Banka Kredi Masrafları Nasıl Geri Alınır? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1572958,119
  % -0,71
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

Banka Kredi Masrafları Nasıl Geri Alınır?

Banka Kredi Masrafları Nasıl Geri Alınır?
728 90

Eğer siz de bir ihtiyaç kredisi çekmiş ve kredi masraflarınızı geri almak istiyorsanız o zaman; banka kredi masrafları nasıl geri alınır isimli bu yazımızı inceleyebilirsiniz. ,Son dönemlerde artan ihtiyaçlar açısından giderek önem kazanan ve talep gören banka kredileri gerek faiz oranları gerekse diğer masraflar nedeniyle çoğu kişiye ödeme konusunda zorluklar yaratmıştır. Bunlara ek olarak bir de bankaların bizlerden talep ettiği dosya masrafları yer almaktadır. Peki, bu dosya masrafı ne anlama gelmektedir?

Banka Dosya Masrafı Ne Demek?

Bankalardan ihtiyaç kredisi çekerken, dosya masrafı adı altında bir ücret ödemek durumunda kalırız. Çoğu kişi bunu banka kredi masrafı adıyla da bilir. Bu dosya masrafları içerisinde kredi tahsis masrafı, kredi kullanım masrafı, kredi yapılandırma masrafı, istihbarat ücreti gibi 75 farklı yere yapılan masraflar yer alır. Bazı bankalar dosya masrafı adı altında fahiş fiyatlarla karşımıza çıkabildiği gibi, bazı bankalar daha makul fiyatlarda dosya masrafı ücreti sunmaktadır. İşte tam da bu noktada banka kredi masrafları nasıl geri alınır sorusunun cevabını arayacağız.

300 250 4

Banka Kredisi Çektim Dosya Masrafını Nasıl Geri Alabilirim?

Herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi çeken ve bu kredi dahilinde yüksek meblağlarda dosya masrafı ödeyenlere müjde. Yargıtayın açıkladığı karara göre; bir belgelendirme ve haklı bir sebep olmaksızın, tüketicilerden alınan “yüksek” kredi dosya masrafları, tüketicilere iade edilecektir. Şayet siz de bankanızdan ihtiyaç kredisi çekmiş ve yüksek dosya masrafı ödemek zorunda bırakılmış iseniz, o zaman bunu geri alabilirsiniz. Kredi dosya masraflarını geri almak için ise yapmanız gereken şunlardır.

Dosya Masrafımı Almak İçin Nereye Başvurmalıyım?

İhtiyaç kredisi çekerken yüksek kredi dosya masrafı ödemiş iseniz o zaman yapmanız gereken tüketici heyetine ya da tüketici mahkemelerine başvurmaktadır. Bundan önce ilk olarak yapmanız şey; kredi çektiğiniz bankadan, sizden alınan kredi masraf ücreti ve bu ücretin kullanıldığı yerleri gösteren bir evrak ya da dekont olmak olacak. Daha sonra bu dekont ile birlikte ilgili yerlere başvurarak banka dosya masrafı ücretinizi geri alabilirsiniz. Banka kredi masrafları nasıl alınır sorusunun cevabı için detaylı bilgiler sitemizde yer almaktadır.

728 90
Araç çubuğuna atla