Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021 | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.616,00
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5367
  % 0,24
 • € EURO
  34,8837
  % 0,35
 • £ POUND
  40,6419
  % 0,38
 • ¥ YUAN
  4,4955
  % 0,34
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % 0,36
 • BITCOIN/TL
  2008359,399
  % -3,93
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021
728 90

Ziraat Bankası ülkemizin en eski ve köklü devlet bankasıdır. 1888 yılında II. Abdulhamit’in onay vermesi ile modern banka olarak resmi anlamda açılmıştır. Günümüzde 1728 şubesi olan Ziraat Bankası en aktif kullanılan ve en çok müşterisi olan bankalarımızdan bir tanesidir. Ülkemizde birçok banka 2020 yılında Covid- 19 tedbirleri sebebi ile çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Ziraat Bankası da bu anlamda çalışma saatlerinde gerekli değişiklikleri yaptı ve şu an normalleşme dönemine girilmesi ile beraber Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılı için düzenlemeleri gerçekleştirdi.

Başlıklar

Ziraat Bankası Hangi Saatlerde Çalışıyor?

Ziraat Bankası resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 8 Aralık 2020 tarihinden itibaren çalışma saatlerini 09.00 ve öğlen 12.30 ile 13.30 ve 16.00 olarak düzenlediğini duyurmuştur. Yani Ziraat Bankası sabah ilk olarak 09.00’da müşterilerine kapılarını açarken 12.30’da öğle molasına giriyor. 1 saatlik öğle molasının ardından tekrar 13.30’da müşteri kabulüne başlıyor. 16.00’da ise şube günü müşterilerine kapatıyor. Şu anda Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılı için bu şekilde planlanmış durumdadır.

300 250 4

Ziraat Bankası Öğle Molası Saati

Ziraat Bankası en çok müşterisi olan ve haliyle en çok işlem yapan bankalardan bir tanesidir. Durum böyle olunca şube içerisinde her zaman bir yoğunluk olmaktadır. Covid salgını başladığı günden bu yana da banka içersinde yoğunluk olmaması için müşteriler banka dışında sıraya geçerek işlem yapmak için bekliyorlar.

Covid önlemleri nedeniyle hem banka çalışan sayısının azaltılması hem de banka çalışma saatlerinin aza indirgenmesi sebebi ile müşteriler işlemlerini yapabilmek için adeta saatlerle yarışmak zorunda kaldılar. Hem Covid- 19 endişesi nedeni ile müşterilerin banka kuyruğunda beklemek istememeleri hem de saatlerin kısa olması nedeniyle banka çalışma saatleri, öğle molaları gibi zamanlar müşteriler tarafından daha çok takip edilmeye başlandı.

Covid-19 kapsamında önlemler nedeni ile ilk olarak çalışma saatleri 10.00 ile 16.00 arası olarak duyurulmuştu. Pandemi döneminde öğle molaları ise değiştirilmeyip yine her zamanki gibi 12.30 ile 13.30 arası uygulanıyordu fakat banka açılış saati 10.00 olarak, banka kapanış saati ise 16.00 olarak değiştirilmişti. Ziraat bankası da Covid – 19 önlemleri kapsamında çalışma saatlerini 10.00 ile 12.30 ve 13.30 ile 16.00 olarak duyurmuştu.

Normalleşme Aşamasında Yeni Saat Uygulaması

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılı için yeni normalleşme adımları ile birlikte birçok banka gibi düzenleme yoluna gitti. Bu durumda yeni çalışma saatleri sabah 09.00 ile 13.30, öğleden sonra ise 13.30 ile 16.00 olarak 8 Aralık 2020 tarihinden itibaren uygulamaya geçirdi. Tüm bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası da sadece hafta içi hizmet veriyor.

Dijital Ortamda Saat Sınırı Yok

Ziraat bankası diğer bankalar gibi sadece şube üzerinden saat sınırlaması ile müşteri kabul edebiliyor. Aslında şubeden yapılan birçok işlem 7 gün 24 saat gün ve saat farketmeksizin dijital ortamdan yapılabiliyor. Covid- 19 bulaşma riski olmadan dijital ortamdan istenilen hesap işlemi yapılabilir.

