hanımlarının 60 ay vadeye kadar kredi alma hakları bulunmaktadır.

İş Bankasından Ev Hanımlarına Kredi

İş Bankası ev kadınlarına kredi verirken, herhangi bir gelir belgesi talep etmemektedir. Gelir belgesi bulunmayan ev hanımlarının da kredi alma hakkına sahip olmalarına olanak sağlayan İş Bankası, kredinin verilmesi için herhangi bir kira gelirini ya da farklı bir ek geliri teminat olarak kabul etmektedir. Ayrıca devlet ya da sosyal kurumlardan maddi yardım almakta olan ev hanımlarının da İş Bankası kredi kampanyalarından faydalanma hakları mevcuttur. İş Bankası’nın sunmakta olduğu kredi seçeneklerinden faydalanmak isteyen ev hanımlarının, belirtilen herhangi bir gelire sahip olamaması durumunda, üzerlerine kayıtlı olan gayrimenkulleri teminat göstererek ya da eş ve benzeri bir kişinin kefilliğini beyan ederek, kredi alma imkânları bulunmaktadır.

İş Bankası tarafından ev hanımlarına verilmekte olan kredilere başvuran ev hanımlarının kredi notlarının yüksek ve sicillerinin temiz olması şartıyla, 60 ay vadeye kadar kredi alma şansları bulunmaktadır. İş Bankası kredilerine başvurmak isteyen ev hanımları, internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunma imkanlarının yanında, İş Bankası şubeleri aracılığıyla da kredi talebini gerçekleştirebilirler. Verilen kredi seçenekleri hakkında bilgi almak ve kredi şartlarını öğrenmek isteyen ev hanımları, İş Bankası müşteri hizmetleri olan “0850 724 07 24” numarasını arayarak, krediler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirler.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla