Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Nedir Nasıl Açılır? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  7.910,00
  % 1,81
 • AMERIKAN DOLARI
  32,7474
  % -0,08
 • € EURO
  35,1438
  % -0,06
 • £ POUND
  41,5740
  % -0,06
 • ¥ YUAN
  4,5192
  % 1,45
 • РУБ RUBLE
  0,3720
  % 0,53
 • BITCOIN/TL
  2177244,365
  % 0,66
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Yapı Kredi Bankasının Altın Hesabı Nedir Nasıl Başvuru Yapılır?

Yapı Kredi Bankasının Altın Hesabı Nedir Nasıl Başvuru Yapılır?
728 90

Başlıklar

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Nedir Nasıl Açılır?

Yapı Kredi bankası altın hesabı açtırmak isteyenler için detaylı bir rehber hazırladık. Yatırımlarım ne olacak, Türk Lirası her gün değer kaybediyor ne yapmalıyım diyorsanız güvenli limanlardan biri olan altın sizin için çare olabilir. Bunun için öncelikle bir altın hesabı açmalısınız.

Altın alıp satmak uzun yıllardan bu yana tercih edilen ticaret yöntemlerinden biridir. Altının yükselişini tahmin edenler için çok karlı yatırım araçlarından biridir. Önceden döviz büroları ve kuyumcular trade için kullanılırken artık online platformlar üzerinden rahatlıkla altın alıp satabilirsiniz. Hiçbir riske girmeden ve hiçbir sorunla karşılaşmadan Yapı Kredi altın hesabı sayesinde altın alış – satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kuyumcular ile arasındaki tek fark, fiziki olarak altın alıp satmamanızdır. Bütün işlemler banka hesapları üzerinden gerçekleşmektedir. Bu sayede altınım çalınacak mı derdi de yaşamazsınız.

300 250 4

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Açtırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Yatırımlarını altından yana yapmak isteyenler, Yapı Kredi bankası altın hesabı açarak birikimlerini risksiz bir ortama taşıyabilir. Bu sayede altınım çalınacak mı korkusu yaşamadan, bankanın güvencesi altında yatırımlarını gerçekleştirebilirler. Öncelikle Yapı Kredi bankasında kişisel bir hesap açmalısınız. Eğer bankada hali hazırda vadesiz bir hesabınız bulunuyorsa internet şubesi üzerinden ücretsiz bir şekilde altın hesabı açabilirsiniz. İnternet bankacılığını kullanmayanlar ise, bağlı oldukları şubeye giderek hesaplarına altın hesabı eklemesi yaptırabilirler.

Yapı Kredi bankasında herhangi bir vadesiz hesabınız bulunmuyorsa en yakın şubeye gitmek zorundasınız. Şubelerde yeni vadesiz hesap açtırmalı ve yeni vadesiz hesap açımının yanında, altın hesabını da eklettirmelilerdir. Tüm bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yaptığınızda artık altın alım – satım işlemleri için internet şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet şubesi aktif olmayan müşteriler telefon bankacılığı ile online erişimlerini tanımlatabilirler.

Altın Hesabına İnternet Bankacılığı İle Erişim

Altın alım satım işlemlerinde hız son derece önemlidir. Fiziki bir şekilde altın alıp satmak neredeyse imkansızdır. Döviz bürolarındaki sıra ve yüksek makas aralığı nedeniyle bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz. İnternet bankacılığında ise hem makas aralığı düşük hem de hızlı bir şekilde alış – satış yapabileceğiniz için gün içerisinde birkaç kez kar elde edebilirsiniz.

Altın hesabı açtırdığınızda çok küçük miktarlarda dahi alım yapabileceksiniz. Aynı zamanda güvenli bir şekilde altınlarınız saklanacağı için ekstra kasa maliyetleri de yaşamayacaksınız. Ayrıca, her gün ve günün 24 saati, altın alım satım işlemlerinin yapılma imkanı da Yapı kredi müşterilerine sağlanmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Altın Hesabı Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Altın hesabı kullanmak otomatik olarak getiri sağlayacaktır. Özellikle birçok yatırımcı tarafından son yılların en güvenilir para geliştirme alanı olarak altın görülmektedir. Birde banka güvencesi ve fırsatlarını değerlendirdiğinizde daha fazla kazanç sağlayacaktır. Devamlı bir gelişim sağlamak adına düzenli olarak yatırımlarınızı yükseltmeye dikkat etmelisiniz. Altın alanındaki çalışmalar ve diğer tüm etkilere takip etmeniz, sizleri daha doğru seçimlere yapmaya teşvik edecektir. En çok yatırım yapılan alanların başında altın için elektronik bir hesaba sahip olmak, bu nedenle oldukça önemli ve gerekliliği mecburiyete kadar dayanmış bir durumdur.

728 90
YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Araç çubuğuna atla