Dijital ortamda banka işlemlerini yapmanın en büyük avantajlarından bir tanesi de pandemi nedeniyle sıra bekleme derdi olmaması. İster evinizden ister iş yerinizden rahatlıkla ve kolaylıkla anında dijital ortamdan işlem yapabilirsiniz. İster EFT ister havale, ister fatura, ister kredi ödemesi vs. her türlü işlemi banka şubesine gitmeye gerek kalmadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Ziraat bankası banka şubesine gitmeden dijital ortamda kolaylıkla EFT yapabilme imkânı sağlıyor. Hafta içi her gün 08.30 ile 17.00 arasında yapacağınız her EFT işlemi aynı gün 15 dakika içerisinde karşı hesaba geçirilmiş oluyor. Yani banka şubesine gitseniz de gitmeseniz de süre değişmeyeceği için banka şubesine gidip sıra beklemek yerine dijital ortamdan kendi kendinize kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mobil Uygulama İle Randevu Alın

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılı için 09.00 ile 12.30 ve 13.30 ve 16.00 arasındadır. Mutlaka bankaya gitmenizi gerektirecek bir işleminiz varsa önceden banka şubesinden randevu alarak bankaya saatinde gitmeniz artık mümkün hale gelmiştir. Bunun için yapmanız gereken şey ise cep telefonunuza Ziraat bankasının mobil uygulamasını indirmek olacaktır.

İndirdikten sonra ekran üzerindeki yönergeler takip edilerek uygulamaya girmeye gerek bile kalmadan kolaylıkla şubeden randevu oluşturabilirsiniz. Bu şekilde randevu ile şubeye giderek hiç beklemeden işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Uygulama İşlem Saatleri

Ziraat Bankası mobil uygulamayı telefonunuza yüklediğinizde birçok bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla ve hızla yapabilirsiniz. Bankaya gitmeye gerek kalmadan kısa yoldan işlemlerinizi halledebilir, bankaya gitmek için vakit kaybı yaşamazsınız. Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılı için mobil bankacılıkta 24 saat boyunca yapılabilmektedir. Mobil bankacılık işlem saatlerine kısaca değinmek gerekirse;

 • Ziraat Bankası mobil uygulama üzerinden döviz alım ve satımı, arbitraj, B tipi likit fon ve havale işlemleri 24 saat boyunca kesintisiz yapılabilmektedir.
 • Doğalgaz, elektrik, su, telekomünikasyon, vergi, bağış, sigorta vb gibi ödemeler gün sonu hariç 24 saat boyunca yapılabilmektedir. 24 saat boyunca yapılabilir fakat ödeme yapılan kurumlar saat 17.00 itibarıyla kapandığı için ödemenin aktarılması ertesi güne kalabilir.
 • D-Smart net ve Smile ADSL ödemeleri 01.00 ile 17.30 arası yapılabilmektedir.
 • Vadesiz altın alış ve satışı eğer TL hesabından yapılacak ise 24 saat boyunca kolaylıkla yapılabilirken USD hesabından yapılacaksa 09.00 ile 18.00 arası yapılabilir.

Ziraat Mobil ve Online Bankacılık İle Şubeye Gitmeyin

Ziraat Bankası çalışma saatleri 2021 yılında online ve mobil üzerinden sınırsızca yapılabiliyor. İstediğiniz yerden ve istediğiniz zaman yapabileceğiniz bankacılık işlemleri ile sıra beklemeden, Covid- 19 riski olmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Ziraat online işlemler ve mobil işlemler oldukça kolay şekilde tasarlanmıştır ve herkesin kullanabileceği şekilde basit olarak kullanıma sunulmuştur. Ayrıca hem mobil uygulamada hem de online işlemler üzerinde de Ziraat Onay Teknolojisi uygulanır. İleri düzey güvenlik teknolojisi ile güvenlik standartlarını bu şekilde daha da ileriye taşıyor. Bu teknoloji ile şifreye gerek kalmadan en güvenli şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Tüm ödeme, EFT ve havale işlemlerinizi mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza yükleyerek ya da bilgisayarınızdan online işlemlere giriş yaparak rahatlıkla ve kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulama Hangi Kolaylıkları Sağlar?

Ziraat Bankası mobil uygulamayı hem Android hem IOS işletim sistemli cep telefonlarına kolaylıkla yükleyebilirsiniz. Sonrasında alacağınız mobil uygulama şifresi ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

Mobil uygulama üzerinden, şubeler kapalı olsa bile birçok işlem yapabilirsiniz. Mobil uygulamanın açılış ekranında size en yakın şubenin nerede olduğunu kolaylıkla bulabilir, çekmek istediğiniz kredinin faizini ya da yatırmak istediğiniz mevduatın faiz oranını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Ayrıca yine sadece giriş ekranı üzerinden anlık piyasaların durumunu da kontrol edebilirsiniz.

Özellikle mobil uygulamayı kendi istediğiniz şekilde düzenleyebilir, kredi kartınızın durumu, varlıklarınız ya da ödemelerinizin hatırlatılması gibi alanları özel olarak ayarlayabilirsiniz. Kullanımınıza uygun olarak kendinize uygun kısa yollar oluşturabilirsiniz. Ayrıca arama çubuğu ile de aradığınız işlemin yerini kolaylıkla bulabilir, işlemlerinizi kısaca tamamlayabilirsiniz. Menülerin kullanım kolaylığı ile çok sayıda sayfaya girip çıkmaya gerek kalmadan işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Sadece 3 kısa adımda birçok işlemi yapabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla