Ürdün Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  7.841,00
  % -0,01
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5501
  % 0,09
 • € EURO
  35,0003
  % 0,23
 • £ POUND
  41,4672
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  4,4852
  % -0,08
 • РУБ RUBLE
  0,3789
  % -0,57
 • BITCOIN/TL
  2133251,209
  % -0,67
 • BIST 100
  10.471,32
  % 0,76

Ürdün Konsolosluğu

Ürdün Konsolosluğu
728 90

Tam adı Ürdün Haşimi Krallığı olan ülke Orta Doğa sınırları içerisinde yer almaktadır. Türkiye – Ürdün arasında yapılan anlaşmalara karşılık muafiyete değinilmiştir. Bunun üzerine 90 günlük kalma sınıra göre Ürdün Konsolosluğu üzerinden herhangi bir vize müracaatına geçmenize gerek duyulmaz.

Başlıklar

Ürdün Konsolosluğu Ankara

Uzun vadeli seyahatlere ilişkin Ürdün vize uygulamalarını dikkate almak gerekir. 90 günü aşan seyahatlere değinilir ve bunun üzerine Ürdün Konsolosluğu Ankara üzerinden başvurulara geçilir. Söz konusu Ankara olduğu zaman Ürdün Büyükelçiliği bilgileri aktarılmaktadır.

300 250 4

http://www.jordanembassyankara.gov.jo/tr olan resmi siteden başvuru merkezine ilişkin tüm merak ettiklerinizi sorgulamaya başlarsınız. Özellikle de Ürdün Konsolosluğu nerede soranlar için Aşağı Ayrancı / Mesnevi Dede Korkut Sokak. No:18 Çankaya / Ankara bilgisi verilir. Bunun dışında:

 • Telefonla görüşmek isteyenler için 0090 312 440 20 94 numarası eşlik edecektir.
 • Aktif e-mail adresinden de görüş ya da soruların bildirilmesi esas alınmıştır.

Bir diğer merak edilen husus ise Ürdün Konsolosluğu çalışma saatleri oluyor. Büyükelçilik üzerinden sadece hafta içi işlem görülebilir. Bunun yanı sıra belirlenen saatler 09.00 ile 16.00 şeklinde ele alınabilir.

Ürdün Konsolosluğu İstanbul

Ankara üzerinden Büyükelçilik yerine Konsolosluk başvurularına da değinilebilir. Ürdün Konsolosluğu İstanbul için aynı şekilde adres ve de iletişim bilgileri arka arkaya paylaşılır. http://www.urdunkonsoloslugu.net/contact.html adresini ziyaret edenler vize ile pasaport uygulamalarına dair bilgi sahibi olabilir.

Öncelikle Ürdün vize başvurularında yetkili olan merkezin adresi dikkate alınıyor. Büyükdere Caddesi. No:155, D:3, Şişli / İstanbul olarak değerlendirilmesi isteniyor. Avrupa’da yer alan Konsolosluk binasına dair iletişim bilgileri de şöyle:

 • 0212 274 79 00 numarası üzerinden randevu almanıza imkan tanınır.
 • Mail üzerinden de randevu işlemlerinin sürdürülmesi sağlanır.

Son olarak müracaat edecek olan T.C. vatandaşlarına çalışma saatlerinden de söz edilmektedir. Cumartesi ile Pazar günleri kapalı olan konsolosluk sabah 9.30’ta açılıyor. Saat 17.00’a kadar randevuları kabul ediyor ve vize başvurularını ele alıyor. Geriye ise ibraz edilen belgelerin değerlendirilmesi ve son adımda sonucun açıklanması kalıyor. Sonucu da yine konsolosluk üzerinden sorgulamanız esas alınıyor.

Ürdün Konsolosluğu İletişim

Ürdünlü Konsolosluğu yaygın olarak D tipi vize türleri için dikkate alınmaktadır. D tipi olarak 90 günden uzun süreli seyahatlere değinilir. Nitekim 90 günden kısa sürecek seyahatlerde bordo, gri, siyah ve de yeşil pasaport sahiplerine muafiyetten söz edilir.

Ürdün Konsolosluğu iletişim bilgileri üzerinden vizeye ilişkin merak ettiklerinizi sorgulamanız mümkün olacaktır. İlk etapta uzun süreli vizeler olarak:

 • Evlilik üzerine aile birleşimi vizesinin değerlendirilmesi mümkün olacaktır.
 • Çalışma veya oturum izni için de yetkili merkezlerden müracaat edilmesi istenir.

Tüm bu uzun vadeli vize prosedürleri Ürdün Başkonsolosluğu üzerinden açıklanmıştır. Duyurular ile yol gösterilir ve ardından hafta içi her gün randevu alarak vize başvurularına geçmenize imkan tanınır. Başvurulara dair 10.30 ile 16.00 saat aralığının üzerinde durulmaktadır.

Farklı olarak Başkonsolosluk binası Perşembe günleri çalışma göstermez. Bunun dışında kalan hafta içi günlerde randevu almanız gerekir. Sadece randevu alan T.C. vatandaşları kabul edilir ve belgelerini teslim etmeleri esas alınır.

Ürdün Konsolosluk Adresi

Bizzat başvuru aşamasında dikkate alınan bir diğer husus Ürdün Konsolosluğu adresi oluyor. Adresi öğrenenler almış oldukları randevuya riayet eder. Bunun için de İstanbul üzerinden Fahri Konsolosluk ele alınabilir.

