Yurtdışında Kredi Kartı Kullanımıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.614,00
  % 0,49
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5281
  % 0,20
 • € EURO
  34,8923
  % 0,36
 • £ POUND
  40,5549
  % 0,17
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3455
  % 0,34
 • BITCOIN/TL
  2002583,104
  % -3,77
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanımıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanımıyla Alakalı Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?
728 90

Yurtdışında kredi kartı kullanmak önceden inanılmaz lüks ve çok zor şartlarda gerçekleşmekteydi. Ancak zaman hızla ilerlerken insanlar artık çok daha rahat dünyayı gezebiliyor. Tabi ki bunun için gerekli olan maddi kaynağı taşıma zorunluluğu olacaktır. Bütün bunlar kredi kartlarının yardımıyla gerçekleşmektedir. Ne kadar merkezi bir yere gitmiş olsanız da bilmediğiniz bir yerde 10.000$ nakit parayla gezmek yerine kart kullanımı tercih edersiniz. Fakat bankalar ülkeler arasında kart kullanımına müsaade etseler de bunun için ekstra ücretler ve daha kısıtlı fırsatlar sunmaktadırlar.

Bunların başında taksit ve gidilecek olan ülkenin para birimine göre çekilmesi gelmektedir. Yurt dışında kredi kartı kullanarak alışveriş yapmak son derece popüler ve gerekli bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Ama dikkat edildiğinde çekilecek her tutar gelecek ay otomatik olarak tek seferde ödenmesi istenecektir. Aklınıza koyduğunuz harcama bedelinizle gelecek olan ekstre arasında farklar olacağını unutmadan hareket etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Başlıklar

300 250 4

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanmak İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Yurtdışında kredi kartı kullanmak için bilinmesi ve yapılması gerekenler için birkaç adım bulunmaktadır. Bunların başında kartınızı ülke dışında kullanmak adına talimat vermeniz gerekmektedir. ilk olarak başvuru yaptığınız sorulmazsa ve kullanma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız. Direk orada talimat vermeniz en mantıklı çözüm olacaktır. Bu adımdan sonra MASTER&VISA işbirliğiyle dünyanın birçok noktasında istediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli detay kesilecek miktarın çok daha üstünde bir rakam ödeyeceğinizi bilmeniz geliyor.

Amerika’da yapmak istediğiniz tüm alışverişler dolar üzerinden sınıflandırılır. Bununla birlikte gösterilmekte olan ödeme şeklinin gelecek ilk ay da yapılacağını da bilmeniz yine sizin yararınıza olacaktır. Zaten ülke sınırları içinde bile döviz birimlerinden birini kullanmanız taksit fırsatı hemen ortadan kaldırır. Düzenlemelerle birlikte değişen komisyon ücretleriyle yurtdışında kredi kartı kullanmanın komisyon bedelleri bazen çok yüksek rakamlara ulaşabilir. Bu nedenle kafanızın içinde hesap ettiğiniz tutarlar neler yapabileceğiniz hakkında iyi karar vermeniz gerekmektedir. Çalışmakta olduğunuz bankanın ne kadar ücret kestiğini öğrenmeden harcama yapmamanız daha iyi bir seçim olacaktır.

Kredi Kartımı Yurtdışında Kullanıma Nasıl Açtırabilirim?

Kredi kartını yurtdışında kullanıma açtırma yolları çalışmış olduğunuz bankaya talimat vermenizle gerçekleşecektir. Zaten yurtdışına sürekli çıkan veya çıkarmayı düşünen biriyseniz ilk olarak kartınızı almak için yaptığınız görüşmelerde bunu dile getirerek hemen işleme sokabilirsiniz. Daha sonra gerçekleşmesi gerekiyorsa irtibat kurmak zorundasınız. Bunun için en yakın şubeye gidip kimliğinizle birkaç dakikada işinizi halledebilirsiniz.

Diğer bir yolsa telefon bankacılığı olacaktır. Müşterisi olduğunuz bankaya telefonla talimat verebilirsiniz. Son olarak internet ve mobil bankacılık yapmak istediğiniz her işleme olanak sağlayacak ve kartınızı hızlı bir biçimde aktif etmeye yetecektir.

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Yurtdışında kredi kartı kullanmanın avantajlarını başında nakit para ve acil durumlara karşı kullanabileceğiniz bir kaynak olması gelmektedir. Kendi ülkenizde yaşayacağınız bir hırsızlık olayı karşısında daha sakin yaklaşsanız da bilmediğiniz bir yerde belki bilmediğiniz dilde ortamlar daha zor durumlarda bırakabilir. Bu tarz nedenler için tartışmasız çok doğru bir seçim olmaktadır.

Yurtdışında kart kullanmak için yaşanılan edilen dezavantajlar genel olarak maddi problemlerden dolayı kaynaklanmaktadır. Temel olarak bakıldığında geri dönüşü ciddi boyutlarda ekstra para ödenmesi anlamına gelmektedir. Yurtdışında kredi kartı kullanmak adına bilgi edinmek kesinlikle çok önemlidir.

728 90
Araç çubuğuna atla