• YARIM ALTIN
  3.337,00
  % -0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  17,9588
  % 0,22
 • € EURO
  18,2639
  % 0,05
 • £ POUND
  21,6307
  % -0,30
 • ¥ YUAN
  2,6486
  % 0,30
 • РУБ RUBLE
  0,2956
  % 0,93
 • BITCOIN/TL
  420569,679
  % -1,55
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Vakıfbank Hesap Kapatma (Hesap İptali)

Vakıfbank devlet bankaları arasında yer alan bankalarımızdan bir tanesidir. Hem kurumsal hem bireysel müşteriler için hizmetler sunan Vakıfbank online olarak da şube üzerinden de birçok hizmet vermektedir. Hesabını kapatmak isteyenler için Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) detayları yazımızda yer alıyor.

Vakıfbank Hesap Kapatma

Vakıfbank ülkemizde 1954 yılından beri devlet bakası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm Türkiye çapında 939 tane şubeye sahip ve binlerce çalışanı olan köklü bir bankadır. Hem bireysel hem kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına göre çok çeşitli ürün yelpazesinde birçok bankacılık alanında hizmet verir.

En aktif bankalardan biri olan Vakıfbank’ta hesap açtırmak için sadece bir kimlik yeterli olurken hesap kapatma işlemi için de farklı yollar izlenmektedir. Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) yaptırmak isteyen müşteriler için hesap kapatmadıkları takdirde Vakıfbank tarafından çok cazip fırsatlar sunuluyor. Müşteri kaybetmemek adına diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ta da birçok hesaplı kampanya müşteriye sunuluyor.

Vakıfbank Online Hesap Kapatma İşlemi Yapmak

Vakıfbank hesabınız varsa bunu ister online yoldan ister şube üzerinden kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şubeye gitmeden internet üzerinden de kolaylıkla hesabınızı kapatabilirsiniz. Bunun için Vakıfbank’ın sitesine giriş yapıldıktan sonra online işlemler sekmesine giriş yapılır. Sonrasında her müşteri için özel olan ve banka tarafından verilen müşteri numarası ve şifre ile giriş yapılır.

Müşteri sayfası açıldıktan sonra “Hesaplarım” üzerinden kapatmak istediğiniz hesabı seçmelisiniz. Hesabı seçtikten sonra da hesap işlemlerine giriş yapılarak “hesap iptal işlemleri” alanına giriş yapılır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey kapatmak istediğiniz hesap içerisinde para olmamasıdır. İptal etmek istediğiniz hesabınızın içerisinde para olduğu zaman hesap kapatma işlemi yapılamamaktadır. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da kapatılmak istenen hesabın üzerinde otomatik ödeme talimatının olmamasıdır.

Elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi otomatik fatura ödeme talimatınız varsa bu talimatları iptal etmeden Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) yapılamaz. Tüm bunların haricinde kapatılmak istenen hesabın üzerinde borç varsa o zaman da hesap kapatma işlemi yapılamamaktadır. Yani hesapta borç bakiyesi varsa o zaman da hesap kapama işlemi yapılamıyor.

Vakıfbank Şube Üzerinden Hesap Kapatma

Vakıfbank hesabını iptal ettirmek isteyen müşterileri için hesap kapatmamaları adına birbirinden avantajlı fırsatlar sunuyor. Fakat yine de bu fırsatlardan faydalanmak istemeyenler için Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) işleminin sadece online olarak değil şube üzerinden de yapılabileceğini de belirtmekte fayda var. Vakıfbank’ta yer alan hesabınızı kapatmak için şubeye uğradığınızda da yaklaşık 10 dakika içerisinde hesap kapama işlemi kolaylıkla yapılabilir. Fakat bunun için de hesap sahibinin bizzat şubeye gitmesi ve orijinal kimliğinin de yanında bulunması gerekiyor. Hesap sahibi olmadan kapatma işlemi banka tarafından yapılmamaktadır.

Hesap kapatmak istediğinizi banka görevlisine söylemeniz halinde sizden kimliğinizi isteyecek ve eğer birden fazla hesabınız varsa hangisini iptal etmek istediğinizi soracaktır. Sonrasında sizden hesabınızı kapatmak istediğinize dair bir dilekçe imzalatacaktır. Bu şekilde yaklaşık 10 dakika kadar süre içerisinde hesabınız şube tarafından kapatılmış olacaktır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri İle Hesap Kapatma

Vakıfbank’ta hesabı bulunan müşteriler hesap kapatma işlemi yapacağı zaman ilk akla gelen yer müşteri hizmetleri olmaktadır. Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) yapmak için müşteri hizmetleri de aranabilir. Müşteri hizmetlerine bağlanıldıktan sonra müşteri hizmetleri yetkilisine hesap kapatmak istediğinizi belirttiğiniz zaman kolay ve hızlı bir şekilde hesabınızı kapattırabilirsiniz. 0850 222 07 27 numaralı çağrı merkezi üzerinden gerekli yönergelerle ilerledikten sonra müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşerek hesap kapatma işlemi yapabilirsiniz.

Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman eğer telefon bankacılığı şifrenizi aktif etmişseniz müşteri hizmetlerine bağlanmanız daha kolay olacaktır. Eğer telefon bankacılığı şifreniz aktif değilse gerekli kodlamalar ile yine müşteri hizmetleri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank Avans Hesap Nasıl Kapatılır?

Vakıfbank avans hesap demek ek hesap demektir. Bu şekilde bir avans hesabınız varsa ve bu hesabı iptal etmek istiyorsanız bu hesabın iptal işlemini Vakıfbank internet şubesi üzerinden yapılması gerekmektedir. Müşteri numarası ve şifresi ile internet şubesi üzerinden ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden avans hesap iptal edilebilir. Avans hesabı açmak isterseniz de SMS aracılığı ile avans hesabı talep edilebilir. Bunun için de KMH yazıp bir boşluk bırakarak hesap sahibinin TC kimlik numarası yazılır ve talep edilen avans hesap limiti sayı ile yazılarak 5724’e gönderilir.

Hesap Kapanınca Bakiyedeki Paraya Ne Olur?

Vakıfbank hesap kapatma (hesap iptali) işlemi yapmak istediğinizde iptal etmek istediğiniz hesabınızın içerisinde para olmaması gerekiyor. Yanı hesap kapatılmadan önce hesap bakiyesinin tamamen sıfırlanmış olması gerekiyor. Eğer iptal etmek istediğiniz hesap içerisinde bakiye varsa en yakın ATM’ye giderek para çekebilir ya da online işlemler üzerinden başka bir hesaba paranızı aktarabilirsiniz. Eğer farklı bir banka üzerinde hesabınız varsa Vakıfbank’taki hesabınızı iptal etmek istiyorsanız diğer banka hesabınıza mobil uygulama üzerinden bile kolaylıkla EFT işlemi yaparak hesap bakiyenizi sıfırlayabilirsiniz.

Vakıfbank Hesabını Kapatma

İster şirketler olsun ister bireysel olsun herkesin çok çeşitli bankacılık işlemleri bulunuyor. Bunun için de çok çeşitli banka hesapları açılmaktadır. Vakıfbank üzerinde birçok farklı hesap çeşidi bulunmaktadır. bu hesaplardan iptal işlemi yapmak için de mobil uygulama, online işlemler, şube, müşteri hizmetleri gibi yollarla iptal işlemi yapılabilir.

Geçmiş zamanlarda hesap işletim ücreti olarak var olan hesaplardan ücret kesintisi yapılıyor ve eğer hesap işletim ücreti borcu hesaba yansıtılmışsa hesap kapama işlemi yapılamıyordu. Bu hesap işletim ücreti alınması artık yasaklandığı için hesap kapama işlemi istenildiği zaman yapılabiliyor. Bir kişinin kaç tane hesabı olursa olsun istediği zaman ve istediği şekilde iptal edebilir.

Vakıfbank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

Vakıfbank birçok amaç için farklı isimlerde müşteri hesabı açmaktadır. Bunlardan bir tanesi de yatırım hesabıdır. Yatırım hesabı kapatmak için de mobil uygulama, şube, online işlemler ve müşteri hizmetleri kullanılarak hesap kapatma işlemi yapılabilir. Vakıfbank yatırım hesabını kapatmak için izlenmesi gereken yollar şu şekildedir;

 • Şubeden kapatma; yatırım hesabınızı kapatmak için şubeye gittiğinizde hesabınızda para varsa Vakıfbank’taki başka hesabınıza havale ile aktarılacaktır. Eğer yoksa başka bankadaki hesabınıza EFT ile aktarılacaktır. Bu da yoksa nakit olarak size ödeme yapılacak ve hesabınız sıfırlanacaktır. Bunun için de yanınızda kimliğiniz ile bankaya gitmelisiniz.
 • Online işlemler ile hesap kapatma; online işlemler uygulamasına girmek için Vakıfbank’ın sitesine giriş yaptığınızda müşteri numaranız ve şifreniz ile birlikte sayfanıza ulaşmalısınız. Sonrasında “hesaplarım” sekmesinden yatırım hesabınıza girerek içerisindeki bakiyeyi EFT ya da havale yöntemi ile sıfırlamalısınız. Sonrasında “hesap kapama” sekmesine giriş yaparak yatırım hesabınızı iptal edebilirsiniz.
 • Mobil uygulama aracılığı ile kapatma; telefonunuza Vakıfbank’ın mobil uygulamasını indirdikten sonra TC kimlik numaranız ve şifrenizi girerek uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Açılan ekranda yatırım hesabınıza giriş yaparak hesap ayarlarından iptal işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri aracılığı ile kapatma; 7/24 arayabileceğiniz müşteri hizmetleri üzerinden yatırım hesabınızı kolaylıkla ve hızlı bir şekilde kapatabilirsiniz. Bu durumda da hesabınızdaki bakiyenin sıfırlanmış olması gerekmektedir. Bakiyeyi sıfırladıktan sonra hemen iptal işlemi yapabilirsiniz.
YORUMLAR YAZ