• YARIM ALTIN
  3.234,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  18,4191
  % 0,52
 • € EURO
  17,8508
  % -1,10
 • £ POUND
  19,9991
  % -3,50
 • ¥ YUAN
  2,5843
  % -0,31
 • РУБ RUBLE
  0,3181
  % 2,12
 • BITCOIN/TL
  351778,108
  % 0,30
 • BIST 100
  %

Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim?

Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim?

İhtiyaç kredisine ihtiyacı olup da bankalardan kredi alamayanların en sık sorduğu sorudur banka kredi vermiyor ne yapabilirim sorusu. Son zamanlarda, ülkemizde doların ayarsız yükselişi, ekonomideki dengesizlikler, en çok halkı vurdu. Her şeyin fiyatının yükselmesi ile birlikte insanlar çareyi ihtiyaç kredisi çekmekte buluyor. Ancak bazen tek bir kredi de yeterli olmuyor. Borçları tek bir elde toplamak, acil çıkan durumlar derken birden fazla ihtiyaç kredisine gereksinim duyulabiliyor. Ancak borcu olan ya da bu borcunu düzenli olarak ödeyemeyen vatandaşa, bankalar ihtiyaç kredisi vermiyor.

Kredi Başvurum Neden Geri Çevriliyor?

Eğer ihtiyaç kredisine başvurduktan sonra bu talebiniz geri çevriliyorsa bunun birkaç sebebi olabilir. Bankaların kredi vermesi için öncelikle bir geliriniz olmalı. Yani sabit bir işte çalışmanız gerekmektedir. Eğer yarı zamanlı ya da tam zamanlı bir işte çalışmıyorsanız, bankalardan ihtiyaç kredisi alamazsınız.

Talebinizin geri çevrilmesindeki ikinci sebep ise, gelirinizin kredi çekmek adına yeterli bulunmamış olması olabilir. Özellikle öğrenciler, yarı zamanlı iş yerlerinde çalışmayı tercih ettikleri için, çalıştıkları yer ve elde ettikleri geliri göz önünde bulunduran bankaların çoğu öğrencilerine kredi vermemeyi tercih ediyor.

Banka kredi vermiyor ne yapabilirim sorusunun cevabına geçmeden önce, kredi talebinizin geri çevrilmesindeki 3. Nedene göz atalım. Eğer ödemelerinizi düzenli olarak yapmıyorsanız, çoğu banka size kredi vermeyi reddedecektir.

Talebinizin geri çevrilmesindeki son sebep ise, bankalar tarafından kara listeye alınmanız olacaktır.

Banka Hariç Nereden Nakit Para Bulabilirim?

Eğer bankalardan ihtiyaç kredisi çekemiyorsanız banka dışında da nakit para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yöntemler mümkün. Eğer siz de banka nakit para vermiyor ne yapabilirim diyenlerdenseniz o zaman size önereceğimiz ilk yöntem; senet yolu ile nakit para imkanı sağlayan faktöring şirketler. Buradan gelirinize uygun bir ödeme planı ile kredi alabilmeniz mümkün.

Senetsiz Nakit Para Nasıl Bulabilirim?

Eğer senetle uğraşmak istemiyorsanız, hattınız üzerine cep telefonu veren bayilerden bir cep telefonu satın alabilir ve bunu satarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Hat üzerine telefon veren bayiler bu ücreti her ay cep telefonu faturanıza ek olarak yansıtıyor.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla