• YARIM ALTIN
  3.514,00
  % 0,65
 • AMERIKAN DOLARI
  18,6475
  % 0,03
 • € EURO
  19,6668
  % -0,14
 • £ POUND
  22,8910
  % 0,26
 • ¥ YUAN
  2,6805
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,2987
  % 0,58
 • BITCOIN/TL
  319817,310
  % -0,51
 • BIST 100
  %

Banka Kredi Taksiti Gecikirse Ne olur?

Banka Kredi Taksiti Gecikirse Ne olur?

Zor zamanlarda çekilen ihtiyaç kredileri ödeme konusunda da insanları zorladığı için, birçoğumuz banka kredi taksiti gecikirse ne olur sorusunun cevabını aramaya başlıyoruz. İhtiyaç anında imdada yetişen ihtiyaç kredileri, özellikle odama konusunda bize yine zorluk çıkarabiliyor. Peki, ihtiyaç kredisi geri ödenirken neye göre bir ödeme gerçekleştiriyoruz?

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

Nasıl ki her bankanın verdiği ihtiyaç kredisi limitleri farklı ise, bu bankaların ödeme planları ve ödeme planı dahilindeki kredi faiz oranları da birbirinden farklı. Yani her bankanın ihtiyaç kredisi geri ödeme olanındaki faiz oranı birbiriyle aynı değil. Hal böyle olunca doğal olarak insanlar, kredi faiz oranı en düşü olan bankadan ihtiyaç kredisi çekmek istiyor.

Geri ödeme konusunda tek dikkat edilen nokta sadece kredi faiz oranı değil. İhtiyaç kredisi çekeceklerin çoğu dosya masrafı en olan bankayı tercih etmek istiyor. Hem en düşün faiz oranlarına hem de en düşük dosya masraflarına sahip bankalara sitemizden ulaşabilirsiniz.

Banka kredisi taksiti gecikirse ne olur sorusunun yanıtına geçmeden önce bu taksitlerin ve ödeme planlarının nasıl yapıldığını açıklayalım.

Banka Kredi Geri Ödeme Planları Neye Göre Yapılıyor?

Nasıl ki herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi çekerken bu kredi tutarı sizin gelirinize göre belirleniyor ise, ödeme planları da yine bir takım unsurlar göz önünde bulundurularak yapılıyor. Bunlardan ilki, yine gelir tutarınız. İkincisi ise çektiğiniz kredinin tutarının bölündüğü vade miktarı ve son olarak da kredi faiz oranı.

Banka Kredisi Taksitimi Ne kadar Geciktirebilirim?

Banka kredileri geri ödenirken, bu taksitlerin geciktirilmemesi gerekiyor aslında. Çünkü geciken ya da ödenmeyen taksitlerin her biri sizin kredi notunuzu düşürüyor ve bunun devamında da bankalar tarafından kara listeye alınabiliyorsunuz. Banka kredisi taksiti gecikirse ne olur  sorusunun cevabı ne kadar geciktirdiğinize göre değişir. Eğer taksitinizi bir ay geciktirirseniz, bankanız tarafından gerek telefon numarasından gerekse mesaj yoluyla uyarılırsınız. Sonraki ay bu borç avukata verilir ve tekrar uyarılırsınız. Ancak 3. Ay da ödemeniz gerçekleşmediği takdirde icraya verilme de bu durumda söz konusu olabilir.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla