• YARIM ALTIN
  3.835,00
  % -0,15
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8116
  % 0,01
 • € EURO
  20,4382
  % -0,29
 • £ POUND
  23,3099
  % -0,23
 • ¥ YUAN
  2,7735
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,2708
  % 0,13
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Devlet Destekli Pandemi Kredi Müjdesi Geldi!

Devlet Destekli Pandemi Kredi Müjdesi Geldi!

Covid – 19 pandemisi pek çok kişinin iş ve gelir düzeyini olumsuz yönde etkilemiştir. Bu süreçte, ihtiyaç kredisi altında pandemi desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, devlet destekli pandemi kredi müjdesini beklemekteydi. Son yapılan açıklamaya göre devlet destekli pandemi kredisi için beklenen müjde geldi. Bankalar tarafından sunulan devlet destekli pandemi kredisi için belirli koşullar aranırken 3 yıl deri ödemesiz seçeneği ile vatandaşların yüzünü güldürmektedir.  Bu noktada, başvuru yapmak isteyenler için hem bankalar hem de e – devlet üzerinden devlet destekli pandemi kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Devlet Destekli Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Devlet destekli pandemi kredisi, KOSGEB tarafından esnaf ve işletme sahiplerine yönelik faizsiz sunulan bir kredi türüdür. 3 yıl deri ödeme istenmeyen devlet destekli pandemi kredisine ayılan bütçe ise 5 milyarı bulmaktadır. Bu destekten yararlanması planlanan kişi ve işletme sayısı 100 binleri geçeceği tahmin edilirken, kredi miktarı işletme türüne göre belirlenmektedir.

Bu noktada, devlet destekli pandemi kredi başvurusu için gerekli koşullar, Covid-19 döneminde gelir sorunu yaşaması, işletmelerin istihdam yapmaya devam etmesi şeklindedir. Bu koşulları sağlayan mikro ve küçük çaplı işletmeler kredi başvurusunda bulunabilir. .

Faizsiz Devlet Destekli Pandemi Kredisi Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

Devlet destekli pandemi kredisi için gerekli koşulları sağlayan işletmeler, e – devlet aracılığı ile başvuru yapabilecektir. Peki, başvuru ne zaman olacaktır? Devlet destekli pandemi kredi başvurusu açıklanan tarihe göre 3 Mayıs’ta başladı. Başvuru şartları, ilgili gelir kaybı yaşayan, finansman erişim sorunu olan ve ilave desteğe ihtiyaç duyan imalat sektöründeki küçük işletmelere verilmektedir.

Kredi Başvurusu Ne Zamana Kadar Devam Etmektedir?

İmalat alanında gelir desteği ihtiyacı duyan işletmelerin başvurabileceği faizsiz devlet destekli pandemi kredisi başvuruları 3 Mayıs itibari ile başlamıştır. En son başvuru tarihi ise 21 Mayıs olarak belirlenmiştir. Mikro işletmeler ve küçük işletmelerin başvurabileceği kredide 30 bin lira ve 75 bin lira üst sınır olarak belirlenmiştir. Toplamda 5 milyarı bulan kredi bütçesinde, destek ihtiyacı duyan işletmelerin başvurması beklenmektedir.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla