Türkmenistan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  6.381,00
  % 2,15
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9208
  % 0,08
 • € EURO
  31,4850
  % -0,10
 • £ POUND
  36,7790
  % 0,63
 • ¥ YUAN
  4,0533
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3172
  % -1,29
 • BITCOIN/TL
  1144060,449
  % 2,07
 • BIST 100
  8.026,27
  % 0,98

Türkmenistan Konsolosluğu

Türkmenistan Konsolosluğu
728 90

Türkmenistan Konsolosluğu vize başvurularını Ankara ve İstanbul ofislerinden değerlendiriyor. Türkmenistan, Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaport sahibi T.C vatandaşlarından kısa süreli seyahatleri için vize talep eder. Yeşil pasaport, hizmet pasaportu ve diplomatik pasaport sahipleri, vizeye gerek olmadan Türkmenistan’a seyahat edebilirler.

Türkmenistan Konsolosluğu Ankara

Türkmen Konsolosluğu vize başvuruları Ankara Büyükelçiliği konsolosluk biriminden değerlendiriliyor. İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden kısa süreli ve uzun süreli vize başvuruları kabul edilmektedir. Türkmenistan ulusal vizesi 90 günden daha uzun süreli vize taleplerinde verilmektedir.

300 250 4

Türkmenistan Konsolosluğu Ankara ofisi Kazım Özalp, Koza Sok. No: 28, 06700 Çankaya/ Ankara adresinde faaliyet gösteriyor. Konsolosluk biriminden vize randevusu almak ve vize işlemlerinde bilgi edinmek için 0312 441 71 22 telefon numarasından irtibat sağlayabilirsiniz.

Türkmenistan konsoloslukları; 09:00 ile 18:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Pasaport alımı, belge teslimi, randevu ve başvuru işlemleri gibi süreçlerin tamamı hafta içi her gün konsolosluk birimlerince sağlanmaktadır. Türkmenistan vize, pasaport, vatandaşlık, göçmenlik işlemlerinin tamamını konsolosluk ofislerinde yapabilirsiniz.

Türkmenistan Konsolosluk İstanbul

Türkmenistan Konsolosluğu İstanbul ofisi, Türkiye’de yaşayan Türkmenistan vatandaşlarının resmi işlemleri ve belge işlemlerinde faaliyet göstermektedir. İstanbul Başkonsolosluğu ofisine https://turkey.tmembassy.gov.tm/tr resmi internet adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Türkmenistan vatandaşları + 90 212 662 02 21 (22/ 23) telefon numaraları üzerinden İstanbul Konsolosluğuna müracaat edebilirler. Türkmenistan Konsolosluğu vize işlemleri, evrak gönderimleri ve vize ile alakalı tüm konularda bilgi desteği almak için [email protected] mail adresinden görüşme sağlayabilirsiniz.

0212 662 02 21/ 22/ 23 numaralı telefon ve 0212 662 02 24 faks numarasından Türkmenistan Konsolosluk çalışanları ile görüşme sağlayabilirsiniz. İstanbul ofisi belge teslimi, vize randevusu, evrak alımı gibi ziyaretler için Gazi Evrenos Cad. Baharistan Sok. No: 13, Yeşilköy/ İstanbul adresinden hizmet verilmektedir.

Türkmen Konsolosluğu vize randevu ve işlemleri için [email protected] elektronik porta adreslerinden irtibat sağlanıyor. Konsolosluk çalışma saatleri, hafta içi her gün olacak şekilde; 09:00 ile 18:00 saatleri arasında sağlanmaktadır. Türkmenistan Konsolosluğu çağrı merkezine 14:00 – 17:00 saatleri arasında ve hafta içi günlerde ulaşım sağlayabilirsiniz. Çarşamba günleri ise 09:00 ile 17:00 saatleri arasında tam gün çağrı merkezi hizmeti verilmektedir.

Türkmenistan Konsolosluğu İletişim

Türkmenistan Konsolosluğu vatandaşlık işlemleri ile göçmen başvuruları ve göçmen olmayan turistik seyahat başvuru sahipleri, online randevu oluşturarak işlem yapabilirler. Ticaret ve çalışma vizesi, öğrenim vizesi, oturum vizesi, aile birleşimi vizesi, arkadaş ve aile ziyareti vizesi başvuruları doğrudan kabul edilmektedir.

Türkmenistan Konsolosluğu iletişim bilgileri Ankara ofisi için;

Koza Sok. No: 28 Gaziosmanpaşa/ Ankara adresinden sürdürülüyor. Konsolosluk birimi telefon numarası; 0312 441 71 22- 23- 24 olarak belirtilmiştir. Faks gönderimleri için 0312 441 71 25 numarasından irtibat sağlayabilir, dilekçe, evrak ve tüm gönderilerinizi aktarabilirsiniz.

Türkmenistan vizeleri için Ankara Konsolosluğuna; [email protected] mail adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Konsolosluk birimi haftanın çalışma günlerinden 09:00 ile 18:00 arasında hizmet veriyor. Türkmenistan Konsolosluğu çalışma saatleri çağrı merkezi için hafta içi her gün 14:00 ile 18:00 saat aralığında sağlanmaktadır.

Türkmenistan Konsolosluk Adresi

Türkmenistan Konsolosluğu adresi ve iletişim numaraları, vize onayında yetkili birim olan Ankara Büyükelçiliği olarak sunulur. Vatandaşlık taleplerinde ve tüm vizelerin onayında, Türkmenistan Büyükelçiliği Ankara, tek yetkili birimdir.

