XLM / Bitcoin Exchance’i | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri XLM / Bitcoin Exchance’I
 • YARIM ALTIN
  8.661,00
  % 2,09
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5112
  % 0,28
 • € EURO
  34,5944
  % 0,22
 • £ POUND
  40,4651
  % 0,18
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,72
 • BITCOIN/TL
  2044463,502
  % -0,72
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

XLM / Bitcoin Exchance’i

XLM / Bitcoin Exchance’i
728 90

Blockcoin tabanlı olan Stellar Lumens (XLM), bankalara, kişilere, finansal işlem yapılacak kaynaklara para transfer işlemini sağlayan, transfer işlem maliyeti ve süresini düşük tutmayı amaçlamış açık kaynak kodlu teknoloji ağıdır. Stellar ağından yapılan transfer ücreti mining ücreti / işlem ücreti 0,00001 XLM olarak belirlenmiştir. XLM tarafında gerçekleşen adımlar, tüm kullanıcılarına açık ve tamamen ulaşılabilirliğe bağlı bir deftere eklenir. Fikir birliği yöntemi için kullanıcıların birkaç saniye içerisinde hızlı ve düşük maliyetli olarak işlem geçerliliğine izin verilir. Küresel deftere eklenmeye yardımcı olan Stellar kullanıcıları ’’node’’ olarak isimlendirilmektedir.

Bitcoin dağıtık yapısı sayesinde ekonomi gündemine başka bir açı kazandırmıştır. Düzenleme, denetleme olmadığı için 0 değerinden yüksek bir artış sergilemiştir. Yükselişten sonra çeşitli kripto paralar ortaya çıktı. Alternative coin (alt coin) olarak adlandırılan para birimleri oluşturulurken, çeşitli özellikte rekabet alanları oluşturulması hedeflenerek kurulmuştur. Aslında Stellar Lumens alt coin sınıflandırılmasında olan kripto para birimidir. XLM / Bitcoin exchange’i son zamanlarda çok kez karşılaştırılması yapılmakta. Değişen borsa hisseleri, kurların hızlı değişkenliği borsa ile ilgilenenleri ayrıca heyecanlandırdığı için sürprizlere her daim açıklar. XLM’ nin son zamanlarda çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi açık kaynaklı olması ve diğer kripto para birimleri gibi şirketler birliği değil de topluluk olarak çalışmasıdır. Bu birçok kullanıcı tarafından oldukça şeffaf bir algı oluşturduğu için tercih sebeplerini açıklamaktadır. Sanal döviz kuru dolara endekslidir. Dolar kuru burada düşük bütçeli olduğu için Türkiye’de yatırım doların yükselişinden sonra artmıştır. Şöyle örnekleme yapacak olursak; 1 Stellar 0,292717 $, 1 Stellar 2,20 Türk Lirasıdır.

Başlıklar

300 250 4

XLM ve Bitcoin

Herkesin bir araştırma telaşına düştüğünü noktalardan biri de aslında XLM mi yoksa Bitcoin mi? XLM ve Bitcoin’ in karşılığında altın gibi değerli maden yoktur. Fiziksel olarak basılmış bir para değerleri de değildir. Temelini matematiğin oluşturduğu sanal sistem yöntemidir. XLM / Bitcoin exchange’i karşılaştırma tahtasına bıraktığımızda artı ve eksi yönlerini ortaya koyabiliriz. Çoğu kullanıcı tarafından tartışmalara yol açmış olsa da temel olarak bilinen mantığa gidilir. XLM hızlı düşüş ve yükseliş yapması sebebi ile sürprizlerle kaşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple sermayeyi göz önünde bulundurarak tablolarda belirlediğiniz sınırlar içerisinde alım-satım yaparsanız kar elde edersiniz. XLM yatırıma; düşük maliyetli başlangıç için uygundur. Bitcoin yüksek maliyetli yatırıma uygunluğu değişen borsa hareketinde daha uygun olmaktadır. Bitcoin ve XLM aynı dolar kurunda olsa bile, Bitcoin’in makas hareketleri ile kar seviyesinde büyük farklar ortaya koymaktadır. XLM uzun vadeli düşük bütçeli yatırımlar için uygun olan Stellar Lumin kâr amacı gütmemektedir. Bitcoin’de bizim Iban numarasına benzer 64 karakterli basit özel anahtardan oluşurken, XLM cüzdanında iki adet kod yanında 28 bayt kapasiteli Memo olarak adlandırılan mesaj bölümüne sahiptir. Genel yorumlara bakıldığında Stellar gelecek vadeden kripto para olarak görülse de yatırım sizin araştırma ve planlamanıza göre şekillenecektir. XLM / Bitcoin exchange’i dengeleri her daim çekişmeli ilerlemekte ve Bitcoin ise geçtiğimiz günlerde oldukça sert düzenleme yaşadı. 42000 dolardan 30000 dolar seviyelerini gördü. Sert düşüşünün ardından altcoin’ler de bu seyri takip etmektedir. XLM, analistlerin düşüş sonrası merakla beklediği altcoin’leerden bir tanesiydi. Ukrayna’nın merkez bankası dijital para gelişimine destek vermek amacıyla sanal döviz kurunu Stellar’dan yana kullanmasından dolayı altcoin’ in trendi artmıştır. Yine de mevcut piyasanın dili her an değişe bilirliğini korumaktadır.

XLM ve Bitcoin’e Türkiye’den ilgi

Piyasadaki hızlı dalgalanmalar sebebi ile Türk Lirası’ndaki belirsiz hareketler oldu. XLM / Bitcoin exchange’i ise pandemi süresince ekonomi gündemine sanal bir boyut kazandırdı. Çağın teknolojik gelişimi ve Türk Lirası’nın değer kaybetmesi ve borsa meraklılarının farklı arayışlara adım atması ile sosyal mecralar da özellikle YouTube gibi görsel iletişim ağında bu konular hakkında oldukça yorumsal içerikler mevcuttur. Bitcoin kullanıcı sayısı 1,5 milyonu bulurken son birkaç ayda Stellar Lumin (XLM) yatırımcıları da bir hayli artmaktadır. Y ve Z kuşağının çoğunluğuyla tercih ettiği sanal döviz kurları hem geleceğin mesleği hem de farklı yönden para kazanma amacı doğuruyor. XLM / Bitcoin exchange’i araştırmalarında altcoin’ lere daha çok yoğunluk verildiği anlaşılmaktadır. Y kuşağının sanal para devrinden oldukça memnun olması ve özellikle pandemi sürecinde tasarrufu yüksek yatırımcı gruplarda; altcoin için düşük seviyesinde uzun vade yatırımın önemi görüldü. XLM / Bitcoin exchange’i durumunda kar sağlamak için Stellar Lumens (XLM) alıp Bitcoine almak da kar sağlatabilir. Ancak bunu kendi araştırma ve gözlemleriniz ile XLM / Bitcoin exchange’i değerlendirerek yapmanızda fayda var. Riske tabi olan Bitcoin’den sonra altcoin kripto para tercihleri de çıktı ve Bitcoin yerine diğer kriptolara da yatırım yapılabilir mi düşüncesinde olanlar için alternatif öneri olur. Yükselme potansiyeli olan ancak düşük alımlara sahip kripto birimleri göz önünde bulundurun. Elbette XLM altcoin’ler içinde parlayan yıldız konumunda bulunuyor bunun dışında Bitcoin ile tek aynı kulvara koymak hata olacağını da bilmeniz gerekir. Sanal döviz heyecanı, tüm yatırım biçimleri gibi buz pistindedir. Her an ani çıkışlar, yükselişler ya da büyük kayıplara yol açacak düşüşlere de ev sahipliği yapabilmektedir. Küçük başlangıçlar yaparak sanal dünyaya giriş yapmaktan korkmayın.

728 90
Araç çubuğuna atla