• YARIM ALTIN
  3.246,00
  % -0,09
 • AMERIKAN DOLARI
  18,5673
  % 0,34
 • € EURO
  18,2336
  % 0,49
 • £ POUND
  20,8691
  % 0,97
 • ¥ YUAN
  2,6097
  % 0,34
 • РУБ RUBLE
  0,3251
  % 2,79
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Toki Destek Hattı Ziraat Bankası

Toki Destek Hattı Ziraat Bankası

Toki Destek Hattı Ziraat Bankası; Ülke genelinde alt ve orta gelirli vatandaşlara yönelik konutlar hakkında bilgi almak konusunda Ziraat Bankası’nın Toki destek hattı görev yapıyor. Başvuruların nasıl yapıldığı ve bankanın hangi konularda ön ayak olduğunu görmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kentleşme altyapısı altında, Ziraat Bankası üzerinden Toki başvurusu yapacak kişiler, bankanın destek hattını arayarak, başvuru koşulları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi oluyor.

Ziraat Bankası Toki Destek Hattı Nedir?

Ziraat Bankası üzerinden Toki projelerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, Toki destek hattı Ziraat Bankası ile başvuru süreci hakkında geniş bilgi alıyor. Toki evleriyle ilgili her türlü konuda destek sunan Ziraat Bankası, belirlenen süreler içinde Toki başvurularını kabul ediyor.

Ziraat Bankası Toki Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru sahipleri satın almak istedikleri konut ya da işyeri için, Toki’nin resmi web sitesi üzerinden tüm kural ve şartları öğrenir. Bunun yanında Toki projesi için, Ziraat Bankasının en yakın şubesi belirlenir.

Başvuru sahipleri, Toki destek hattı Ziraat Bankası üzerinden Toki başvurularını kabul ederken, gerekli şartların neler olduğunu, ilgili müşteri temsilcilerinden rahatlıkla öğrenebiliyor.

 • Satın almak istenilen Toki projesi için, Ziraat Bankası şubelerinden birine başvuru yapılır.
 • Başvurular, Ziraat Bankası üzerinden ve başvuru sahibinin vadesiz hesabı üzerinden yapılır.
 • Eğer vadesiz hesabınız bulunmuyorsa; vadesiz hesap açmanız, peşinat bedeli yanında, vergi ve komisyon tutarı, açılan vadesiz hesaba yatırılmalıdır.

Bunun yanında Ziraat Bankası üzerinden Toki başvurusu yaparken, gerekli belgelerin de hazırlanmış olması gerekiyor.

 • Başvuruda bulunacak kişinin kimlik belgesi;
 • Başvuru sahibinin gelirini gösteren belgeler;
 • Başvuru sahibi emekli ise; Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen emekli kimlik belgesi;
 • Engelli başvuru sahipleri için; en az %40 engelli olduklarını dair, tam teşekküllü hastaneden heyet raporu ve kimlik belgesi hazırlamalıdır.
 • Harp ve vazife malulleri, dul ve yetimler ile şehit aileleri ise; dul eşleri ve yetim çocukları için hak sahipliği belgesi almalıdır.

Ziraat Bankası üzerinden Toki ev ya da iş yeri kredi başvurusu yapacak kişiler bu belgeleri hazırlayıp bankaya belgeleri teslim etmelidir.

Toki’den satın alınan gayrimenkulün teslimatı için; konutun KDV tutarını yatırmanız gerekir. Aynı zamanda KDV tutarı; KDV ödeme dekontu ve gayrimenkul satış sözleşmesinin fotokopisi de gayrimenkulün bulunduğu şantiyeye teslim edilmelidir.

Bunun yanında Ziraat Bankası üzerinden açılan vadesiz hesabınızdaki bakiyenin yeterli olması durumunda, konut taksitleri otomatik olarak tahsil edilir. Taksit tutarları ise T.C. kimlik numaranız ya da hesap numaranız ile Ziraat Bankası şubelerinden sorgulanabilir ve yatırılabilir.

Toki Evleri için Ziraat Bankası Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat Bankası, 2022 yılı Toki evleri için faiz oranlarını açıkladı. Başvuru yapmak isteyenler, Toki destek hattı Ziraat Bankası faiz oranları hakkında daha geniş bilgi alabiliyor.

 • Ziraat Bankası, Toki evleri için 2022 yılında 240 vade ile %0.49 oranında faiz uyguluyor.
 • Toki evleri 2+1 ve 3+1 şeklinde tasarlanıyor.
 • Her evde ön ödeme tutarı ise farklılık gösterebiliyor.
 • Ön ödemeyi karşılayamayan başvuru sahipleri ise, Ziraat Bankası kredisinden yararlanabiliyor.

Toki evleri başvurusu için Ziraat Bankası kredisi alacak kişiler; konut kampanyası kapsamında, 100.000 TL miktarında kredi kullanabiliyor.

Ziraat Bankası Toki Kredisi Nasıl Hesaplanıyor?

Ziraat Bankası Toki evleri konut kredisi, ev satın almanın ekonomik yoludur. Faiz oranları, diğer bankaların sunduğundan daha düşüktür ve krediler daha kısa zaman diliminde kullanılabilir.

Ziraat Bankası Toki evleri kredisi hesaplaması zorlayıcı olabilir. Aylık ödemelerinizi, faiz oranını ve kredinin vadesini bilmeniz gerekir.

 • Toki evleri için 180 ay, 216 ay ve 240 ay vadelerle, 0.49 faiz oranı uygulanır.
 • Örneğin 150.000 TL değerinde bir kredi için, %0.49 Toki kredisinde 240 ay vade uygulanırsa, ödenecek tutar 1 milyon 64bin 29 TL olarak çıkar.
 • Aynı tutarda 240 ay vadeli kredide aylık tutar 837.40 TL çıkacaktır.

Hesaplama yaparken; yıllık faiz oranı 12’ye bölünür ve yıllık faiz oranı hesaplanır. Kredi vadesi yıllık faiz oranıyla çarpılarak, kredi vadesi hesaplanır. Toki kredisi hesaplanırken; mülkün değeri, vereceğiniz peşinat, kredi puanınız ve kredinin vadesi en önemli noktalardır.

Ziraat Bankası 2022 Toki Başvurusu Ne Zaman Yapılıyor?

Türkiye Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 2022 Toku konutlarının yapımı için başvuru tarihleri konusunda henüz bilgilendirme yapılmadı. Toki destek hattı Ziraat Bankası kredi başvurusu yaparak Toki evlerine başvuru yapacak olanlar, hangi tarihler arasında başvuru yapacakları konusunda kısa sürede bilgilendirme yapacaktır.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre; Niğde, Denizli, Zonguldak, Karabük, Rize, Çorum, Van illerinde 2021 yılının Toki kuralarının çekileceğini duyurdu. Bu konuda da tarihler konusunda herhangi bir belirli tarih bulunmuyor. Bu konuda detaylı açıklama ise Toki resmi sayfası üzerinden duyurulacaktır.

Ziraat Bankası Toki Başvurusu için Ne Kadar Ödeniyor?

Ziraat Bankası Toki kredisi için emekliler, engelli vatandaşlar, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetim çocuklar başvuru yapabilir. Başvuru yapanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması önemlidir.

Ziraat Bankası Toki konutları için başvuru yapacak kişiler, belirlenmiş başvuru ücretini ödemek zorundadır. Ücretlerin yatırılmasıyla birlikte, işlemler başlatılır.

 • Toki evleri 2+1 ve 3+1 ev başvuruları şeklinde gerçekleştirilir.
 • 2+1 ev başvurusu yapan kişiler, Ziraat Bankası’ndan Toki ev kredisi çektiklerinde, 500 TL başvuru parası vermelidir.
 • 3+1 ev başvurusu yapan kişiler ise, Ziraat Bankası Toki ev kredisi kullandıklarında, 1000 TL başvuru parası veriyor.

Bunun yanında dul ve yetim çocukları, şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ise, başvuru ücretinden muaf tutulur.

Ödemeler yapılırken; Ziraat Bankasının resmi web sayfasını kullanarak internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için kimlik numaranıza ve mobil bankacılık şifrenize ihtiyaç duyulur.

Ödemeler bölümünde yer alan ilgili yerlere, ödeme tutarınızı ve diğer bilgileri de girdikten sonra, vadeli ya da vadesiz mevduat hesabınız üzerinden, ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden de ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Toki Başvuruları ve Ödemeler Ne Zaman Açıklanır?

Ziraat Bankası Toki evleri ödemeleri; sözleşmenin imzalanmasıyla birlikte, takip eden ay itibariyle başlamış olur. Konut kuralarında adı çıkan başvuru sahiplerinin yapacağı ödeme, satış fiyatıyla ilgilidir.

Ödeme yaparken;

 • Satış fiyatının belli bir kısmı peşinat olarak verilmelidir. Daha sonrasında 240 ay vade ve 0.49 faiz oranıyla, konutlar satın alınır.
 • Aylık taksit ödemeleri; Ziraat Bankası’nın ATM makinalarından ya da bankanın şubelerinden yapılabilir.
 • Çoğu zaman Toki tarafından geliştirilen online ödeme sistemi de kullanılabilir.

Ziraat Bankası Toki başvuru sonuçları ise kuraların çekilmesiyle birlikte açıklanır. Kuruma giderek kura sonuçlarını öğrenmenize gerek yoktur. Kura sonuçları; Toki kura başvuru sonuç sayfası üzerinde duyurulur.

Başvuru sahipleri, kura çekilişlerini, bu sonuç sayfasına giriş yaparak, T.C. kimlik numarasını ilgili yere tanımlayarak sonucu öğrenebilir. Aynı zamanda Toki destek hattı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda Toki destek bölümünü 444 86 54 numaralı hattan arayarak da sonucu öğrenebilirsiniz.

Bunun yanında Toki evleri için başvuru yapan ve kurada ismi çıkan başvuru sahipleri; zorunlu deprem sigortası için, Ziraat Bankası şubelerini kullanabilir. Ziraat Bankası üzerinden özel konut sigortası da yaptırılabilir.

SSS

Başvuru yaptıktan sonra vazgeçebilir miyim?

Başvuru yapıp vazgeçerseniz; başvuru bedeli ödemiş olanlara geri iade yapılır ancak, başvuru bedeli geri ödenmez ve haklar iptal edilir.

Konutların teslim tarihi nedir?

Toki konut projeleri ortalama 14 ay ile 30 ay arasında belirlenen sürelerde sahiplerine teslim edilir.

YORUMLAR YAZ

Araç çubuğuna atla