Tüm Kripto Paralar İçin Cüzdan | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.612,00
  % 0,44
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5388
  % 0,21
 • € EURO
  34,8716
  % 0,30
 • £ POUND
  40,6339
  % 0,32
 • ¥ YUAN
  4,4953
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % 0,33
 • BITCOIN/TL
  1997908,653
  % -3,86
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Tüm Kripto Paralar İçin Cüzdan

Tüm Kripto Paralar İçin Cüzdan
728 90

Kripto para birimleri, Kripto para cüzdanlarında saklanır. Kişinin kendisine ait olan Kripto paralarına yönelik siber saldırılar, Kripto para cüzdanları ile birlikte korunur. Peki, Kripto para cüzdanı nedir?

Başlıklar

Kripto Para Cüzdanı Nedir?

Kripto para cüzdanı, açık ya da özel anahtarlar ile yönetilen uygulamalardır. Cüzdanlarda Kripto paralar değil, içeriğindeki Kripto paralara erişimin güvenilir bir şekilde sağlanması adına, özel anahtarlar bulunur. Kripto para kullanımı için 2 adet kriptografik denilen, anahtarlar yer edilir. Bu anahtarları daha net bir şekilde açıklamam gerekirse, örneğin para kasasının özel bir anahtar ile açılması şeklindedir. Kripto para cüzdanlarının bulundurduğu anahtarlar, özel anahtar olarak adlandırılır. Dışarıdan herhangi birinin cüzdana ulaşması ya da müdahale etmesi gibi durumlar, özel anahtarlar ile birlikte korunur. Özel anahtar bulunduran Kripto para kullanıcıları, belirli fon üzerinde kontrol sahibi olarak yer edinir. Özel ya da genel anahtarların bulunması, kişilerin varlıklarını rahat bir şekilde izleyebilmesi ve varlıklar üzerinden yapılan işlemlerin, kontrol altında olmasını sağlar.

300 250 4

Kripto Para Cüzdanı Nasıl Çalışır?

Kripto para cüzdanının, bilinen elektronik cüzdanlardan en büyük farkı, içeriğinde bulundurduğu dijital varlıkları tek bir alanda saklamamasıdır. Yani burada açık ve özel anahtar olarak, iki erişim sağlama imkânı kişilere verilir. Yapılacak işlemler buradaki anahtarlar ile birlikte gerçekleşir. Herhangi bir kişiden tarafınıza Kripto para gönderildiği takdirde, gönderen kişinin cüzdan adresinize imzası atılır. Bu durum dijital platformda gerçekleşir. Açık ya da özel anahtarlar ile birlikte, herhangi bir kişiden cüzdanınıza erişim olduğu takdirde, o kişinin imzası cüzdanınızda yer edinir. Tüm Kripto paralar için cüzdan, oldukça güvenilir bir şekilde bulunur. Bana göre Kripto para cüzdanı, güvenilirlik açısından ciddi derecede performans sergiler. Yani hesabımızda bulunan paralar, yalnızca bizim erişimimizde ve farklı kişilerin erişimine de direkt olarak müdahale edebiliyoruz. Bu durumda da oluşabilecek siber saldırıların önüne saniyesinde geçilmesi, mümkün olur.

En İyi Kripto Para Cüzdanları

Bitcoin’in  hayatımıza girmesiyle birlikte, Kripto paralar farklı birimleri ile birlikte yer almaya başladı. Oldukça popüler ve çoğu yatırımcının tercihinde olan Bitcoin gibi birbirinden farklı Kripto paralar, her geçen gün özellikle finans sektöründe ilgi görmeye devam ediyor. Bugün bakıldığı takdirde 1 Bitcoin, binlerce dolar ile eşdeğerde. Yani doğru yatırım, doğru şekilde yapıldığı takdirde, Bitcoin kişinin karına olur. Burada önemli olan Bitcoin’in güvenilir bir şekilde saklanması ve kişinin güvenli yatırım yapması gerekir. Bitcoin cüzdanlarının yanı sıra, belirli depolama cihazları içinde listeler oluşturur. Bu listeler daha fazla Kripto paranın, güvenilir bir şekilde saklanması adına, ek bir güvenlik önlemi olarak yer edinir.

En İyi Bitcoin Cüzdanları

 • Exodus
 • Electrum
 • Mycelium
 • Ledger Nano X
 • Trezor Model T
 • Ledger Nano S
 • Ethereum Cüzdan

Tüm Kripto Paralar İçin Hangi Cüzdanlar Kullanılır?

Kripto paraları saklamak için tercih edilen güvenli yol, yüksek donanıma sahip cüzdanlardır. Dijital varlıkların saklanmasında üstün bir performans sergileyen Kripto para cüzdanları, içeriğindeki güvenlik sistemleri ile birlikte çoğunluğun tercihindedir. Aynı zamanda cüzdanlar, kişinin sahip olduğu Kripto para birimleri için portföy olarak da temsil edilir. Kripto para sanal cüzdan isimleri:

 • Coinbase Cüzdan

Coinbase, dünya çapında da oldukça güvenilir ticaret platformudur. Yani Kripto paralar için ün kazanmış bir şirket olarak da yer edinir. Coinbase cüzdan ile birlikte Kripto paraların alım ve satım işlemleri, üstün güvenlikle gerçekleşir. Cüzdan kullanmaya yeni başlayanlar için oldukça pratik ve finansal araçları da destekleyen, muhteşem bir ara yüzü bulunur. Bu sebeple tüm Kripto paralar için cüzdan olarak kullanılabilir.

 • Exodus Cüzdan

Mobil ve donanım cüzdanları ile birlikte yer edinen tüm Kripto paralar için cüzdan olarak kullanılan Exodus, farklı bir platformu bulundurur. Çekici bir kullanıcı arayüze sahiptir. Yeni başlayanlar için teknik açıdan, herhangi bir bilgiye gerek yoktur. Bitcoin, Ethereum gibi çeşitli Kripto paraların saklanmasında, alış ve satış işlemlerinin yapılmasında tercih edilen donanımlı bir cüzdandır.

 • Copay Cüzdan

Bitpay ismindeki şirket tarafından oluşturulan Copay, dünya çapında da kabul gören oldukça donanımlı Bitcoin cüzdanıdır. Basit bir arayüze sahiptir. Cüzdan içerisinde güvenlik açısından, iki faktörlü doğrulama mevcut olarak bulunmaz. Bana göre özellikle Kripto paraların saklanması için iki faktörlü doğrulama oldukça önemli bir durum. Çünkü güvenlik önlemleri kişinin istediği düzeyde sağlanmadığı takdirde, tam anlamıyla bir güven oluşmaz. Copay cüzdan içerisindeki faktörlü doğrulamanın bulunmaması, kişilerin karamsar kalmasını sağlayabilir.

 • Bitcoin cüzdan

Bitcoin, Kripto paralar içerisinde oldukça popüler bir konumdadır. Günümüzde Kripto paraların yükselişte olması, yatırımcıların Bitcoin üzerinden yatırım yapmasında da artış sağlamıştır. Bitcoin Kripto paraların saklanmasında ve siber saldırı yaşamasında belirli cüzdanlar bulunur. Bu cüzdanlar, yüksek güvenlik önlemleriyle yer edinir. Yani kişiler güvenilir bir şekilde Kripto paralarını saklayabilir. Özel ve genel anahtar şeklinde yer edilen yapısı ile birlikte, oldukça donanımlı bir sisteme sahiptir.

728 90
Araç çubuğuna atla