Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Katkısı | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.669,00
  % 2,12
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5090
  % 0,29
 • € EURO
  34,5992
  % 0,26
 • £ POUND
  40,4441
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3443
  % -0,73
 • BITCOIN/TL
  2012125,606
  % -4,34
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Katkısı

Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Katkısı
728 90

Devlet destekli bireysel emeklilik hizmetinden faydalanmak istediğiniz takdirde, belirli bir bankaya katkı payı ödemesi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Katkı payı ödemesinin net oranına göre devletten bireysel emeklilik hizmeti gerçekleşir. Burada yapılan çalışma işi, ödeme oranına göre sağlanır.

Başlıklar

Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Nedir?

Bireysel emeklilik sistemi, kısaltılmış şekli ile BES olarak adlandırılır. Devlet tarafından düzenli ya da toplu olarak yatırılan katkı payı şeklinde yer edilir.

300 250 4
 • Bireysel emeklilik yüzde 25’i oranında katkı payı ile kişilerin hesabına ödenen belirli tutarlardır. Bu tutarlar orana göre farklılık sağlar.
 • Aylık 200 tl ödeme gerçekleşiyor olursa, 200 tl devlet katkısı da aynı şekilde hesabınıza yatırılır.

Bireysel emeklilik durumu, belirli bankalar ile anlaşmaya varıldığı takdirde devlet destekli olarak sağlanıyor. Devlet destekli Bireysel emeklilik avantajından yararlanmak için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Herkese Ödenir Mi?

Devlet destekli Bireysel emeklilik durumu, Türk vatandaşı olan herkes adına devlet tarafından ödenen katkı payıdır. Bireysel emeklilik durumu, devlet katkısı şeklinde de adlandırılır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için devletten ödenen bireysel emeklilik durumu oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda kendi içerisinde fırsatları da sağlar. Belirli bankalarla anlaşmalı vardığınız takdirde, hesabınıza her ay oranlarına göre ödeme sağlanır. Bu sizin de yaptığınız ödemelerle birlikte katlanabilir. Türkiye vatandaşıysanız, hizmetten yararlanabilirsiniz. Ancak yurt dışına taşınan vatandaşlar,  aynı şekilde yararlanamaz. Devlet destekli Bireysel emeklilik hizmeti, böylece sizin için geçerli olmaz.

Devlet Destekli Bireysel Emeklilik Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Devlet destekli Bireysel emeklilik hizmetinden yararlanmak ve bu durumu takip etmek için hesabınız dahilinde bulunan farklı bir hesaba ödeme gerçekleşir. Burada yaptığınız ya da ödediğiniz katkı payları, devlet katkısıyla aynı şekilde bulunmaz. Ayrı ayrı ödeme sağlanır. Buradaki takibin düzenli bir şekilde gerçekleşmesi, sizin adınıza önemlidir. Devlet destekli bireysel emeklilik hizmeti hakkında detaylı bilgi, e-devlet üzerinden girdiğiniz takdirde yaptığınız sorgulama içerisinde öğrenebilirsiniz. E-devlet bireysel emeklilik ve otomatik katılım sistemleri, devlet katkısı sorgulama hizmeti içerisinde bulunur. Detaylı bilgi için bankanızla iletişime geçmek de fayda var.

728 90
Araç çubuğuna atla