Ürdünlü Konsolosluğu adresi olarak Esentepe, Büyükdere Caddesi, No: 157 / 19, 34394 Şişli bilgisine değinilir. Geriye ise:

 • Vize için zorunlu tutulan belgelerin hazırlanması gerektiği vurgulanır.
 • Belge teslimi üzerine başvuru ödemelerinin gerçekleşmesi istenir.

Haşimi Ürdün Krallığı için İstanbul Fahri Konsolosluğu üzerinden işlem görülüyor. Gerek vize gerekse pasaport faaliyetleri sürdürülüyor. Öyle ki vatandaşlık üzerine Ürdün pasaport prosedürlerine de değinilir. Vize işlemlerine nazaran vatandaşlık ve pasaport uygulamaları daha uzun sürer.

Sonuç olarak T.C. vatandaşları kalma sürelerine ve de seyahat nedenlerine göre vize tercihinde bulunur. Tercih edilen vizeye ilişkin belgelere ve de başvuru ödemelerine değinilir. Bu prosedürlere de Konsolosluk resmi sitesinden yapılan duyurular ile netlik kazandırmanız kolay hale gelir. Öyle ki yıl içerisinde sık sık siteden vize ile pasaport uygulamalarına dair bilgi verilmektedir.

Ürdün Konsolosluğu Vize Randevu

Ürdün Konsolosluğu üzerinden çeşitli işlemlere değinilir. Nüfus ve askerlik işlemlerinin de bunlar arasında olduğu görülür. Devamında ise vatandaşlık ile noter işlemleri şeklinde diğerlerinden söz edilir.

Adli sicil ve de ölüm tescili şeklinde görev alanları arka arkaya sıralanır. Hatta T.C. vatandaşları tüm bu işlemler adına e-devlet üzerinden de müracaat edebilir. Söz konusu yetkili merkezler olduğu zaman ise randevular dikkate alınır. Ürdün Konsolosluğu vize randevu için:

 • Online sistem üzerinden vize talep randevusu oluşturmaları sağlanır.
 • İletişim numaralarını çevirenler de randevularına bu yolla netlik kazandırabilir.

Yaygın olarak telefon üzerinden iletişime geçilir ve randevuya değinilir. Hatta bu aşamada hangi işlem için randevu aldığınız da sorgulanır. Öyle ki sadece vize işlemleri ile sınırlı kalınmaz. Ardından gelen vatandaşlık veya askerlik gibi ayrı işlemler için de randevu üzerinden harekete geçmeniz istenir.

Ürdün Konsolosluk Duyuru

Konsolosluk resmi sitesini açanlar öncelikle güncel haberleri ve de duyuruları ele alabilir. Şöyle ki Ürdün’de gerçekleşen yeni olaylar ve de hayata geçirilen projeler hakkında bilgi verilir. Bunların öncesinde ise seyahat amaçlı duyuru sayfaları paylaşılır.

Ürdün Konsolosluğu duyuru sayfasından uçuş programlarına ilişkin paylaşımlarına devam ediyor. Seferlere ilişkin zaman zaman resmi siteden bilgi veriliyor. Devamında ise:

 • Uçuş tarifelerine netlik kazandırmak isteyenlere çağrı merkezi paylaşılır.
 • Ürdün – Türkiye vize uygulamalarına değinilir.

Son olarak Abdullah Gül ile yapılan Türkiye – Ürdün vize anlaşmalarına değinilmiştir. Bunun üzerine tüm pasaport türleri için muafiyetten söz edilmiştir. Öyle ki yaygın olarak gri, siyah ve de yeşil pasaport sahiplerine muafiyet tanınır. Ancak son olarak bunların arasına bordo pasaport sahipleri de katılmıştır. Her biri için de 180 günde 90 güne kadar muafiyet hakkından söz edilir. 90 günü aşan seyahatlerde ise vize uygulamaları dikkate alınır ve belgeler üzerinden müracaat edilmesi istenir.

Ürdün Konsolosluğu Vize Sorgulama

Konsolosluk işlemlerinde randevu alınması gerekiyor. Hatta T.C. vatandaşları almış oldukları randevuya dair resmi siteden sorgulama yapabiliyor. Bununla birlikte vize sorgulamasına da değiniliyor.

Öncelikle randevu sorgulamasında T.C. kimlik numarasının üzerinde durulur. Bu yolla vatandaşların randevu gününü ve de saatini değerlendirmeniz kolay hale gelir. Devamında Ürdün Konsolosluğu vize sorgulama için:

 • Pasaport numarası üzerinden başvuruların takibe alınması sağlanır.
 • Vize sonucunuzu online olarak değerlendirmenize imkan tanınır.

Bunların haricinde Konsolosluk ile iletişime geçerek sorgulama işlemlerine değinebilirsiniz. Öncelikle de telefon numarasını çevirebilir ve müşteri temsilcilerine bağlanabilirsiniz. Hatta vatandaşların çağrı merkezlerinden de vizeye ilişkin merak ettiklerini sorgulamaları esas alınmıştır.

Sonuç olarak online ortamdan ya da iletişime geçerek sorgulama işlemlerine yer verebilirsiniz. Gerek vize randevularına gerekse sonuca karşı sorgulama yapılabilir. Her biri de Ürdün seyahatleri açısından önem arz eder. Öyle ki uzun vadeli seyahatler için bizzat başvuruya geçilir. Başvuru süresi randevu ile başlar ve ardından vizeye dair tüm belgelerin teslim edilmesi beklenir.

728 90
Araç çubuğuna atla