En İyi Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.916,00
  % 0,69
 • AMERIKAN DOLARI
  31,4494
  % 0,49
 • € EURO
  33,9792
  % 0,17
 • £ POUND
  39,9042
  % 0,44
 • ¥ YUAN
  4,3679
  % 0,47
 • РУБ RUBLE
  0,3408
  % 0,35
 • BITCOIN/TL
  1792581,694
  % 2,60
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

En İyi Kripto Paralar

En İyi Kripto Paralar
728 90

Şu saate kadar icat edilen 4000’den daha çok sanal para birimiyle 1 seneyi daha geride bıraktır. Söz; hangi sanal para birimine yatırım yapılması gerektiğine geldiğinde, piyasada binlerce çeşit sanal para birimi bulunduğu için seçim yapmak yatırımcıları biraz zorlayabilen bir faktör oluyor. En iyi kripto paralar araştırmanızı yapmak ve değerli olan birimleri, değersiz olanlardan ayırma işi biraz zor ve zaman alıcı olabiliyor. Sonuç olarak; en değerlinin en değerlisi olabilecek nitelikte gösterebileceğimiz tek bir tane sanal para birimine rastlayamıyoruz. Pek çok sanal para birimi, ne bulmak istediğinize ve yatırım hedeflerinizin hangi yöne doğru olduğuna bağlı olarak size, yatırım için fazlaca cazip gelebilecek fırsatlar sunar.

2020 Yılında En İyi Performansı Sunan Kripto Paralar Nelerdir?

Bu listenin başında herkesin aşina olduğu Bitcoin’i görebiliriz ve hemen arkasından ETH, XRP, LTC ve de LINK bu listeyi oluşturan sanal para birimleri olarak gözükmektedir.

300 250 4

Bitcoin Nedir?

Dünya ve internet üzerindeki tüm sanal paraların atası niteliğinde sayılan BTC, piyasadaki en popüler, en iyi kripto paralar listesinde başta gelmektedir. Aynı doğrultuda, en fazla borsa değerine sahip olan BTC, borsada en fazla işlem gören sanal para birimleri arasında yer almaktadır ve kısa zamanda likidite sağlayabilir. BTC, 310.483.409.073 Dolar’lık piyasa değeri ve de 32.923.63.623 Dolar’lık toplam hacmi (17 Kasım 2020 verileri) ile şu anda olan ya da yeni yatırım yapacak yatırımcılar için hala daha bir numaralı seçenek olarak piyasada yer edinmekte. BTC, başka tüm sanal para birimlerini bir ödeme aracı olarak kabul etme açısından yönlendirmektedir. BTC geçtiğimiz 3 yıl içerisinde çok fazla iniş ve çok fazla çıkış yaşamış olsa bile değeri; 2017’nin Aralık ayında 20.000 Dolar’a yükseldi ve geçen haftalar sonunda 10.000 Dolar seviyelerinin altına düştü. 2020 yılının başlarına bakacak olursak; 7.170 Dolar olan BTC, hızlı yükseliş oranını %260 seviyelerine arttırarak 2020 yılının sonlarına doğru 18.000 Dolar seviyelerinden borsada işlem görmektedir. En iyi kripto paralar listesine 1. Sıradan giriş yapmasının sebebi de ne olacağının tam anlamıyla kestirilemeyip risk almaya değer bir kripto para olmasından kaynaklıdır.

Ethereum(ETH) Nedir?

Akıllı sözleşmeleri sanal para piyasasına kazandıran ve bu piyasanın bir parçası haline getiren sanal para birimi, aynı zamanda platform olan ETH, 2015 senesinde piyasaya çıkmasının hemen ardından büyük değer kazanıp aynı performansla devam etti. Şu anda borsa değeri açısından bakıldığında BTC’nin hemen arkasında olan ETH, dünyada en çok tartışmalara sebep olan sanal para birimi projelerinden bir tanesi haline gelmiş bulunmakta.

ETH ile Yatırım

ETH projesinin perde arkasındaki ivme, piyasanın coşması ile birlikte ETH’nin yükselişi ve yatırımcıların ETH’yi bir sanal para birimini dünyasının parçası olarak görmesi gerektiğini düşünmek ya da da düşünmemek için hiç bir nedenimiz yok. Yatırım ve teknoloji potansiyelini elinde bulundurması sebebiyle, ETH’nin 52 M Doları da aşan bir borsa değeri ile BTC’den sonra ikinci en büyük sanal para birim platformu olmasına pek de şaşırmamak gerekli. 2020 senesinin başlarında 130 Dolar olan ETH’nin hızlı yükselişini %460 oranında yükselterek 2020 senesinin sonlarına doğru 600 Dolar seviyelerinde işlem görmektedir. En iyi kripto paralar listesinde BTC’den sonra ikinci sırada gelmektedir.

Ripple(XRP) Nedir?

Ripple, sanal para birimi olan rakiplerinin çoğundan farklı olarak ayrılıyor. Ripple, Ripple Labs adlı bir şirketin ortaya çıkarttığı bir buluştur ve Ripple coini, dünya genelinde yüksek hızlarda ve az maliyetle para transfer hizmetlerinde kullanılmaktadır. Ripple Labs, öncü olduğu para transfer hizmetleri ile birlikte bir takım ortaklık duyurdu ve yakın gelecekte daha fazla finans ortaklığı beklendiği söyleniyor. Ripple, diğer şaibeli sanal para birimlerinin aksine bugün, gerçek dünyamızda kullanılıyor ve para topluluğu içerisinde gelecek zamanda yatırımcıların benimseyeceği sinyallerini gönderiyor. 2020 yılının başlarında 0.1 Dolar seviyelerinden işlem gören Ripple, bu kararlı yükseliş seviyesini %350 oranlarına arttırarak 2020 senesinin sonlarına doğru 0.63 Dolar seviyesinden işlem görmektedir. En iyi kripto paralar arasında XRP’de bulunmaktadır.

Litecoin(LTC) Nedir?

LTC şu anda yaklaşık 80 ABD Doları civarında piyasada işlem görmektedir ve konsolidasyon belirtileri de gösteriyor olmasına rağmen, aktif olarak borsada işlem görmeye devam etmekte ve de piyasa değeri ile ölçüldüğü takdirde sürekli olarak en iyi kripto paralar arasından ilk 10 sanal para birimlerinden bir tanesi.LTC, büyük ölçüde blockchain’e işlem ekleyebilmek adına farklı bir algoritma türü kullanmasıyla bilinen BTC’den daha hızlı bir işlem süresi sistemine ev sahipliği yapar. Yükselen işlem hızı, aynı anda ölçeklenebilirliği de arttırmaktadır ve LTC’nin ana satış noktası, hızlı olması ve kullanılabilirliğidir. BTC’den 4 kat kadar daha hızlı olma ünvanını taşıyan LTC, uluslararası ödemelerin alınması veya gönderilmesi işlemlerini, insanların birbirine e-mail atabilmesi kadar kolay bir hale getirmiştir.

Chainlink(LINK) Nedir?

LINK, blockchain tabanlı akıllı sözleşmeler içerisinde kullanılan ve gerçek dünya verilerini doğrulayan, bu akıllı sözleşmelerle birlikte gerçek dünya dışı chain uygulamaları arasında köprü görevi gören aynı zamanda merkezsiz bir Oracle sistemidir. 2020 senesinin ilk yarısında 1.8 Dolar seviyesinde olan LINK, kararlı yükseliş seviyesini %676 oranında arttırarak 2020 senesisin sonlarına gelirken 14 Dolar seviyesinde borsada işlem görmektedir. En iyi kripto paralar arasında LINK’in de adı geçmektedir.

728 90
Araç çubuğuna atla