Ankara ve İstanbul dış temsilcilikleri olarak iki farklı birimden vize işlemleri için hizmet veriliyor. Ankara ofisi adresi; Koza Sokak No: 28 GOP / Ankara ikamet adresinden hizmet veriliyor. 0312 441 71 22- 23- 24 telefon numaralarından adres bilgisi alabilir, web siteden konum bilgisini haritada görüntüleyebilirsiniz.

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu ise Evrenos Cas. Baharistan Sok. No: 13 Yeşilköy/ İstanbul adresinden faaliyet gösteriyor. Telefonla ulaşmak için 0212 662 02 21- 22 ve 23 numaralarından ulaşabilirsiniz.

Türkmenistan vatandaşları 0212 662 02 21- 22- 23 numaralı telefondan başvuru yapabilir, resmi işlemlerini gerçekleştirebilirler. Askerlik, evlilik, doğum, ölüm, noter ve resmi belgelerin edinimi gibi yasal işlemler Türkmenistan vatandaşları için Ankara ve İstanbul konsoloslukları tarafından sağlanıyor.

Türkmenistan Konsolosluğu resmi internet adresi https://turkey.tmembassy.gov.tm/tr üzerinden duyurular, vize işlemleri ve pasaport işlemlerini sağlayabilirsiniz.

Türkmenistan Konsolosluğu Vize Randevu

Türkmenistan Konsolosluğu vize randevu işlemlerini online sistem üzerinden sunulan vize gereklilikleri dahilide yapabilirsiniz. Kısa süreli turistik vize başvurularında bordo pasaport sahibi TC vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan 3. Dünya ülke vatandaşları başvuru yapabilirler.

Türkiye’de yaşayan Türkmen vatandaşları, işlemlerini konsolosluklardan sağlayabilirler. Türkmenistan vize başvuruları için telefonla randevu alınabilir. Vize başvuru merkezlerinden ya da şahsen konsoloslukları arayarak vize randevusu alabilirsiniz.

Mail üzerinden ulaşabilir, Ankara ve İstanbul konsolosluk birimi telefon numaralarından işlem sağlayabilirsiniz. Vize randevularına şahsen katılmak gereklidir. Aile birleşimi vize başvurusu, öğrenci vizesi, uzun süreli oturum izni, çalışma vizesi ve ticaret vizesi türlerinde, her pasaport sahibinin başvuru yapması gerekiyor.

0312 441 71 22- 23- 24 Ankara Konsolosluğu ve 0212 662 02 21 telefon numarası İstanbul Konsolosluğunu arayarak vize başvuru randevusu oluşturabilirsiniz. Türkmenistan Konsolosluğu vize işlem sonuçları ise vize başvuru merkezleri veya e-devlet sisteminden görüntülenebilir.

Türkmenistan Konsolosluğu Duyuru

Türkmenistan ve Türkiye arasında yaşanan siyasi ve ticari gelişmeler, ülkelerarası gelişmeler ve vize kolaylığına dair tüm paylaşımlara erişebilirsiniz. Türkmenistan Konsolosluğu duyuru sayfasına https://turkey.tmembassy.gov.tm/tr resmi web adresinden ulaşılabilir.

Pandemi sürecinde seyahat kısıtlamaları, seyahat önerileri, uçuşlar ve konsolosluk birimleri çalışma opsiyonlarıyla alakalı tüm gelişmeler güncel olarak sunulmaktadır. Türkmenistan Büyükelçiliği ve konsolosluk birimi tarafından düzenlenen etkinlikler, girişimcilik faaliyetleri, devlet büyükleri ziyaretleri ile vize ve vatandaşlık işlemleriyle ilgili yeni bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Türkmen vatandaşlarının Türkiye’deki faaliyetleri, uyum ve sosyal sorumluluk çalışmaları ile mevkidaşların iki ülke arasındaki gelişmelere dair çalışamaları gibi yeni duyurular eklenmektedir.

Türkmenistan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Türkmenistan Konsolosluğu vize sorgulama ekranından, süreci devam eden veya sonuçlanan vize başvurularını görüntüleyebilirsiniz. Vize İşlemleri sekmesine tıklayarak, vize işlemleriyle alakalı tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Türkmenistan göçmenlik programları, vatandaşlık başvuru ve işlemleri, uzun ve kısa süreli vize sonuçlarıyla alakalı dijital sistem üzerinden bilgilendirme sağlanıyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri sistemi www.nvi.gov.tr üzerinden vize sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz.

Türkmenistan ve diğer ülkelere yapılan vize başvuruları, İç İşleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren NVİ sisteminden güncel olarak paylaşılıyor. TC kimlik h-numarası ile sorgulama yaparak, vize sorgulatma hizmetinden yararlanabilirsiniz.

https://www.konsolosluk.gov.tr/Appointment/SearchAppointment adresi, T.C Dışişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet eder. Konsolosluk Hizmetleri internet sayfasından Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklular, sorgulatma yapabilirler. TCKN veya yabancı geçici kimlik numarasını ekrana girerek vize sonucunu görüntüleyebilirsiniz.

www.turkiye.gov.tr web sayfası TC Devlet Kapısı internet adresi üzerinden pasaport ve vize işlemleri sunuluyor. İnternet üzerinden veya mobil uygulama üzerinden e-devlet sistemine giriş yaparak, Türkmenistan vize sonucunu görüntüleyebilirsiniz. Arama çubuğuna e-sorgulamalar yazın ve alt kısımda çıkan başlıklardan vize işlemlerini seçin.

Ya da doğrudan vize sorgulama yazarak, süreci devam eden vize başvurularını görüntüleyebilirsiniz. Onaylanan vizeler geçerlilik tarihleri ve vize başlangıç tarihleriyle birlikte sistem üzerinde görüntülenir. Tüm vize sonuçlarını bu şekilde görüntüleyebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla